V Sýrii byl tank T-72M1 Adra zasažen řízenou střelou. Jak to dopadlo?
29. ledna 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 18754 0
Očití svědci v Aleppu v Sýrii natočili na video zásah protitankové rakety tanku T-72M1 Adra, který má zvýšenou úroveň zabezpečení. Bojové vozidlo patří jedné z nejelitnějších jednotek ozbrojených sil vládních vojsk - Čtvrté obrněné divizi. (Foto: Twitter)

 
 
loading...
 

Očití svědci v Aleppu v Sýrii natočili na video zásah protitankové rakety tanku T-72M1 Adra, který má zvýšenou úroveň zabezpečení. Bojové vozidlo patří jedné z nejelitnějších jednotek ozbrojených sil vládních vojsk - Čtvrté obrněné divizi.

Т-72М1 Adra se zapnutým motorem zaujímal pozici ve volném prostranství, když ho náhle zasáhla řízená raketa. Munice zasáhla pravý bok, došlo k poměrně silné explozi, po které bylo video přerušeno.

V popisu k videu je uvedeno, že syrský tank mohl být pravděpodobně atakován protitankovým raketovým systémem Konkurs. Tento systém používají jak vojáci Asadovy armády, tak radikálové. O osudu posádky tanku se nic neuvádí. Podle videa není vidět, že by došlo k požáru nebo explozi rakety uvnitř stroje, jak to bývá obvyklé, uživatelé internetu předpokládají, že tankisté mohli přežít, nebo byli lehce zraněni.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor