Ve Venezuele neznámí pachatelé zaútočili na automobil Guaidóa
27. března 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 181858 11
V Caracasu skupina neznámých pachatelů zaútočila na automobil, ve kterém jel předseda opozičního parlamentu Venezuely Juan Guaidó, jenž se nezákonně prohlásil za prezidenta. Video incidentu bylo zveřejněno na Twitteru. (Foto: Twitter)

 
 
loading...
 

Kanál VPI TV zveřejnil videozáznam, na kterém je vidět, jak automobil Guaidóa jede po ulici. Na semaforu se k němu vrhá člověk, který do auta kope a snaží se otevřít dveře. Vůz se znovu rozjíždí a lidé na ulici na něj začínají házet různé předměty.

„Když Guaidó vyjel z národního shromáždění, na vůz, který ho vezl, zaútočila ozbrojená skupina údery a tvrdými předměty,“ uvádí kanál.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo vyjádřil nespokojenost s celou událostí.

„Tyto zastrašující akce nemohou zabránit nevyhnutelnému – mírové obnově demokracie, stabilnosti a rozkvětu národa Venezuely,“ oznámil.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
27. března 2019

Vysoký ukrajinský zpravodajský činovník: To Ukrajina ukončila let MH 17

Paul Craig Roberts 26. 3. 2019    

PaulCraigRoberts Vysoký pracovník Ukrajinské bezpečnostní služby (SBU) Vasilij Pozorov, který se v nedávných dnech uchýlil do Ruska, učinil dnes, to je 26. března, směrem k mezinárodním médiím prohlášení o tom, že to byla Ukrajina, která s cílem rozpoutat etnickou genocidu na Donbase zastavila 17. července 2014 let MH 17 Malasijských aerolinií na trase z Amsterodamu do Kuala Lumpur. https://www.fort-russ.com/2019/03/breaking-ukrainian-security-boss-admits-ukraine-shot-down-mh-17-planned-ethnic-genocide-in-donbass/

Rusko bude vojenskou špičkou

Rozvoj sietí vojenských základní na Blízkom východe, Latinskej Amerike a juhovýchodnej Ázii by mal byť dokončený v priebehu toho istého obdobia (okolo roku 2024). Je zrejmé, že Rusko sa pripravuje na totálnu vojenskú konfrontáciu transkontinentálnej škály, tvrdí Exper Online.

Zdroj, ktorý sa zúčastnil na utajenom zasadnutí vojensko-priemyselnej komisie prezradil médiám pod podmienkou anonymity, že bol takýmito plánmi ruskej armády šokovaný.

Súvisiaci obrázok

https://www.aktuality.sk/clanok/272592/sedem-hodin-a-ruska-armada-zasiahne-kdekolvek/

Jak uvádí venezuelská internetová stránka NTN24, podle venezuelského tajemníka Rady obrany generálmajora Pasqualina Fernandeze existuje dohoda o vytvoření ruské vojenské základny v Guayaně, oblasti, která se skládá ze států Bolívar, Amazonas a Delta Amacuro v severovýchodní části Venezuely.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela promaduro

Portál Miami Diario informuje s odkazem na zdroje mezi venezuelskými armádními činiteli, že na palubě bylo "kromě 40 specnazovců i 60 osob, jež jsou součástí podpůrného personálu, specialisté v oblasti lékařství, logistiky a komunikace". List uvádí stručný obsah výsledků šetření opoziční novinářky Ibéyise Pachecové, která trvá na tom, že se jedná o plán Moskvy, Havany a Caracasu, který se nazývá "Guayanský štít".

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela promaduro

Podle jejího vyjádření byl plán vytvořen Hugem Chávezem v roce 2012 spolu s Kubánci a předpokládá přesun vlády na tuto základnu v případě "scénářů ztráty kontroly vládou v Caracasu buď v důsledku vnějších nebo vnitřních nepřátelských akcí nebo sociálních výbuchů". Podle zdrojů Miami Diario již Maduro jmenoval prezidentskou komisi pod vedením viceprezidentky Delsi Rodriguezové se "zapojením" zástupců Ruska, Číny a Íránu, která bude tento plán realizovat.

