V Nairobi byl zavražděn ochránce přírody Esmond Bradley Martin. Bojoval proti pašerákům slonoviny
11. května 2018 Redakce AC24 Ze světa 4159 1
 

 
Loading...

Včera byl v keňské Nairobi nalezen ubodaný Esmond Bradley Martin, který patřil mezi významné bojovníky proti nelegálnímu obchodu se slonovinou a nosorožčími rohy. Informuje o tom keňský server The Star.

Sedmdesátipětiletý Martin byl autorem řady průlomových investigací, které odhalovaly nelegální obchod a pašování slonoviny a rohoviny. Jeho poslední zveřejněná práce odhalila 130 čínských obchodů

Loni publikoval výsledky pátrání, které odhalilo, že Laos se stal domovem nejrychleji rostoucího obchod se slonovinou. V roce 2016 vydal zprávu, jak vietnamská poptávka po slonovině ohrožuje africké slony.

"Esmond byl jeden z těch ochranářských hrdinů, které nepotkáte každý den," říká o svém příteli Iain Douglas-Hamilton, zakladatel ochranářské organizace Save The Elephans, se kterou Martin spolupracoval. "Jeho pečlivá práce při stopování obchodu se slonovinou a rohovinou se často odehrávala na těch nejvzdálenějších a nejnebezpečnějších místech světa. Jeho tempo by vyčerpalo o polovinu mladšího člověk."

Američan Esmond Martin se kromě pátrání po nelegální obchodu se slonovinou podílel na přesvědčení Číny, aby zakázala používání slonoviny. V minulosti byl Martin zvláštní vyslanec Spojených národů pro ochranu nosorožců.

Zdroj: ekolist.cz

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MI
Monika Ikema
12. května 2018
Plno lidem a hlavně pašerákům se nelíbila jakou pili pracuje a překáží ! Buď mu země lehká dobrý člověk se srdcem na správném místě !
30
MI
Monika Ikema
12. května 2018
Plno lidem a hlavně pašerákům se nelíbila jakou pili pracuje a překáží ! Buď mu země lehká dobrý člověk se srdcem na správném místě !
+ 3