Ve Švědsku bude probíhat výuka v arabštině. Poslankyně reaguje na přístup k „integraci“ migrantů
14. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 6619 1
Česká poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková na svém Facebooku zareagovala na informace o tom, že studenti z rodin migrantů, kteří ve Švédsku nezvládají místní jazyk, se budou učit v rodném jazyce. Označila to za „cestu do pekel“. (Foto: Flickr)
 
 
loading...

„Cesta do pekel bývá zpravidla dlážděna dobrými úmysly.”

Švédi svým servilním přístupem budou zanedlouho nuceni integrovat sami sebe Aneb Integrace naruby,“ napsala poslankyně u sebe na Facebooku v reakci na informace o tom, že děti migrantů ve Švédsku, kteří nezvládají místní jazyk, se budou intenzivněji vzdělávat v rodném jazyce, aby se zlepšily jejich školní výsledky.

Podle informací idnes.cz s nápadem učit děti migrantů v rodném jazyce přišla švédská vládní komise. Hlavním cílem je zlepšit výuku, neboť „studenti z imigrantských rodin ve Švédsku pokulhávají ve škole“.

Portál jako příklad uvádí třináctiletého Ameze Ardalana, jenž se před několika lety přistěhoval s rodinou na předměstí Stockholmu, ale švédský jazyk nebyl schopen zvládnout, a proto hovoří převážně kurdsky. Díky tomu má potíže ve škole.

„Švédštinu slyším jen od učitelů, jinak se bavíme se spolužáky každý ve svém jazyce,“ cituje portál slova Ardalana.

Organizace OECD provedla studii, podle níž ve Švédsku dvě třetiny studentů z rodin migrantů nesplňují ani základní studijní nároky.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JJ
Jiri Jiri
14. května 2019
Ze Švédska se stal Švédistán 
20
JJ
Jiri Jiri
14. května 2019
Ze Švédska se stal Švédistán 
+ 2