Súvisiaci obrázok

Tato oblast v severovýchodní Venezuele je vhodným místem pro odpor, s přístupem k vodě, elektrickému systému, komunikacím a v případě blokády ze strany Karibského moře nabízí výstup k Atlantiku přes řeku Orinoco, píše Pachecová. Kromě toho je zde "největší část protivzdušné obrany země". "V této oblasti je několik přistávacích drah, jsou zde uloženy rakety, pomocná zařízení pro natankování paliva, startéry letadel", uzavírá novinářka.

Súvisiaci obrázok

Podstata je jasná - ruští vojáci přijeli nadlouho a udělají vše, aby z Venezuely nebyla druhá Sýrie. V USA se už mezitím hovoří o aktivizaci podzemních Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC) , které údajně ne všechny odevzdaly zbraně, žijí z obchodu s drogami a podporují vládu Madura. To je důvod, proč je připraven vojenský zásah z Kolumbie.

Jak řekl Pravdě. Ru docent katedry politologie a sociologie Ruské ekonomické univerzity G. V. Plechanova, kandidát politických věd, vojenský politolog Alexandr Perendžijev, hlavním úkolem vyslání kontingentu je "ukázat, že Rusko podporuje prezidenta Madura, je připraveno na vojensko-technickou spolupráci právě s touto mocí". Jdeme zde cestou, kterou jsme šli v Sýrii, poznamenal expert. "Nedovolili jsme rozdrtit Asada a zde říkáme, že nedovolíme, aby byl rozdrcen Maduro, jak jsme to dovolili udělat v souvislosti s Miloševičem, Saddámem a Kaddáfím". Ukazujeme, že se nebojíme a budeme čelit.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela pro maduro

Podle Alexandra Perendžijeva je účelné vytvořit ve Venezuele středisko vojensko-technického zabezpečení námořnictva a vojenského letectva, možná jako jednotnou základnu a samozřejmě za přítomnosti námořníků.

Vojenský expert na Latinskou Ameriku Vasilij Dandykin se zase domnívá, že rozhodnutí bylo učiněno na žádost venezuelských úřadů a je to ve větší míře morální podpora, možná s přítomností poradců. "Pro opozici je to určitá nepříjemnost a příležitost vyvolat vlnu protestů". Expert poznamenal, že Rusko již dlouho spolupracuje s Venezuelou ve vojenské oblasti, "Venezuelané od nás nakupují zbraně, školíme je, nejednou tam byly naše strategické bombardéry, probíhala cvičení s venezuelským letectvem". "Musíme chránit své zájmy ve Venezuele, jsou to zájmy našich ropných společností", veškerá naše pomoc je legitimní, protože Madura uznává mnoho zemí. "Situace je obtížná, ale USA tam nemají žádnou podporu, jako jsou Kurdové v Sýrii

http://www.novarepublika.cz/2019/03/guayansky-stit-venezuela-vytvari-ruskou.html

 


30
Jarin G.
27. března 2019

Ahoj Edo!

Díky za přívaly informací o Venezuele. Ani už o tom nečtu jinde na jiných webech. Ty to vše projdeš a uděláš nám "výcuc" toho nejdůležitějšího!

Ale za sebe tvrdím jedno. Ať už to dopadne na Venezuele jakkoliv, na Slovensko či ČR to bude mít vliv pramalý, nepatrný až žádný! ¨Prostě Venezuela je pro nás velmi vzdálená.Tohle je hlavně globální hra mocných, zejména o ty venezuelské zdroje a další přerozdělení světa! To se nás až tak "přímo" nedotkne. (to už to rozdávání syského území Izraeli je pro nás důležitější, relativně blízko nás se můžou zase dít "věci"!) Život nám to, kdo zvítězí ve Venezuele, nezmění. A ani ti migranti k nám z venezuely proudit nebudou. ;o) Ale samozřejmě, že stojím na straně Madura, venezuelského prostého lidu a demokracie!

Ale (mimo téma)!!!!!!!!!!!!!!!!

Mám pro tebe a Slovensko podstatně důležitější téma! Toto by tě teď mělo teď zajímat především. Proti tomu bojuj, v rámci svých možností oslov ostatní, alespoň blízké Slováky! Tady jde už přímo o to, zda se stanete (ne)oficiální kolonií uSSa! Tohle téma je mnohem důležitější i než ty  vaše volby/nevolby. Tam jde jen o to, které zlo zvítězí. Zda to menší či větší. Ale jak jsem psal už před 1. kolem, stejně už je dávno rozhodnuto. LGBT makrónka "Kaputová" bude slovenskou prezidentkou. Stejně prezident není na Slovensku tou hlavní postavou politiky, která o něčem závažném rozhoduje. Vydrželi jste Kisku, vydržíte i dalšího eurohujera. Výsledek hlasování ovčanů je druhořadý, výsledek je už daný (pozn.: "nějak se nemohu nikde dočíst, že by pán Harabin vyzíval své voliče k podpoře Šefčoviče! Už to má na háku, když už nebude prezidentem on?").

