V Bulharsku probíhají rozsáhlá vojenská nadnárodní cvičení NATO s podporou USA
19. července 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 10765 1
Armádní jednotky z několika zemí se ve čtvrtek 18. července zúčastnily 11. dne nadnárodních vojenských cvičení s názvem Platinový Lev 2019. Dané cvičení se konalo v bulharském městě Novo Selo. (Foto: Youtube)
 
 
loading...

Vojenská cvičení se konala v oblasti vojenského výcvikového prostoru Novo Selo, který je jedním z největších vojenských základen v Bulharsku a jedním ze čtyř společných americko-bulharských vojenských zařízení v balkánské zemi.

V průběhu cvičení zahájily helikoptéry a tanky palbu na dané cíle. Vojáci se zúčastnili simulovaných vojenských scénářů, při nichž praktikovali několik aktivních postupů střelby.

„Cvičení mohou být popsána dvěma slovy. Prvním je kompatibilita a druhým je trénink. Dnes jste viděli kompatibilitu mezi pěti národy, které se spojily s kolegy z USA,“ uvedl bulharský zástupce velitele pozemních sil a brigádní generál Valerij Colov.

Letošní vojenské cvičení, které skončí v pátek 19. července, se zúčastnily země jako Albánie, Bulharsko, Gruzie, Rumunsko, Srbsko, Moldavsko a USA.

Cílem cvičení je zlepšení interakce během operací mezi členy NATO a partnerskými zeměmi.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor