V Hongkongu zneškodnili 2 bomby umístěné ve školách. „Demokratická opozice“ chce rituální oběti?
11. prosince 2019 Redakce AC24 Ze světa 5510 2
Policie Hongkongu prohlásila, že v pondělí v noci úspěšně zneškodnila dvě podomácku vyrobené dálkově řízené bomby ve škole. Ty byly plně funkční a jejich exploze by vedla k mnoha obětem. (Foto: Xinhua
 

Loading...
 
 
loading...

Hongkongská policie bude vyšetřovat, kdo bomby do škol umístil a jaký měl motiv. Rovněž bude zkoumat, zdali měly umístěné bomby nějaký vztah k aktuálním násilným protestům ve městě, píše čínská agentura Sin-chua.

Policie dostala tip v pondělí okolo 5:30 odpoledne místního času. Dvě bomby byly nalezeny uvnitř campusu Wah Yan College, prohlásil starší vyšetřovatel Li Kwai-wah z oddělení organizovaného zločinu během tiskové konference.

Na místo byli zavoláni příslušníci pyrotechnického oddělení. Ti objevili dva objekty spojené dráty s mobilními telefony.

Po prohlídce pyrotechnici potvrdili, že se jedná o dvě rádiem ovládaná výbušná zařízení, která byla „plně funkční a připravená k použití“, prohlásil jeden z pyrotechniků Alick McWhirter.

Podle McWhirtera obsahovala tato dvě zařízení celkově 10 kilogramů explozivních materiálů. Bomby také obsahovaly šrapnely. Obě bomby obsahovaly i hřebíky.

„Obě zařízení měla pouze jeden účel – zabít co nejvíce lidí, s ohledem na množství explozivního materiálu a šrapnelů,“ prohlásil Alick McWhirter.

„Pokud by tyto bomby explodovaly, tak by zabily velké množství lidí. Jednalo se o velmi nebezpečná a dobře fungující zařízení,“ dodal s tím, že „životu nebezpečný dosah bomb by činil 50 až 100 metrů“.

Li prohlásil, že policie bude vyšetřovat, kdo bomby do škol umístil, motivy činu a možné spojení bomb s aktuálními násilnými protesty probíhajícími v Hongkongu.

Rovněž upozornil na skutečnost, že vlastnictví explozivních materiálů je považováno za těžký trestný čin, který se trestá až 14 lety odnětí svobody. Použití bomby k usmrcení či vážnému ohrožení zdraví může být trestáno až doživotním odnětím svobody.

Jiří Pehe vyzval Chvilkaře k uskutečnění „hongkongského scénáře“

Politický komentátor Jiří Pehe na svých sociálních sítích před několika dny publikoval post, kde zazněly výzvy k otevřenému násilí a útoku na ústavní pořádek České republiky ve jménu odstranění premiéra Andreje Babiše z postu.

„Bude zapotřebí scénář Hongkong, Chile, Libanon. Tedy demonstrace každý den, dokud AB neodejde. Máme na to?“ napsal Pehe na svém Twitteru.

​Kvůli těmto slovům na něho poslanec Lubomír Volný podal trestní oznámení. Argumentoval tím, že pomoci těchto vyjádření se k moci dostal německý nacistický vůdce Adolf Hitler.

„Na autora tohoto Tweetu jsem podal TO, pro podezření z podněcování k nenávisti a násilí. Autorem uvedené akce jsou synonymem pro používání násilí, včetně vraždění oponentů, k prosazení politických cílů. Akcemi, které dnes autor podněcuje, se dostal k moci Hitler,“ prohlásil Volný na Twitteru.

Zdroj: snews.comxinhuanet.com

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
11. prosince 2019

V Honkongu sa to teda pekne posralo je vidieť že niekomu ide za každú cenu o chaos a šírenie strachu medzi civilistami.

Aj ostravský strelec bol takým nástrojom. Začína to všade poriadne vrieť a do toho príde vyhlásenie toho Peheho a máme tu na slovensku súdy s ľuďmi čo sa vyjadrili v tom zmysle že Rómovia sú neprispôsobiví a hrozí im za to basa až na 5 rokov. Skrátka zastrašuje sa na všetkých úrovniach

Jiří Pehe‏ @JiriPehe

Pokud bude chtít občanská společnost donutit po auditu EK Babiše k odchodu, nebudou stačit demosntrace ve festivalovém duchu jednou za dva tři měsíce. Bude zaptřebí scénář Hongkong, Chile, Libanon. Tedy demonstrace každý den, dokud AB neodejde. Máme na to? @milionchvilek

Tak po vzore Honkongu, kde upalujú odporcov demonštrácii a kladú do škôl bomby? A Čile kde Pinočetove eskadry mučili a vraždili ludí po stovkách? Takto si predstavujú politiku pajtáši zo západu, ktorí inštruujú Peheho?