Náhľad

A teď to hlavní téma! To, co mě rozhoupalo zase něco napsat. Upozornit tě na to, že zatím co ty řešíš stát na 2. koni světa, za zády tě chtějí připravit o vlast, svobodu, samostatnost a ze Slovenska udělat prvořadý cíl pro ruské rakety, kanonenfutter! Podívej se, co se skrývá za "opravou" těch vojenských letišť!

Detaily vojenskej zmluvy s USA prenikli na verejnosť. Pozorovateľ hovorí: “Keby občania videli ten text, asi by sa vzbúrili”

.z článku: cituji....„Návrh dohody je v niektorých prípadoch v rozpore Ústavou SR – podľa článku III odsek 3 musí Slovenská republika uľahčiť ozbrojeným silám USA a zmluvným dodávateľom prístup aj na súkromný pozemok a objekty, podľa článku XIV môžu ozbrojené sily USA zriadiť aj jednotky vojenskej polície, ktoré môžu pôsobiť aj v obciach susediacich s vojenskými objektmi (!).....Návrh dohody umožňuje ozbrojeným silám USA a ďalším určeným osobám nerušený vstup do Slovenskej republiky a do určených priestorov bez toho, aby naše orgány mali možnosť obmedziť ich vstup, resp. odchod z nášho územia. Slovenská republika nemá možnosť ovplyvniť množstvo osôb ani dobu ich pobytu, tieto osoby podliehajú právomoci orgánov USA aj v trestnoprávnej rovine. ...  Na základe tejto dohody Slovenská republika môže stratiť štatút suverénneho štátu, nakoľko v niektorých oblastiach SR stratí možnosť kontroly nad príslušníkmi ozbrojených síl iného štátu, ktorí nebudú podliehať jurisdikcii SR (polícia, prokuratúra, súdy), nebude môcť ovplyvniť vstup osôb a vecí, vrátane zbraňových systémov, zbraní a munície, na územie Slovenskej republiky. To sa vzťahuje okrem príslušníkov ozbrojených síl USA aj na ich rodinných príslušníkov, zamestnancov a iné osoby. Slovenská republika sa zaviaže na poskytovanie objektov pre ozbrojené sily USA, pričom nebude schopná ovplyvniť spôsob ich využitia ani aktivity v nich vykonávané..... atd. atp.!

Přečti si ten článek celý! To je hnus, co se na Slovensko valí.

https://www.hlavnespravy.sk/detaily-vojenskej-zmluvy-s-usa-prenikli-na-verejnost-pozorovatel-hovori-keby-obcania-videli-ten-text-asi-sa-vzburili/1707653

Podívej se i do diskuze. Velmi husté.

Ukázka z diskuze (začátek):

Prebieha frontálny útok proti Slovensku ako štátu... A úprimne povedané, podľa výsledku prvého kola volieb si Slováci svoju vlastnú štátnosť vôbec nevážia, nezaslúžia... a všetko nasvedčuje tomu, že o ňu aj prídu... Ovce, ktoré za hrsťou voňavého sena sú schopné skočiť do priepasti K tomu všetkému tí naši predstavitelia... priposratý a zapredaný Pelle, zradca národných záujmov Kotleba, pritrublý Danko, ten spolok bláznov a krivákov v opozícii... to je katastrofa... Ale väčšiu SVIŇU ako je Lajčiak táto ZEM skutočne nikdy nenosila...!!!

Zvonimir SKlogpred dňom

Vyzera to tak, ze uz mame na vyber iba zakladne, alebo obciansku vojnu s nasledkom humanitarneho bombardovania. Neboli by sme prvi. Maju v tom prax. A to mame za to, ze sme sa 30 rokov uberali zlym smerom. Za mak sme sa nepoucili a nemozeme od Rusov cakat, ze nas budu zakazdym tahat z pruseru

vyjadrujsajasne SKlogpred dňom

Ešte aj ten krajčír biľak povedal onoho času, že kapitalistické svine nebudú rozrývať našu socialistickú záhradku.

další a toto je třeba šířit:

Vyvážený, nevyvážený, cudzie vojská tu nemajú čo robiť !!!

