V Holandsku chtějí umožnit lékařům odmítnout léčit osoby starší 70 let
6. dubna 2019 Redakce AC24 Ze světa 516148 18
Kultúra smrti, o ktorej hovoril Ján Pavol II sa čoraz hlbšie zakoreňuje v Európe. Najnovšie bol v Holandsku ohlásený legislatívny návrh, aby lekári mali právo odmietnuť osobám starším ako 70 rokov zdravotnú starostlivosť. (Foto: PXhere)

 
 
loading...
 

V Holandsku predložili zákon, aby lekári mali právo odmietnuť liečenie ľudí starších ako 70 rokov.

Ľavicovo liberálny predkladateľ zákona Ellemeet, zákon predložil v Dolnej komore s tým, že cieľom je uchrániť pacientov od zbytočnej nadmernej zdravotnej starostlivosti, ktorá je „častokrát bolestivá.“

Odporcovia zákona naopak upozorňujú, že v Holandsku viac ako 70% pacientov je starších ako 70 rokov, takže primárnym účinkom tejto iniciatívy je finančné ušetrenie finančných zdrojov.

V Holandsku je dôchodkový vek stanovený na 67 rokov a 3 mesiace a očakávaná priemerná dĺžka života je 81 rokov.

Navrhovatelia zákona argumentujú, že polovica nákladov na zdravotnú starostlivosť je vynakladaná na osoby staršie ako 65 rokov, pričom ich podiel na spoločnosti je 20%.

Do roku 2030 sa ich podiel v dôsledku nízkej pôrodnosti má dostať na 25% hranicu.

Návrh zákona predpokladá, že v prípade nákladných operácií bude musieť schvaľovanie ďalšieho liečenia prechádzať širším okruhom povolení a predpokladá sa, že starší človek nebude mať automaticky právo na rovnakú kvalitu a rozsah zdravotnej starostlivosti ako mladý človek.

V centre zákona sa nachádza pojem „kvalita života.“

Zmyslom obmedzení poskytovania zdravotnej starostlivosti je určenie, či jej odoprenie bude mať za následok zvýšenie kvality života pacienta v porovnaní s úrovňou života pri liečbe. Kto a čo bude určovať čo znamená kvalita života, určené nie je.

Zdroj: svetlosveta.sk

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
40
JN
Jiří Novák
7. dubna 2019
Neexistuje zvrácenější režim než je demokracie.
10
JN
Jaromír Novák
7. dubna 2019
Uhnie je satanistický projekt a proto nás nemůže nic udivovat , to je odměna dnešní zhulené neoliberálnï mládeže za to ,že je tak jejich rodiče a prarodiče rozmazlili a nechali je vychovat školstvím ,které myšlenkově ovládli tito fašounchazarští paraziti ,likvidující tradiční křesťanskou rodinu -národ -stát.a jejich svobodu.
10
EP
Eduard Piovarči
7. dubna 2019
A čo na to Čaputová?
10
JN
Jiří Novák
7. dubna 2019
A co zákon, že kdo se dožije 70 let bude na státní útraty utracen.
10
Wiloni .
7. dubna 2019

Zbláznil jsi se?

Nejlépe zákon, který bude ukládat povinnost každého člověka, který překročí padesát let založit si "fond důstojné smrti", kam bude povinně odkládat 50% své mzdy až do sedmdesátého roku života.

Po dosažení tohoto věku bude 10 korun (doplň si podle oběživa té které země) vyčleněno na jednu patronu, kterou bude stařík utracen.

Zbytek připadne státu na rozkradení.

Pokud se "rána z milosti" nepovede na první pokus, bude stařík ponechán napospas smrti vykrvácením/vyhladověním/dehydrataci, protože na jeho fondu už žádné další peníze na nákup nové patrony nebudou ...

 

A to nám dnes a denně šašci vykládají něco o tom, jak se budou následující generace dožívat podstatně vyššího věku, než ta naše ...

