V hlubinách Jupiteru byla objevena záhadná struktura
6. září 2018 Redakce AC24 Ze světa 94514 18
Vědci z USA a Dánska vypracovali podrobnou mapu magnetického pole Jupiteru, včetně jeho části, která se nachází v hlubinách atmosféry. Ukázalo se, že pole je asymetrické a nepodobá se tomu zemskému.
 

Přesné vysvětlení jeho struktury však dosud neexistuje. Píše se o tom v tiskové zprávě uveřejněné na Science Alert.

Je známo, že magnetické pole Jupiteru je 20 000krát silnější než pole Země, což je mnohem víc, než je rozdíl mezi průměry těchto dvou planet (průměr Jupiteru je asi 11x větší než ten zemský).

Vědci zabývající se planetologií již věděli, že se v magnetickém poli tohoto plynového gigantu nachází neobvyklé struktury, a to kvůli přítomnosti kovového vodíku v hlubinách atmosféry. Jedná se o látku, která je tvořena vysokotlakovým atomem vodíku a má kovové vlastnosti, uvádí Science Alert.

Vědci analyzovali údaje, které získali během osmi letů sondy Juno nad severním a jižním pólem Jupiteru. To umožnilo sestavit mapu magnetického pole, které sahá do hlubin planety až na vzdálenost 10 000 km.

Vyšlo najevo, že vychází z rozsáhlé oblasti na severní polokouli a zasahuje do úzké oblasti, která se nachází na jih od rovníku, na místo známé jako Velká modrá skvrna. Na jiných místech Jupiteru je pole mnohem slabší.

Podle vědců dřívější mapy magnetického pole této obří planety připomínaly mapu magnetického pole Země, které ve velké míře odpovídá dipólu, což znamená, že rozmístění pólů magnetu se shoduje s geografickými póly.

Existují i jiné struktury, které jsou rovnoměrně rozloženy na obou polokoulích. V případě Jupiteru jsou však nedipólní složky soustředěny pouze na severní polokouli. Nicméně žádná z existujících teorií nepředpověděla skutečnou strukturu magnetického pole tohoto plynového obra.

Zdroj: sciencealert.com

 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Satan Atan Henoch
7. září 2018

Jupiter nyní bude zase svítit tak, jako svítil před potopou světa. Uvidíte jak se rozžíná. Na obloze bude mohutnět a stane se podobným Sluncem, jako je to Henochovo. Nebojte se, že bude z toho globální oteplování. Síla Jupitera je na to slabá a má pomoci planetám jako je Saturn, Uran, Neptun a především Marsu k tomu, aby zde byl zase život, jako dříve. 

 

Otec


34
MK
Milan Klusák
13. září 2018
Plácáš nesmysly andílku Henochu, tak zaprve před potopou svítil na bílo MARS,  a né Jupiter, ten byl vždycky barevnej od těch plynů. Doporučuji ti přečíst knihu Ivo Wiesnera - Gambit Mahatmů, je to i v mp3, na ulozto. A tam se andílku dozvíš, jak to bylo s planetama před Potopou, jsou tam i jiné strašnější věci, podložené fakty, fotkama. Uč se andílku.
00
JN
Jaromír Novák
7. září 2018
Starejte se o Zemi coby řádný hospodář a vy* erte se na jupiter ,tam Vás nikdo nepustí ani nečeká až se podívá jak jste zdevastovali tuto Zemi.Ďebili!
70
Satan Atan Henoch
7. září 2018

Ještě jedna věc, musíte vědět, přes všechny teorie vjedců, že to, co se dnes děje, ještě nejsou apokalyptické změny. Ty nastanou s podzimem. Jak jsme říkali již v dobách, kdy apoštolové psali Nový Zákon. Nyní nastane obrácení čtvrtého časoprostorového energetického i hmotného dílu. V Písmu se píše o čtyřech koutech světa, tři byly již synchronizovány, ten poslední je nyní na řadě. Přes všechny ty nevěřícné postoje kohokoli, se to prostě stane, bez toho, aby někdo tomu mohl zabránit. Nalistujte si citace o povýšení a ponížení, o malých, kteří se stanou velkými a obráceně. Pokud v tom vidíte matematickou zákonitost a časoprostorové uspořádání, pak jste blízko pravdy toho, co znamená převrácení prostoru v čase podle písmen Henoch. Ta písmena znamenají energetické toky Života a tento poslední díl světa se podle těchto pravidel nyní řídí. Jedná se vlastně o spojení rozděleného, čili v Písmu označené jako spojení Nebe se Zemí. Hlupáky, kteří tohle nechápou a derou se vpřed se svými teoriemi a žvásty, nemám rád. Pokud o tom nic nevíte, ani vám to v hlavách neseplo, pak radši mlčte a opusťte místa, která jsme označili již dříve za nebezpečná. 

