V Nairobi byl zavražděn ochránce přírody Esmond Bradley Martin. Bojoval proti pašerákům slonoviny
11. května 2018 Redakce AC24 Ze světa 3902 1

Včera byl v keňské Nairobi nalezen ubodaný Esmond Bradley Martin, který patřil mezi významné bojovníky proti nelegálnímu obchodu se slonovinou a nosorožčími rohy. Informuje o tom keňský server The Star.

Sedmdesátipětiletý Martin byl autorem řady průlomových investigací, které odhalovaly nelegální obchod a pašování slonoviny a rohoviny. Jeho poslední zveřejněná práce odhalila 130 čínských obchodů

Loni publikoval výsledky pátrání, které odhalilo, že Laos se stal domovem nejrychleji rostoucího obchod se slonovinou. V roce 2016 vydal zprávu, jak vietnamská poptávka po slonovině ohrožuje africké slony.

"Esmond byl jeden z těch ochranářských hrdinů, které nepotkáte každý den," říká o svém příteli Iain Douglas-Hamilton, zakladatel ochranářské organizace Save The Elephans, se kterou Martin spolupracoval. "Jeho pečlivá práce při stopování obchodu se slonovinou a rohovinou se často odehrávala na těch nejvzdálenějších a nejnebezpečnějších místech světa. Jeho tempo by vyčerpalo o polovinu mladšího člověk."

Američan Esmond Martin se kromě pátrání po nelegální obchodu se slonovinou podílel na přesvědčení Číny, aby zakázala používání slonoviny. V minulosti byl Martin zvláštní vyslanec Spojených národů pro ochranu nosorožců.

Zdroj: ekolist.cz

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MI
Monika Ikema
12. května 2018
Plno lidem a hlavně pašerákům se nelíbila jakou pili pracuje a překáží ! Buď mu země lehká dobrý člověk se srdcem na správném místě !
30
MI
Monika Ikema
12. května 2018
Plno lidem a hlavně pašerákům se nelíbila jakou pili pracuje a překáží ! Buď mu země lehká dobrý člověk se srdcem na správném místě !
+ 3