V Německu téměř ubili k smrti poslance protiimigrantské AfD
8. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 10196 0
Brémský šéf německé politické strany AfD (Alternativa pro Německo), poslanec Frank Magnitz, bojuje o svůj život poté, co se stal terčem brutálního útoku tří zatím neznámých pachatelů. (Foto: Twitter)

 

Magnitze přivezli ve spěchu do nemocnice v pondělí v noci s vážnými zraněními hlavy v důsledku „politicky motivovaného pokusu o vraždu", prohlásila Brémská AfD, která rovněž publikovala foto svého zraněného předsedy. Ve svém postu AfD hovoří o „atentátu".

Tři muži zaútočili na politika podle informací s dřevěnými pálkami, bili ho do hlavy a kopali, i když už byl na zemi. V útoku pokračovali do doby, než jeden ze stavebních dělníků útok uviděl a pokusil se ho zastavit. Podle prohlášení politické strany k útoku došlo okamžitě poté, co Magnitz odešel z novoroční recepce poblíž Goetheplatzu v Brémách.

„Dnes je černý den pro demokracii v Německu," prohlásila AfD. Poslanec, podle slov strany, zůstává ve vážném stavu. „Byl téměř ubit k smrti," prohlásil tiskový mluvčí AfD Jörg Meuthen na Twitteru. Útok označil za „zbabělý a nechutný atentát".

Německá policie pokračuje v hledání útočníků. Německá politická scéna útok na poslance odsuzuje.

Úřady zatím ještě neznají motiv činu, ovšem s rostoucí popularitou AfD strana čelí nárůstu kritiky a útoků na svoji adresu. Minulý týden se terčem bombového útoku stala kancelář strany v německém Döbelnu. Vedení AfD tento útok za útok na demokracii.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor