Ve věku 97 let zemřel bývalý komunistický politik Miloš Jakeš
14. července 2020 Redakce AC24 Z domova neprehlednete videa 7382 1
Ve věku 97 let zemřel bývalý komunistický politik Miloš Jakeš. Uvádí se, že smrtí někdejšího generálního tajemníka ÚV KSČ jeho okolí tajilo. Dokonce již probehl pohřeb, a to v úterý v motolském krematoriu. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

Podle aktuálních informací se pohřeb bývalého generálního tajemníka KSČ Miloše Jakeše konal v úterý. Smuteční obřad proběhl v pražském motolském krematoriu bez účasti veřejnosti. Účastníci pohřbu však odmítali hovořit s médii.

Připomeňme, že Jakeš pocházel z jižních Čech z rodiny chudého truhláře a pokud jde o jeho vzdělání, vystudoval Vyšší průmyslovou školu elektrotechnickou ve Zlíně. Tam následně pracoval jako montér v Baťových závodech. Od roku 1945 byl členem KSČ, kde postupně zastával různé funkce.

V 50. letech ho strana poslala do SSSR na studia, vystudoval tam obor sociálně-politických věd. V 60. letech už působil ve vládě jako náměstek ministra vnitra. Ve straně vedl kontrolní a revizní komisi.

Tento muž patřil k představitelům konzervativního křídla KSČ. Během normalizace se podílel na čistkách ve straně. Tento kariérní politik se ve stranickém žebříčku dostal až na pomyslný vrchol, když byl v prosinci 1987 překvapivě zvolen nástupcem normalizačního šéfa komunistů Gustáva Husáka ve funkci generálního tajemníka ÚV KSČ. Proslavil se však zejména svým zmateným projevem z Červeného Hrádku u Rokycan, kde hodnotil situaci v Československu. Tento jeho projev pak dlouho ze záznamů bavil národ. Při demonstracích po 17. listopadu 1989 pak dav často skandoval heslo „Jakeše do koše“.

Z funkce odešel v době sametové revoluce v roce 1989. Nicméně, ještě před koncem roku 1989 byl Jakeš z komunistické strany vyloučen.

„Plně odmítám politickou odpovědnost za události 17. listopadu 1989, neboť politické rozhodnutí znělo, aby pořádkové síly proti účastníkům demonstrace nezasahovaly. Jakékoliv jiné tvrzení je nepravdivé a sleduje politické záměry,“ uvedl v té době Jakeš.

Loni ještě řekl, že listopad 1989 považuje i s odstupem 29 let za kontrarevoluční převrat vedoucí k porážce socialismu.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
15. července 2020

Komoušov sme nemuseli ale s odstupom času sa ukazuje že to nebolo až také špatné a oproti dnešným globalistom to boli zaltí hoši.

Za Jakeše do koše bola zmrzlina za 1 Kčs dnes 70 Centov čo je v prepočte na koruny československé 21 Kčs Čo je 2000% zdraženie. Podobne lacné boli aj ostatné potraviny byty aj pozemky či služby. Ako radový požiarnik som na konci komunistickej neslobody zarobil 3 500 až 4 000 Kčs

JAkeša som naživo videl iba raz stretol som ho zoči voči v ZŤSke v Martine vedla závodu 02 bývalej motorárne kde som pracoval na montáži motorv Belaz bol to pre nás vtedy len papaláš taký ako sú dnes všetci čo ľuďom slubujú hory doly a keď prídu do dvlády obrátia o 180 stuoňov a pekne nás všetkých od.bú.

Dožil sa pekného veku.

13 dôchodky schválené predošlou vládou zrejme nebudú nová vláda nemá peniaze ale požičiava si a zadlžuje Slovensko ešte viac ako tá predošlá. Všetko sa zvalí na Coronu aj zmrazenie zvyšovania minimálnej mzdy. Preto že treba nakúpiť predražený letecký šrot z USA preto že z USa terba byť na večné časi a nikdy inak aj keď s otrhanou prdelou

https://aragonit11.blogspot.com/2020/06/kapitalizmus-nefunguje.html

 


00