Pre tých, ktorý sa podpíšu pod túto zmluvu bude platiť :

Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon)

§ 311

Vlastizrada

Občan Slovenskej republiky, ktorý v spojení s cudzou mocou alebo s cudzím činiteľom spácha trestný čin úkladov proti Slovenskej republike, teroru, záškodníctva alebo sabotáže, potrestá sa odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie.

 

 

 

 


50
EP
Eduard Piovarči
27. března 2019

Jarin díky za príspevok

Dôležítá je aj tá Venezuela aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, ale je to boj medzi Ruskom a USA. Ak tvrdíme že Rusko v Sýrii vyhralo je to paráda a teraz sa uvidí či Rusko vyhrá aj vo Venezuele. To je tá veľká politika v ktorej Rusko môže získať navrch nad USA čo je veľmi dôležité pre nás všetkých a bude to mať aj ďalekosiahle dopady aj na nás.

Čím viac štátou Rusko dokáže podporiť a zachrániť pred drancovaním tým skôr padne hegemónia USA. A stále viac štátou sa bude pridávať k Rusku a Číne.

Na Slovensku sú už karty rozdané. Robíme všetko čo sa dá vo svojich rodinách aby voľby mohli dopadnúť lepšie. Presviedčame burcujeme, zaručené ale nie je nič my nemáme prachy na to aby sa náš názor dostal ďalej. Z Faceboku mi už 4 krát vymazali účet a napokon ma zabanovali. Ovce ovládajú Penťácke médiá. Ludia nemajú čas aby si niečo prečítali vyhladali. Na Slobodnom vysielači bežia relácie k volbám neustále

Osobne som v tejto veci písal aj Kotlebovi v tom zmysle že by sa stal doslovne národným hrdinom keby sa tesne pred prvým kolom vzdal v prospech Harabina. A požiadal som ho aby to ak môže v druhom kole napravil. Či tak urobí netuším. Doposial mi neodpísal možno nestíha lebo ho zrejme sklamaní občania zahltili emailami a nestíha ich vybavovať.


40
Jarin G.
27. března 2019

Jen poznámka.

Rusko v Sýrii mohlo bojovat a vyhrát válku proti IS, spolu se Syřany a i s dalšími spojenci, protože je Sýrie na dolet i na dostřel od RF! Dokonce i z Kaspického moře létaly rakety! Stíhačky tam byly za pár hodin. Přeprava vojáků, výzbroje apod. loďmi, také bez problémů! V Sýrii šlo Rusům i o džihádisty ze zemí okolo Ruska, ba i přímo z Ruska a tak Rusko nemohlo dopustit vítězství ISIS!  (ta geopolitická situace v Sýrii a Venezuele je prostě jiná! Tak to vidím já!)

To ve Venezuele není možné!  Snad jen ponorky by mohly vykonat kus práce, ale jejich výzbroj také není neomezená. Nejdříve by ve V, Rusové museli postavit vojenské základny a ty postupně vybavovat a to by samozřejmě nemohlo uniknout uSSa očím. Nedovolili by to! Byť údajně neustále oslabují, ještě stále větší části světa diktují!

A vsadím se, že pokud uSSa vojensky napadnou V., tak Rusové do přímého střetu zbraněmi ani nepůjdou. Nemají ani adekvátně čím. Těma cca 100 vojáky? Konec konců, přímých střetů s oficiální armádou uSSa a i s izraelskou armádou se Rusové v Sýrii vyhýbyli a vyhýbají! Kolik sestřelili amerických či izraelských letadel? Ani jako odvetou, viď?

Takže pokud se něco ve V. něco většího semele, a já si myslím, že ne, V. armáda je dostatečně silná, tak Rusové budou velice zdrženliví a vystoupí hlavně na poli diplomatickém!

Základem moci ve V, je udržet armádu na straně Madura! Do té doby nebudu spekulovat o občanské a ani jiné válce.


40
EP
Eduard Piovarči
27. března 2019

Minister obrany Rusak sa vyjadril že vyšle do Venezeely armádu počty neuviedol a USA tvrdia že vo Venezele majú Rusi už 450 vojakov

A ak Rus povedal že vyšlú vojakov tak už tam skoro sú resp. sú na ceste Je to taktika ak tam budú už sa bude američanom ťažko riešiť situácia vo Venezuele vojensky. Rusi sú tam na  základe obojstranných zmlúv.

