V jaderné válce nebudou vítězové. Washington to neznepokojuje. Lavrov tvrdě promluvil
28. září 2019 Redakce AC24 Ze světa 8611 2
Šéf ruského MZV Sergej Lavrov promluvil na 74. zasedání Valného shromáždění OSN. Ve svém projevu se dotkl takových témat, jako jsou dvojí normy v politice Západu, porušování mezinárodního práva a teroristická hrozba. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

Lavrov kritizoval rovněž USA za neochotu prodloužit Smlouvu o snížení strategických útočných zbraní (START III). Později uspořádal ruský ministr zahraničí tiskovou konferenci, v jejímž průběhu odpověděl na otázky novinářů.

„Umírnění“ teroristé

Ve svém projevu z tribuny VS OSN upozornil Lavrov na aktualitu teroristické hrozby. Ruský ministr zároveň podotkl, že nehledě na rozhodnutí RB OSN o „listingu“ teroristických organizací, které je pro všechny členské státy povinné, některé země teroristy chrání a dokonce s nimi navazují součinnost.

Podle jeho slov jsou podobné pokusy vidět v Afghánistánu, Libyi a Sýrii.

„V USA se už začalo mluvit nahlas o tom, že Hayat Tahrir al-Sham (Teroristická organizace zakázaná v Rusku – red.) je zcela „umírněnou strukturou“, s níž „se dá jednat“. Podobnou nepřijatelnou logiku se snaží vnutit také členům Rady bezpečnosti, jak ukázaly nedávné diskuse o situaci v syrském Idlibu,“ podotkl Lavrov.

V jaderné válce nikdo nezvítězí

Ministr zahraničí RF upozornil také na skutečnost, že ve Washingtonu nepospíchají s reakcí na návrh Moskvy na prodloužení smlouvy START III.

„Prezident Putin oznámil rozhodnutí o nerozmísťování pozemních raket středního a krátkého doletu v Evropě nebo v jiných regionech, dokud se budou toho zdržovat Američané. Vyzvali jsme USA a NATO, aby se připojily k podobnému moratoriu. Opakovaně jsme také navrhovali Washingtonu, aby bylo zahájeno jednání o prodloužení smlouvy INF. Spolu s Čínou vystupujeme pro zkoordinování právně závazného dokumentu o zabránění horečnému zbrojení ve vesmíru. Reakce USA a jejich spojenců na všechny tyto návrhy nám zatím nedodává naděje,“ řekl.

Lavrov podotkl, že ruská strana přišla s dalším návrhem pro americké kolegy: před rokem navrhla Moskva přijmout na nejvyšší úrovni společné prohlášení o nepřípustnosti jaderné války, „v níž nemohou být žádní vítězové“. Spojené státy však tuto myšlenku ignorovaly, což nás nemůže neznepokojovat“, dodal.

„Vyzýváme všechny země, aby tuto iniciativu podpořily,“ dodal ruský ministr zahraničí.

Zdůraznil, že Rusko projevuje maximální odpovědnost v oblasti obranné výstavby, dělá to ale tak, aby nepoškodilo vlastní národní bezpečnost.

Lavrov také řekl, že Moskva předloží na zasedání Valného shromáždění OSN návrh rezoluce o upevnění systému kontroly zbrojení. Podotkl, že Rusko je připraveno na jednání o tomto dokumentu.

„Schválení rezoluce by bylo důležitým přínosem k vytvoření podmínek pro úspěšné uspořádání v příštím roce souhrnné konference o plnění Smlouvy o nešíření jaderných zbraní,“ dodal ministr.

Politika USA v Perském zálivu

Šéf ruského MZV poukázal rovněž na destruktivní pozici Washingtonu v situaci kolem Společného všeobsáhlého akčního plánu pro íránský jaderný program (JCPOA). Označil akce Spojených států v oblasti Perského zálivu za „zhoubné“.

„Problémy spojené s rozvrácením Společného všeobsáhlého akčního plánu je třeba hodnotit nikoli od doby nynějšího zasedání Valného shromáždění. Začaly mnohem dříve – před rokem a půl, kdy Spojené státy jednostranně odstoupily od této dohody, která byla schválená Radou bezpečnosti a stala se tak součástí mezinárodního práva, a řekly, že všem ostatním to také zakazují,“ prohlásil Lavrov na tiskové konferenci.

Dodal, že dialogu o deeskalaci v Perském zálivu se má účastnit kromě zemí tohoto regionu také pět stálých členů Rady bezpečnosti OSN, Evropská unie, a také regionální sdružení a organizace.

Schůzka s Pompeem

Několik slov řekl ruský ministr novinářům o schůzce se svým americkým kolegou Mikem Pompeem. Nehledě na různé pozice v mnoha otázkách, Moskva a Washington hledají i nadále styčné body.

„Projednali jsme široký okruh otázek, byla to strategická stabilita ve všech jejích aspektech, byly to samozřejmě konflikty na Blízkém východě a na severu Afriky… hovořili jsme také o problému Severovýchodní Asie v kontextu jaderného problému Korejského poloostrova,“ řekl Lavrov na tiskové konferenci.

Podle jeho slov jednání probíhalo v duchu myšlenek vyslovených dříve v průběhu jednání Vladimira Putina a Donalda Trumpa.

