Ve Skandinávii jsou lidé nakažení koronavirem „zdraví jako řepa“
16. března 2020 Redakce AC24 Ze světa 21699 3
Severské země nezaznamenali žádné úmrtí způsobené novým koronavirem. Ten způsobil ve Skandinávii zatím jen "nudu", jak ve středu napsala agentura AFP. (Foto: Pixabay)

 

 
 
 
 

V severských zemích - Dánsku, Finsku, na Islandu, v Norsku a ve Švédsku - zatím nehlásí žádné úmrtí, ačkoli tento virus je označován za smrtelnější, než sezónní chřipka, která si v regionu každý rok vyžádá stovky obětí.

Například Švéd Viktor Andersson - jelikož i jemu testy zjistily koronavirus, je v karanténě v domě svých rodičů a čas tráví sledováním filmů. Tak jako ostatní obyvatelé severských zemí přibližuje francouzská tisková agentura.

Velká většina lidí od Reykjavíku až po Helsinky, nakažených koronavirem, tak jako zmíněný Švéd Viktor, je zdravá jako řepa a pouze čekají doma, dokud již nebudou nakažliví a budou se moci vrátit k běžnému životu.

"Nemám opouštět dům, kromě procházek v blízkém okolí, kde se však nemám přibližovat k lidem," vysvětlil 22letý Viktor pro agenturu AFP.

Severské obyvatelstvo "je obecně zdravé a očkované proti chorobám, je tam veřejné zdravotnictví přístupné každému, nemáme mnoho kuřáků ani velké průmyslové znečištění ovzduší", vysvětlil profesor lékařské mikrobiologie na Univerzitě v Tromsö v severním Norsku Oystein Olsvik.

"Skandinávská populace je obecně méně náchylná na tento druh onemocnění, které se může vyvinout v hustě obydlených oblastech Číny," dodal profesor.

Zdroj: france24.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
16. března 2020

 

Tak že otužovanie je dobrou bariérou, v zdravom tele zdravý duch, ak ste relatívne zdraví a nesprchujete sa ráno studenou vodou tak je na čase s tým začať. Posiluje to imunitu. Riadne zhlhoka a rýchlo pritom dýchajte... najprv teplou vodou nohy potom studenou a postupovať najprv po rukách na hruď a na chrbát striedavo a potom aj na tvár.

Tak isto slnenie na slnku posiluje imunitu tak že na balkónoch orientovaných južne sa už dá opalovať. Aj polhodinka na slnku na balkóne v plavkách posíli vašu imunitu. A tiež možno použiť horské slniečko podla návodu samozrejme začať s malími časovími dávkami denne cca po 10, 20, sekúnd a postupne pridávať po troške viac UV žiarenie pritom zabíja i patogény. Nalaďte sa radšej dobrou hudbou, pozerajte komédie a prírodopisné filmy skrátka pozitívne sa nalaďme. Posilujme aj doma ak máme s čím a prestaňme sledovať spravodajstvo ktoré nás ladí negatívne. Sledujme len nevyhnutné informácie pokiaľ máme sklony k depresii a panickým stavom nehrabme sa moc v tom aké je to v Taliansku a nezaoberajme sa počtom obetí

Pozerajme rozprávky napr. Máša a Medveď:-) Atď. A buďme v izolácii nechoďme von len v najnevyhnutnejších prípadoch. Iba doma sme v bezpečí.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/03/koronavirus-je-to-horsie-ako-sme-si.html


00
PC
pikachu chu
17. března 2020

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


00
โล
โลซ่า ลีโอ
17. března 2020

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


00