Rusko je odhodlané Venezuelu udržať už kvôli svojim investíciám ak by prišiel k moci pro Americký Guaido tak o tie investície 100 percentne prídu.

Miesto pre Ruskú základňu už je Madurovou vládou pripravené. Kto tam bude mať základňu skôr má navrch a to si Rusi uvedomujú má to byť námorná a letecká základňa na pobreží v delte rieky Orinoko.

 


20
EP
Eduard Piovarči
27. března 2019
Tento text by z nás urobil PROTEKTORÁT USA

 

Detaily vojenskej zmluvy s USA prenikli na verejnosť. Pozorovateľ hovorí: “Keby občania videli ten text, asi by sa vzbúrili”

.z článku: cituji....„Návrh dohody je v niektorých prípadoch v rozpore Ústavou SR – podľa článku III odsek 3 musí Slovenská republika uľahčiť ozbrojeným silám USA a zmluvným dodávateľom prístup aj na súkromný pozemok a objekty, podľa článku XIV môžu ozbrojené sily USA zriadiť aj jednotky vojenskej polície, ktoré môžu pôsobiť aj v obciach susediacich s vojenskými objektmi (!).....Návrh dohody umožňuje ozbrojeným silám USA a ďalším určeným osobám nerušený vstup do Slovenskej republiky a do určených priestorov bez toho, aby naše orgány mali možnosť obmedziť ich vstup, resp. odchod z nášho územia. Slovenská republika nemá možnosť ovplyvniť množstvo osôb ani dobu ich pobytu, tieto osoby podliehajú právomoci orgánov USA aj v trestnoprávnej rovine. ...

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Slovenské volby prezidenta 2 kolo prieskumy

Harabín doporučuje neísť do volieb aby zvolený prezident mal minimálny volebný elektorát. Tak včul buď múdry. Ak to on radí voličom vyhrá Čaputová to je jasné a nič s tým neurobíme. ČI?

 

 

 


10
Jarin G.
27. března 2019

K tomu textu na konci.

To je to, co mě zaráží. Sám chtěl podporu "Kotlebovců" a teď vyzývá k neúčasti u voleb?!  Pěkné svinstvo pro voliče Šefčoviče, alespoň jako menšího zla. Jen a jen tím podporuje zvolení Kaput/ové/! Divná role pána Harabína. Místo, aby vyzval své voliče k podpoře kandidáta, alespoň s některými dobrými postoji, tak se vyjadřuje takto? Asi v něm přece jen kus toho kariérního komunisty (do roku 1989) zůstal.

I kdyby přišlo jen, řekněme, 20% mladých s vymytámi mozky (sluníčkáři apod.) a ti přijdou, tak volby budou přeci platit. Jen bude mít "Čapí" 80 % a to jí dá slušnou pozici i v provádění toho svinstva LGBT. Bude moci tvrdit, že získala silnou podporu Slováků v přímých volbách.


30
EP
Eduard Piovarči
27. března 2019
Vidíš on má na to iný pohľad. Teraz záleží na tom ako to zoberú jeho voliči ja voliť pôjdem napriek jeho rade.
20
EP
Eduard Piovarči
27. března 2019

Guido okúsil teroristickú medicínu akú on sám používa proti Venezuele a Venezueleským ľuďom. Teraz mu stislo a bežal sa schovať.

Súvisiaci obrázok

Konvoj Juana Guaida byl napaden příznivci Madura - Colectivos poté, co opustil Národní shromáždění. Opoziční poslanci byli v parlamentu obtěžováni ozbrojenými skupinami.

Guaido byl transportován na bezpečné místo

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt guaido venezuela

Tarek William Saab potvrzuje, že je odhodlán přistoupit k „rozhodným krokům“, aby odhalil „pravdu“ o „útoků“ na Národní elektrický systém.

Súvisiaci obrázok

Ve Venezuele bylo zadrženo šest podezřelých z diverze na vodní elektrárně Guri

„Rád vás informuji, že bezpečnostním orgánům země se podařilo zadržet šest občanů, kteří jsou pravděpodobně odpovědní za diverzi na Guri,“ napsal Saab na Twitteru

https://cz.sputniknews.com/svet/2019032 ... arne-guri/

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela guaido

Mezinárodní rozhodčí soud Mezinárodní obchodní komory (ICC) se sídlem v Paříži se rozhodl pozastavit soudní řízení proti Petróleos Paraguayos (Petropar), vyvolané společností Petróleos de Venezuela SA (PDVSA) za neuhrazený dluh ve výši 300 milionů dolarů.