Nevydání víz ruským delegátům

Šéf ruského MZV také řekl, že projednal s ministrem zahraničí USA odmítnutí Washingtonu vydat víza 13 ruským delegátům v OSN. Lavrov označil tuto situaci za pobuřující, vyjádřil však jistotu v tom, že Trump a Pompeo nemají s tímto incidentem nic společného.

„Nemám žádné pochyby o tom, že ani prezident Trump, ani ministr zahraničí Pompeo nemají k tomu žádný vztah, což mi také Mike Pompeo potvrdil,“ dodal ministr.

Podle jeho slov, když je tomu tak, „vzniká otázka, jak se tam přijímají rozhodnutí přímo spojená s plněním závazků Washingtonu pro zajištění normální činnosti hlavního sídla OSN“.

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
28. září 2019

Ruské PVO nad ruskou leteckou tzákladňou Hymim zostrelilo už viac ako 100 dronov ktore útočili na základňu z Idlíbu

Military Situation In Syria On September 28, 2019 (Map Update)

Preto by bolo dobré Idlíb celkom oslobodiť a vyčistiť. Sýrska armáda tam posiluje svoje pozície. Kým tam militantov nevyprášia pokoj tam nikdy nebude

https://aragonit11.blogspot.com/2019/09/stvrtok-21.html


00
AZ
Antonín Zelenka
29. září 2019

DIVADELNÍ A APLIKOVANÁ IMPROVIZACE

 

Rozvíjíme osobnost a dovednosti účastníků. Pracujeme na rozvoji kreativity, komunikace, veřejném vystupování a prezentačních dovednostech. Improvizace neboli schopnost pohotově reagovat na nové nečekané situace podporuje hledání autentické osobnosti člověka, spontaneitu a odvahu kráčet do nových věcí.

 

Díky kurzům improvizace získávají naši účastníci nadhled nad náročnými životními situacemi, dokáží sami sebe lépe prosadit, říci svůj názor tak, že je slyšet.

 

CO KONKRÉTNĚ MI TRÉNINK IMPROVIZACE PŘINESE?

 

Zbavíte se stresu z veřejného vystupování, budete umět reagovat v jakékoli situaci, posílíte odvahu dělat nové věci, poznáte své limity a posunete je, spřátelíte se se svým vnitřním kritikem, naučíte se přijímat situace tak, jak přichází, a nebojovat s nimi.

 

OSN a mezinárodní právo je mnohdy jako Prelúdium (názov je odvodený od latinského slova "Praeludere", ktoré znamená "hrať pred niečím") bolo pôvodne myslené ako predohra k vokálnym skladbám: piesňam, motetám, madrigalom, alebo chorálom. Bolo určené väčšinou pre lutnu, čembalo alebo organ. Neskôr sa rozšírilo aj ako úvod inštrumentálnych skladieb, najčastejšie fúg. V 19. storočí sa osamostatnilo ako voľná charakteristická skladba. Dnes je chápané aj ako voľná improvizácia výkonného hudobníka.

 

Prelúdiá vznikali najčastejšie voľnou improvizáciou hudobníka a nemali iný účel, ako uviesť nasledujúce hudobné dielo. Tým, že neboli viazané žiadnymi formálnymi predpismi, stali sa vlastne prvými skladbami inštrumentálnej hudby. Medzi prvé zaznamenané prelúdiá patrí napr. Ileborgova organová tabulatúra z roku 1448. Prelúdiá boli označované rôznymi názvami ako: preambulum, intonatio, capriccio, toccata, intrada, fantasia, ricercar, tiento a pod., medzi týmito názvami väčšinou nebol väčší formálny rozdiel. Iba fantasia, ricercar a tiento sa vyznačujú tým, že obsahujú imitačnú alebo priamo fúgovú časť. Výnimku tvorí toccata, ktorá prešla samostatným vývojom a napr. u Dietricha Buxtehudeho a Johanna Sebastiana Bacha sa stala samostatnou viac dielnou formou.

 

Vrcholnou formou barokovej hudby bola fúga. Stalo sa ustáleným spojením, že inštrumentálnu fúgu komponovanú v prísnej polyfónii predchádzalo voľne komponované prelúdium. Uvoľnila sa však tematická väzba medzi prelúdiom a fúgou. Téma použitá v prelúdiu nemusí nutne byť totožná s témou fúgy. Príkladom je Dobre temperovaný klavír Johanna Sebastiana Bacha, ktorý je zbierkou prelúdií a fúg vo všetkých 24 durových a molových tóninách.

 

V období klasicizmu sa, ak neberieme do úvahy jednotlivé skladby, na prelúdium pozabudlo. Až Felix Mendelssohn-Bartholdy, ktorý sa zaslúžil o znovuobjavenie diela Johanna Sebastiana Bacha znovu oprášil aj formu prelúdia a fúgy. Podobne komponoval i Robert Schumann. Nasledujúci vývoj dospel k oddeleniu oboch zložiek a prelúdium sa stalo samostatnou hudobnou formou. Z pôvodného účelu uviesť následnú skladbu sa stala krátka samostatná skladba s jedným hlavným motívom.

 

časť 00004 _ Lekcie z Energetiky - Jitro kouzelníků, aneb, jak se to stejně dozvíte


00