V Německu předpověděli krach základů světové ekonomiky za několik dní
9. prosince 2019 Redakce AC24 Ze světa 50295 6
Odvolací orgán Světové obchodní organizace (WTO) bude v nejbližších dnech kvůli aktivitám USA nucen zastavit činnost, po čemž „pravidla světového obchodu přestanou fakticky platit“, píše německý časopis Der Spiegel.

 

 
 
 

Odvolací orgán WTO má sedm členů, pro fungování potřebuje minimálně tři. Dnes jsou právě tři, dvěma však 10. prosince končí druhý a poslední termín pravomocí.

Na začátku října eurokomisařka pro obchod Cecilie Malmströmová učinila prohlášení, že existuje nebezpečí zastavení činnosti Odvolacího orgánu WTO v polovině prosince.

Tuto středu se vinou prezidenta USA stane WTO „právně nezpůsobilou“, míní autor příspěvku v Der Spiegel. Podle jeho názoru dělá americký prezident všechno, aby ochromil činnost této organizace.

Daná předpověď, vysvětlil novinář, je odůvodněná tím, že Washington brání dva poslední roky volbám nových členů Odvolacího orgánu WTO.

„S odvolacím orgánem tím bude skoncováno a spolu s ním bude skoncováno také s hlavní kontrolní instancí světového obchodu,“ míní autor.

Po zrušení činnosti tohoto orgánu „se zhroutí celý systém WTO“, což bude mít za následek zrušení platnosti pravidel světového obchodu, praví se v článku.

V Bruselu se domnívají, že Trump o to usiluje proto, že „bez WTO doufá, že získá výhodnější podmínky pro USA“, tvrdí autor příspěvku.

Jakmile bude činnost Odvolacího orgánu WTO ochromena, může se do světového obchodu vrátit „právo silnějšího“, a proto se Evropská unie „vyzbrojuje“, píše na závěr novinář.

Zdroj: spiegel.de

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


V2
Vaclav 2
9. prosince 2019

opět článek blá-blá... 

co určuje WTO? Pravidla obchodu by měl určovat tkzv. "Freie Markt"  a dodnes určoval násilný petrodolar, proti čemuž WTO nemělo žádné námitky, kdyby měli, tak už neexistují 50 let... 

od dnešního dne už tato organisace neexistuje, je zrušena... 


10
EP
Eduard Piovarči
9. prosince 2019
Ide o presadenie práva silnejšieho tak to musí stáť za to....
10
S࿘
s0lari ࿘☯࿗
10. prosince 2019
USA nerešpektuje nič a nikoho, určite nie WTO. Takže či WTO bude či nie nemení nič na veci. V týchto organizáciách ľudia majú tendenciu si myslieť, že bez nich sa vesmír nehýbe :).
20
VM
Vladimír Molík
10. prosince 2019
Celý život pochází z hovna a do hovna se zase vrací. Zemi pohnojíš hovnem, vyroste ti tráva, plevel a zelenina, kterou žerou zvířata a lidé. Zvířata nám dávají maso a mléko. A my to všechno zpracujeme na co? - Na hovno. Tak je to přátelé i v ekonomice. Tomu se říká koloběh hovna v přírodě... A na tom je založeno i americké WTO. 
00
EP
Eduard Piovarči
10. prosince 2019

Vykolejení světové ekonomiky na dohled: Peking uvalil sankce na USA. Začíná to být vážné. Proč chce Peking Bidena a Moskva Trumpa? Už i Krvavá Madla dostala v Číně stop. Naděje na dohodu v troskách?

Originální grafika ProtiProud

Dmitrij Bavyrin

10. 12. 2019 zdroj Vzgljad překlad ProtiProudREDAKCE PROTIPROUD upozorňuje na pozadí dalšího dramatického zhoršení vztahů USA - Čína, které může mít dalekosáhlé důsledky také pro nás Peking uvalil na USA řadu sankcí z důvodu „vážného porušování mezinárodního práva“ a „zasahování do vnitřních záležitostí Číny“, uvedla představitelka čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying. Tyto sankce, stejně jako tón Huanina prohlášení, se mohou jevit jako rutinní záležitost. Ve skutečnosti je to velmi důležitý zlom, který dává v sázku osud celé světové ekonomiky.