Prezident Petropar, Patricia Samudio, potvrdil, že ICA se rozhodla dočasně pozastavit jakýkoli druh jednání mezi její společností a venezuelským ropným gigantem, zatímco vláda Nicolase Madura zůstává u moci. Samohlásený prezident Venezuely Guaido uvedl, že by bylo správné, aby Paraguay nezaplatil dluh venezuelské ropné společnosti, protože Nicolás Maduro peníze řádně nevyužije.

https://es.news-front.info/2019/03/27/t ... de-guaido/

 

TAK ŽE RUSKO TO MYSLÍ VÁŽNE

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská armáda vo Venezuele

Rusko brzy vyšle vojenské jednotky do Venezuely, oznámil ruský ministr obrany. Kolik ruských vojáků bude vysláno, není v tuto chvíli jasné.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská armáda vo Venezuele http://www.novarepublika.cz/2019/03/guayansky-stit-venezuela-vytvari-ruskou.html

Fabiana Rosalesová, venezuelská aktivistka, která je manželkou venezuelského opozičního vůdce Juan Guaido, je ve středu připravena navštívit Bílý dům, kde se setká s viceprezidentem Mike Pence https://www.usnews.com/news/world/artic ... -wednesday

 

Guayanský štít: Venezuela vytváří ruskou vojenskou základnu

Súvisiaci obrázok

26. 3. 2019   Venezuela uvedla do pohybu plán Guayanský štít za účelem vytvoření ruské vojenské základny v Guayaně. Hovoří o tom žurnalistické šetření a objektivní údaje. Dvě ruská vojenská letadla Il-62M a An-124 se stovkou osob vojenského personálu a nákladem 35 tun přistála v sobotu v hlavním městě Venezuely Caracas, informovala místní média. Tento přesun potvrzují údaje monitorovací služby CivMilAir, která sleduje pohyby letadel. 23. března směrem k Venezuele odstartovala dvě letadla: Il-62M RA-86496 a nákladní An-124-100 s palubním číslem RA-82035. Oba letouny směřovaly do Latinské Ameriky ze Sýrie.

http://www.novarepublika.cz/2019/03/guayansky-stit-venezuela-vytvari-ruskou.html


20
EP
Eduard Piovarči
28. března 2019

Roger Waters: Vítězství nad „impériem ďábla“ je na obzoru

Paul Craig Roberts  28. 3. 2019    PaulCraigRoberts „Pokus cizích zemí prosadit změnu vlády ve Venezuele neuspěl“, prohlašuje někdejší frontman skupiny Pink Floyd Roger Waters na videu, které prostřednictvím twitteru posílá svým příznivcům do celého světa. „Měli jsme pravdu v Russiagate a máme ji i pokud jde o Venezuelu“ říká Waters v doprovodném textu k videu s ironickou narážkou na krach aféry Russiagate, která, jak známo, neprokázala žádné spojení prezidenta Trumpa s Kremlem. 

Když sledujete velký experiment s bolivarským socializmem v tak velké zemi, jako je Venezuela, a současně vidíte, jak se impérium ďábla snaží tento experiment zadusit, vyvolává to ve vás bolest. Tentokrát ale spiknutí neprošlo. Guaido se může vrátit zpět ke své staré kariéře pouličního rváče“. Waters na videu ironizuje západní propagandu, snažící se zobrazit venezuelského prezidenta Madura jako jako chladnokrevného diktátora s tím, že ve skutečném totalitním státě by byl Guaido už dávno zatčen a popraven. Ale tento pretendent na venezuelské prezidentství si zcela volně cestuje mezi Venezuelou a Kolumbií. Takže Madurovi by možná pár lekcí o ďábelském diktátorství mohli někteří z nejžhavějších spojenců USA poskytnout.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Roger Waters

„Jsme silní a je nás mnoho. A budeme to my, kteří tuto bitvu vyhrajeme. Zastavte impérium ďábla!“ jsou poslední slova na videu Rogera Waterse. Překlad: Lubomír Man

http://www.novarepublika.cz/2019/03/roger-waters-vitezstvi-nad-imperiem.html


10