Schválně vyraž mezi dnešní třicátníky a uvidíš, že podobný nápad poměrně velké části z nich nepřijde zvrácený.


10
EP
Eduard Piovarči
8. dubna 2019

Všetko sa obracia naruby

Jeden príspevok s diskusie v novej republike hovorí za všetko:

Ale padnout tak či onak nakonec musí! Páč civilizace se zrodila ve věčném boji a trvalý mír ji zcela jistě zahubí. Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných podlidí*), neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche ... a když na to přijde, dnes máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart!

https://eurozpravy.cz/veda-a-technika/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

Jadrová vojna teda nebude až taká strašná:-(

Miliardy sice umřou, ale lidstvo nevymře. Ano, okolo 500 milionů by mohlo zemřít přímo při explozích, další miliardy zemřou hladem nebo umrznou. Malé množství lidí by však mělo být schopné přežít. Nebude nás mnoho, ale po nějakých 30 letech bychom měli být schopní znovu začít žít. Obloha se vyčistí, teploty se vrátí k normálu a my budeme moci pěstovat rostliny.

Tak že šialenci to podľa týchto predpovedí môžu kludne risknúť a rozpútať jadrovú vojnu. Nuž pekné výhliadky pre ľudstvo - zaltí bolševíci

Jaderný výbuch

Kolaterárne straty niekoľkých miliárd ľudí by pre elity neboli žiadnou veľkou stratou ak o nich uvažujú ako o podluďoch čo sa stáva stále viac realitou.

Preto sa nečudujem že budú chcieť starých ľudí utrácať ako psov injekčnou striekačkou


20
EP
Eduard Piovarči
8. dubna 2019
Toto nenapadlo žiadneho komunistu
10
EP
Eduard Piovarči
8. dubna 2019

70 ročný človek môže byť ešte veľmi vitálny a výkonný a môže byť ľudstvu užitočný tak ako mnohí vedci v tomto veku ešte intenzívne praciovali

“Ľudia majú mylný názor, že vek vás robí starým. Uvedomil som si, že je to stav mysle, čo vás robí starým. Vek je len číslo, ale väčšine ľudí dáva dôvod byť lenivými, nič nerobiť.  Videl som mnoho mladých ľudí, starších ako ja. Vybrali si to ako životný štýl.  Chcem byť motiváciou, aby ľudia videli, že sa to dá.”

https://www.fottik.eu/ini-uz-v-jeho-veku-nacvicuju-nastup-do-truhly-70-rocny-kulturista-sam-sonny-bryant/

 

70letý čínský bodybuilder prozradil, jak dosáhnout úžasných výsledků (VIDEO)

 https://cz.sputniknews.com/video/201903239491235-cina-bodybuilder-vysldek-sport/

© Ruptly .

Čínský bodybuilder Yan Sinmin z města San-ja se v 70 letech neloučí s činkami ani posilovnou. Trénuje od 35 let. Podívejte se, jak probíhá jeho všední den.

Jeho postava a svalstvo jsou lepší než má většina mladých lidí. V polovině osmdesátých let byl Yan Sinmin jedním z prvních kulturistů v Číně.

Jeho idolem byl tehdy Arnold Schwarzenegger, který se stal hlavní motivací, proč Yan začal trénovat.

Yan je přesvědčen, že výsledku se dá dosáhnout pouze dlouhodobým tréninkem a správnou výživou.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/09/aragonit-oceneny-uz-po-stvrty-krat.html


10
EP
Eduard Piovarči
8. dubna 2019

70 ročných kulturistov je viac:

Súvisiaci obrázok

A to je aj návod ako na to, tréning v posilke v prírode atď.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt 70 ročný kulturista

Jozef stankai v roku 2015 60 ročný tiež pekný príklad vitality tak že posilovňa je dobrým príkladom

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt 70 ročný Stallone

Stalone má už tiež 70 preč a točí filmy a vyzerá dobre a tvrdo trénuje

My šesdesiatnici sa len tak nedáme a nevzdáme... treba sa držať vo forme


10
Buzz Aldrin
9. dubna 2019

To je velice rozumné.