Vo Francúzsku demonštrujú žlté vesty proti Macronovi už ip každú sobotu druhý rok a neodstúpil nemusí ani Babiš ten na rozdiel od Macronových polišov ľuďom nevytĺka oči gumovými projektilmi. Vo Francúzsku je už v dôsledku demonštrácii 7 mŕtvych a stovky zranených väčšinov pri policajnej brutalite prichádzajú ľudia vo francúzsku o oči. Polícia mieri ľuďom gumovými projektilmi na tváre a hlavy. v poslednej dobe je to jednoducho demokratické strialť demonštrujúcim gumenými projektilami do hláv

http://aragonit11.blogspot.com/2018/06/reda-18.html


00
EP
Eduard Piovarči
11. prosince 2019
Мluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun-jing

 

Čínské ministerstvo zahraničí označilo USA za největší hrozbu pro celosvětovou bezpečnost

© AP Photo / g Han Guan, File

Politika

20:48 11.12.2019

Spojené státy stále uměle vytvářejí obvinění proti jiným státům s cílem zahajovat války po celém světě, a proto se staly největším nebezpečím pro celosvětový mír a bezpečnost, uvedla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun-jing na středečním briefingu v rámci svého komentáře k článku o vojenském konfliktu v Afghánistánu.

Tento týden noviny Washington Post zveřejnily dříve utajované dokumenty a rozhovory s oficiálními zástupci USA, které svědčí o tom, že americká vláda skrývala pravdu o vojenském konfliktu v Afghánistánu. Noviny tvrdí, že dokumenty jsou také v rozporu s veřejnými prohlášeními prezidentů, vojenských velitelů a diplomatů Spojených států, kteří rok co rok ujišťovali Američany, že dosáhli pokroku v Afghánistánu a že se vyplatilo se do této války pouštět.

„Tento článek byl úderem do tváře mnoha lidem ve Spojených státech, takzvaným obráncům lidských práv, a to je jen špička ledovce," řekla mluvčí MZV.

Vlajka USA na pozadí emblémy Číny

© AP Photo / Andy Wong

Čína protestuje proti USA kvůli zasahování do vnitřních záležitostí

Připomněla, že Spojené státy zahájily vojenské útoky proti Iráku na základě údajné přítomnosti zbraní hromadného ničení v zemi, což vedlo k desítkám tisíc obětí a hromadnému vysídlení místních obyvatel, ale později přiznaly, že informace byly nepravdivé, a důkazy o přítomnosti zbraní se ukázaly být obyčejným pracím práškem. Dodala, že americké letecké útoky v Sýrii také vedly k mnoha obětem a hromadné migraci, ale nakonec se ukázalo, že „důkazem“ o údajných chemických útocích v Sýrii bylo ve skutečnosti inscenované video vyrobené Bílými přilbami.

„Skutečnost, že Spojené státy si z toho dosud nevzaly ponaučení, je žalostnou podívanou, USA nadále uměle vytvářejí obvinění s cílem zahajovat války po celém světě, útočí, zabíjejí a prodlužují tragédie. Takové USA se staly největší hrozbou pro celosvětový mír a bezpečnost a také největším porušovatelem lidských práv,“ uvedla.

Výbušný článek ve Washington Post

Protestující v Hongkongu

© Sputnik / Miguel Сandеla

Naší povinností je zastat se těch, kteří bojují za svobodu: Senát se ohradil proti čínskému zásahu v Hongkongu

V pondělí list The Washington Post zveřejnil článek, který s odkazem na odtajněné dokumenty tvrdí, že vlády amerických prezidentů George Bushe mladšího, Baracka Obamy i Donalda Trumpa opakovaně mátly veřejnost, když tvrdily, že ve válce v Afghánistánu dochází k pokroku.

Z dokumentů vyplývá, že američtí vrcholoví politici a armádní velení si připouštěli, že strategie v Afghánistánu není úspěšná a že velká část americké pomoci je na místě rozkrádána. Mezitím se operace v Afghánistánu, která začala v roce 2001 po útocích 11. září, stala nejdéle trvající válkou v americké historii.

Zhruba dva tisíce dokumentů, ke kterým se deník dostal, nepatřily mezi utajované, nicméně hned, jak je chtěl list uveřejnit, vláda část z nich mezi utajované zařadila. Redakce se tři roky soudní cestou domáhala, aby k ním získala přístup na základě zákona o svobodném šíření informací.

Dokumenty, které získaly označení Afghanistan Papers, zahrnují rozhovory s více než 400 přímými účastníky afghánské mise, včetně generálů, bezpečnostních poradců, diplomatů a dalšími lidmi, a to i ze spojeneckých zemí NATO nebo s afghánskými činiteli. Rozhovory pořídla v letech 2014 až 2018 speciální vládní agentura pro kontrolu mise v Afghánistánu v rámci takzvaného projektu Ponaučení (Lessons Learned).

https://cz.sputniknews.com/politika/2019121111087863-cinske-ministerstvo-zahranici-oznacilo-usa-za-nejvetsi-hrozbu-pro-celosvetovou-bezpecnost/

Čína sa otvorene púšťa do odsúdenia USA agresívnej zahraničnej politiky vo svete hovorí to čo píšeme už desiatky rokov aj my


00