 

Otec


24
PA
Piovarči Aragonit
7. září 2018
A keby začne svietiť. Máš konkrétny termín?
40
Pepa2 . Zdepa2
7. září 2018

Piovarči!

Jemu je třeba, aby se mu už konečně rozsvítilo v hlavě. To by byla pro nás úleva!

A s tím svícením Jupitera budeme ještě muset počkat. Teď v září Otec modeluje znovu ČR! Nejdřív se prý propadnou Krkonoše. To ještě tenhle měsíc! Pak vyrostou hory a sopky jinde! K tomu ještě přemisťuje gorily do Austrálie.

Skoro mu už ani nezbývá čas na AC24.

Jo a k těm horám. Psal mi známý ze Špindlu, že se mu na zahradě probořila noha do hlíny. On si myslel, že tam má krtky. Tak jsem mu napsal, že to už Otec koná v rámci zmizení celého pohoří. Pomalu, ale jistě.


50
O.
Ondra .
7. září 2018
mluvi o tom jako bysme to meli zazit jeste my co zijeme tedka v tomhle desetileti.. tezko rict.. "ty nastanou s podzimem" kdy ze ofiko zacina podzim? a pokud se mi ten den nezacne trast zeme pod nohama tak si asi otec spletl dobu
30
Jarin G.
7. září 2018

Ahoj Ondro a Pio!

Běžně nedokážu ty výblitky chudáka, co sám sebe pasoval na Boha, Ježíše atd. přečíst dál než po třetí větu. Kvůli tvé reakci jsem to přečetl celé.

A ejhle. Ten vtipálek píše:   .. ještě nejsou apokalyptické změny. Ty nastanou s podzimem. Jak jsme říkali již v dobách, kdy apoštolové psali Nový Zákon.

Takže termín je volný, plovoucí. Možná to nastane za 14 dní, nebo s podzimem příštého roku nebo třeba za 100 roků. Jednou to přeci vyjít musí!


30
O.
Ondra .
7. září 2018
nebudu ti lhat Jarine :) ale zanechava to ve me jakesi doufani ze to opravdu nastane protoze me neskutecne unavuje tenhle svet a zpusob jakym se na nem zije.. obcas se pristihnu jak snim nad tim ze bouchne yelowstone nebo konecne nekdo zmackne to cervene tlacitko.. ovsem zustanme nohama pevne na zemi a doufejme v lepsi zitrky.. jak rikas jednou to preci prijit musi.. asi se dam na ziti v lese jako Popo, prijde mi to vic lidstejsi a v souladu se Zemi nez to ze ziju v betonovy kralikarne.
30
Jarin G.
7. září 2018

Ondro, ty máš depku. splín, chandru jak vymalovanou!

Vnes do svého života trochu radosti, světla, smíchu. Udělej si něco, co máš rád. Pusť si něco vesčelého. Jdi mezi kamarády atd. atp.

Zkus vnést do toho žití alespoň trochu optimismu, pozitivní enrgie. Zbav se té negativní.

Na světě je přeci plno krásných věcí, za které stojí žít!


40
Dědouch11 *
7. září 2018

Jardo, popudíš si proti sobě veškeré božstvo! Vždyť ti taky můžou naskákat pupínky!


20
Jarin G.
7. září 2018

Ahoj Vláďo.

Sakra, kruciš! Na to jsem nepomyslel.

Více smajlíků ke stažení

Ale zase, když si vzpomenu, jak mi vyhrožoval smrtí mě a celé mé rodině za údajnou urážku Ježíše, tak se ani moc nebojím!

To bylo ještě na starém AC24, víc než před rokem. On tím určitě taky nemyslel konkrétní termíny a navíc má pravdu. Ani jeden z mé rodiny není nesmrtelný! a jednou to prostě musí přijít No a pro něj nějaká stovka ruků nic neznamená! On si počká!