Trefa do černého

http://www.novarepublika.cz/2019/12/vykolejeni-svetove-ekonomiky-na-dohled.html

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/4-7-8-maj-na-jazere-priestor-tu-bude.html

 


00
EP
Eduard Piovarči
10. prosince 2019

Už víc než obchodní válka

Číňané nejsou vůbec nakloněni konfrontaci s USA – značně to škodí jejich byznysu. Situace v Hongkongu však dosáhla kriticky nebezpečného bodu. Poté, co byla splněna formální žádost protestujících (zrušení zákona o vydávání zločinců do pevninské Číny) a opozice vyhrála komunální volby, počty demonstrantů se sice snížily, ale konfrontace v ulicích se naopak vyostřily. Menší a různorodé skupiny aktivistů postupují zvlášť agresivně – kromě jiného pravidelně blokují důležité trasy a vládní budovy, což způsobuje obrovské ztráty. Vláda ČLR očividně zvažuje různé scénáře na zastavení tohoto „festivalu neposlušnosti“ a čeká jen na okamžik, kdy hongkongská společnost, která ztrácí své důchody, masově odmítne sympatizovat s opozicí. Proti tomu ovšem směřuje zákon podepsaný Trumpem, protože Bílý dům má samozřejmě eminentní zájem na zachování ohniska nestability v Hongkongu. V Pekingu to dobře vědí. Proto prohlásili, že Washington „podporuje zločince“. Celá věc je natolik potenciálně nebezpečná (ohrožení územní celistvosti země), že Peking skřípl americké "neziskovky" tak či onak zapojené do hongkongských nepokojů. Učinil tak s vědomím, že ohrozil uzavření obchodní dohody s USA, která byla ohlášena na konec roku.

Unknown10. prosince 2019 14:40

Co si budeme povídat, Amíci stále tahaj za delší konec provazu. Tato administrativa nesází na hrubou sílu,spíš na rozvrtávání nepohodlných režimů zevnitř. Je to účinné,funguje to,nějakou (potencionální) pátou kolonu mají všude. Ten "pochod díků" okolo americké ambasády byl výmluvný. Tu obchodní válku s Čínou nemohou vyhrát,i když Čína bude taky výrazně škodná. A pravdu má autor článku,že to odnese celý svět. Chování Bílého domu mi připadá, jakože"nechci se mít líp, hlavně ať sousedovi chcípne prase." Amerika patrně bez věčné konfrontace se zbytkem zeměkoule nemůže existovat. Asi se ve vojenském průmyslu točej moc velký prachy. Helanov

anonym10. prosince 2019 17:03

Západ sestupuje do chaosu. Pondělí 9. prosince 2019 13:42 https://beforeitsnews.com/protests-demonstrations/2019/12/is-the-west-descending-into-chaos-2458636.html Společné rysy, proč je tolik pohybů v nesourodých částech světa, jsou celkem nápadné. Kapitalismus na volném trhu se znovu a znovu ukázal jako selhání. Slíbená bohatství jsou rozložena příliš nerovnoměrně a pro většinu se nikdy neuskuteční. Jediným způsobem, jak zachovat současný společenský a ekonomický řád, je násilí. A když už lidé měli dost, setkávají se s odporem a odolností. Jedná se o poučení nejen pro obyčejné lidi trpící ekonomickými nespravedlnostmi, ale pro vlády, které na ně dohlížejí. Získejte zprávy o ekonomickém kolapsu po celý den na adrese http://x22report.comDatum hlášení: 12.08.2019 [DS] to nyní ztrácí, tlačí všechno, co mají, ale nic z toho nemá fakta ani důkazy podporující obžalobu. Jsou odsouzeni k zániku. Vychází zpráva IG FISA, což připraví cestu pro další vlnu. Američané se začnou učit o zradě, zločinech a zločinech proti lidskosti, to je začátek, to je probuzení. Všechny zdrojové odkazy na zprávu lze nalézt na webu x22report.com .

http://www.novarepublika.cz/2019/12/vykolejeni-svetove-ekonomiky-na-dohled.html

 


00
S࿘
s0lari ࿘☯࿗
10. prosince 2019
USA nerešpektuje nič a nikoho, určite nie WTO. Takže či WTO bude či nie nemení nič na veci. V týchto organizáciách ľudia majú tendenciu si myslieť, že bez nich sa vesmír nehýbe :).
+ 2