 

Tito dementní ovcolidé by především neměli mít volební právo, protože se svým tragickým intelektem jdou jako jeden za dobytky typu s. Milouše Ovara a Andyho Bureše, čímž likvidují budoucnost země.


13
EP
Eduard Piovarči
9. dubna 2019
Volebné právo je pre všetkých a ty nebudeš určovať pre koho má platiť a pre koho nie. Možno netušíš ale práve ty si tá ovca zmagorená ideológiou neobmedzenej moci pre isté olygarchické štruktúry
10
Buzz Aldrin
9. dubna 2019

Jsi silně frustrován, Pyjo, čím to?

 

Snad tím, že u vás v Horních Uhrách zvítězila slušnost, lidskost a dobré srdce nad nácky a komunisty, kterým vy zoufalé ovce tolik fandíte?

 

Tak ti vadí paní Čaputová???


02
EP
Eduard Piovarči
9. dubna 2019

No u nás slušnosť ešte nezvíťazila.

Ak je podľa teba slušnosťou schvaľovať vraždenie a zabíjanei po celom svete. Od 11. 9. 2001 padlo USA agresii za obeť najmenej 1 milión ľudí z toho V Iraku a Auganistane 16 500 USA a spojeneckých žoldákov a okolo polmilióna civilistov a výsledok?

USA Utekajú z Auganistanu a v podstate tam nič nedosiahli, tak ako v Iraku v Libyi a v Sýrii, len čo všade zanechali spúšť a zamorenú krajinu strelami s ochudobneným uránom.

A teraz by tá vaša slušnosť najradšej podporila ďalšie vraždenie vo Venezuele však ty slušák...


20
glossy diamond
9. dubna 2019

Buzíne, ty si opravdu myslíš, že někdo počítá s nějakým volebním právem pro tvou osobu? Nenech se vysmát... laugh

Proč by tak dělal?


20
glossy diamond
9. dubna 2019
Vážení přátelé, toto jsou ty pravé západní hodnoty, jak tu uo nich žvaní demoblok a tankista Janda.
20
Wiloni .
9. dubna 2019
Janda by mohl u tankistů leda tak leštit laufy ...
20
EP
Eduard Piovarči
10. dubna 2019

USA už majú príručku pre zmenu režimov.

Trochu mimo tému ale pre tunajšieho zástancu USA demokracie Aldrina poučné:

Treba tiež pripomenúť, že 28. februára vydala americká Global Development Lab, pobočka americkej Agentúry pre medzinárodný rozvoj (USAID) druh „Príručky na zmenu režimu“.    

Manuál sa zasadzuje za vytvorenie rýchlych expedičných vývojových tímov, ktoré by spolupracovali s CIA a US Special Forces na vykonávaní „kombinácie útočných, obranných a stabilizačných operácií v extrémnych podmienkach“.     

Príručku napísali členovia Frontier Design Group (FDG), zmluvného dodávateľa národnej bezpečnosti, ktorého „práca sa zamerala na skazené a niekedy sa prekrývajúce problémové súbory krehkosti, násilného extrémizmu, terorizmu, občianskej vojny a povstania“ podľa jeho poslania vyhlásenia. Poskytnutie americkej humanitárnej pomoci by sa určite uľahčilo v spojení s americkými špeciálnymi silami a CIA. Na strane Ruska

https://southfront.org/us-actions-in-venezuela-in-2019-repeat-scenario-of-2013-video-game-made-with-dod-consultant/


00
Buzz Aldrin
9. dubna 2019

To je velice rozumné.

 

Tito dementní ovcolidé by především neměli mít volební právo, protože se svým tragickým intelektem jdou jako jeden za dobytky typu s. Milouše Ovara a Andyho Bureše, čímž likvidují budoucnost země.

- 3