20
Ares Mlok
7. září 2018
Copak zažít, proč ne. On to píše, jako bychom za to mohli. Jeho (jejich) neschopnost na naše bedra. Typickej samozvanej management...
40
Satan Atan Henoch
7. září 2018

Ondro,

 

podzim začíná s podzimní rovnodenností a končí před Vánoci se zimním slunovratem. Během této doby uvidíte dvě Slunce. Obě budou vycházet na východě, ale jedno půjde k jihu a druhé k severu, pak se zanoří za obzor a až Slunce zapadne, Jupiter se zase objeví na obloze. Jeho síla však nebude taková, aby vás v noci hřál, ale bude natolik světlo, že budete moci číst. V tuto dobu bude přibývat kyslík produkovaný zelení a ubývat oxid uhličitý. Bude trvat nějakou dobu, než se plyny ustálí. Narodí se mnoho dětí a zvířat, která jsou nyní téměř vyhubena. To noční světlo bude požehnáním. V tuto podzimní dobu si dopřej klid a lásku v rodině a radost s přáteli. Tak zajistíš, že se ti nic podnohama nehne. Problémy budou mít ale vrazi, zloději, lháři, pokrytci, však víš. Těm se to pod nohama bude houpat  tak, jak svůj zápor přičítají k záporu, který zde již je. Pokud si tedy budou zesilovat záporné energetické pole, propadnou se díky implozím. Imploze je ponížení energie a  s tím spojený propad země. Imploze je vlastně vcucnutí. Ti cizinci, kteří v Čechách zůstanou, budou prožívat tyto imploze, protože jejich energie je souhlasná, čili kompatibilní s jejich domovinou.  Takto funguje Zákon. Měli jste se připravit, pokud jste se nepřipravili, nikdo vám již nepomůže, jenom vaši blízcí, kteří vás milují. Nikdo jiný. 

 

Otec


13
Pepa2 . Zdepa2
7. září 2018

Ty jsi zfetovanej nebo jen ožralej, magore?

Neboj, tohle jsem si uložil a zopakuji to tu po uplynutí termínu.

Ty jsi natolik blbej, že si sám sobě určuješ tak brzké termíny těch tvých blouznění, místo abys to datem neomezoval a nechal to na neurčito.

 


21
--
- -
8. září 2018

Všechno je jinak než vám pomatení religiózníci vijedou inkvizicí konqisty - /vědci/

Prostě množivý reaktor může zažehnout nové slunce z //energie vakua?

http://leva-net.webnode.cz/products/vodikova-budoucnost-lidstva-prevratne-zasedani-vedecke-rady-ruske-akademie-ved-exkluzivne/

https://www.youtube.com/watch?v=2d-u2LWacfU

https://www.youtube.com/watch?v=tbE5bVl8r2g 


30
Satan Atan Henoch
8. září 2018

Jo, z toho, co je na těch videích snad pochopíte, proč je pár měsíců Kasiopea pětkrát větší. Důležitost toho, aby Jupiter byl zase Sluncem je z toho důvodu, protože ten přeskok již proběhl. Nový Merkur je totiž na světě a planety se podobně narodily, jako Měsíc ze Země. 

 

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=262015&sId=&mId=

 

Henoch


22
MK
Milan Klusák
13. září 2018
andílku, zajímavé, žes tady hodil i nějakej ten odkaz. To jako ať vidíme, jakej jseš fanda do astronomie. Budiž. Ale takovejch video-třeba-hoaxů už NASA nacpala plnou prdel. Vždyť elita chce abychom věřili !!! Jinak si myslím, že nemáš moc roků, pořád se učíš. Tak se uč.
00
JN
Jaromír Novák
7. září 2018
Starejte se o Zemi coby řádný hospodář a vy* erte se na jupiter ,tam Vás nikdo nepustí ani nečeká až se podívá jak jste zdevastovali tuto Zemi.Ďebili!
+ 7

Satan Atan Henoch
7. září 2018

Jupiter nyní bude zase svítit tak, jako svítil před potopou světa. Uvidíte jak se rozžíná. Na obloze bude mohutnět a stane se podobným Sluncem, jako je to Henochovo. Nebojte se, že bude z toho globální oteplování. Síla Jupitera je na to slabá a má pomoci planetám jako je Saturn, Uran, Neptun a především Marsu k tomu, aby zde byl zase život, jako dříve. 

 

Otec

- 4