V blízkosti ruských hranic letadlo NATO vypustilo raketu vzduch-vzduch, údajně omylem
8. srpna 2018 Redakce AC24 Ze světa 63211 17
Bojové letadlo jednoho z členů Severoatlantické aliance NATO údajně omylem vypustilo raketu v blízkosti ruských hranic. Uvedl to britský deník Daily Star.

Raketu vzduch-vzduch měla podle informací deníku vypustit španělská stíhačka Eurofighter Typhoon 2000 z estonského vzdušného prostoru v blízkosti ruských hranic včera kolem 16. hodiny.

Estonské obranné síly (EDF) uvedli, že vypuštěná raketa typu Amra měla destrukční sebevražedný režim, který způsobí explozi uprostřed letu v případě náhodného spuštění. Estonské úřady oznámily, že začali s vyšetřováním incidentu.

EDF zahájili pátrací akci i za pomoci vrtulníků. Uvedli, že střela dlouhá 3,7 metru mohla narazit na zem. Není známo, zda a kde se tak stalo. Předpokládá se, že pokud raketa nevybuchla ve vzduchu, mohla přistát 40 km severně od Tartu, asi 50 kilometrů od ruského hraničního města Chudskaya Rudnitsato.

Španělské letadlo, které náhodou odpálilo raketu, se vrátilo na svou domácí základnu v litevském městě Šiauliai, kde jsou umístěny síly NATO.

Letadla Typhoon španělského královského letectva v rámci mise NATO pravidelně hlídkují na obloze nad Litvou, Estonskem a Lotyšskem.

NATO situaci zatím nekomentovalo. Stejně nereagovala ani ruská armáda.

Zdroj: dailystar.co.uk

Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PA
Piovarči Aragonit
8. srpna 2018

Ako rýchlo a ľahko môže dôjsť vďaka priblíženiu sa NATO k Ruským hraniaciam k incidentu ktorý ohrozí nás všetkých?

NATO sa na Ruské hranice vôbec nemalo hrabať. Lenže dobivačná doktrína NATO je jednoznačná a má jasný zámer obkľúčiť Rusko

 

HUSTÉ - ČO SA TO DEJE V USA? BUDE VOJNA?MÁME SA PRIPRAVIŤ NA ARMAGEDON?  

Byl zveřejněn obsah zákona o nových sankcích proti Rusku, který byl představen v Kongresu USA. Zejména je v něm uvedeno, že je třeba nalézt majetek Vladimira Putina a uznat Moskvu sponzorem terorismu.  

Jak bylo uvedeno, na jedné straně je formulace podobná začátku kampaně, která má vyloučit Rusko ze stálých členů Rady bezpečnosti OSN. Na druhé právě takové bylo odůvodnění pro uložení sankcí vůči Íránu. Dokument s názvem „Zákon na ochranu americké bezpečnosti před agresí Kremlu 2018" byl vnesen do senátu Kongresu 3. srpna. Připravili ho senátoři Lindsey Graham, Robert Menendez, Corey Gardner a Benjamin Cardin. Jak píše deník, návrh zákona vypadá jako vnitřně politický a je více pravděpodobné, že se zaměří na amerického prezidenta Donalda Trumpa, který vůči Rusku provádí příliš měkkou politiku.

Vlajky Ruska a USA

© Sputnik / Michael Klimentyev

Expert považuje za možné zrušení diplomatických vztahů mezi Ruskem a USA

Text začíná výzvou k americkému vůdci. Zvláště je vyzýván, aby podpořil snahy o zabránění vměšování ruské vlády nebo jiných zahraničních hráčů do činností amerických státních institucí i do demokratických procesů v zemi, odmítl podporu syrského prezidenta Bašára Asada a vyzval k návratu Krymu Ukrajině. Senátoři také hodlají přinutit Trumpa, aby efektivněji prováděl zákon o odporu nepřátelům Ameriky prostřednictvím sankcí (CAATSA). Navrhuje se aktualizace tzv. Kremelského seznamu amerického ministerstva financí a zahájení hledání prostředků a peněz ruského prezidenta Vladimira Putina. Jak bylo poznamenáno, návrh zákona také navrhuje přenesení stávajících sankcí proti Moskvě do jediné báze — od CAATSA až po „Magnitský zákon". Navrhuje se zákaz operací v USA a také zmrazení aktiv sedmi ruských bankovních struktur, které jsou již pod sankcemi. Senátoři také chtějí vytvořit národní středisko pro boj s ruskou hrozbou a sankční úřad v Bílém domě, který bude koordinovat činy Washingtonu ohledně protiruských sankcí s evropskými zeměmi. Zvláštní kapitola je věnována nešíření chemických zbraní. Tady se připomíná otrava bývalého důstojníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie, ve které Londýn a řada západních zemí obvinily Rusko. Moskva to odmítá. Dokument také popisuje mechanismus, jehož cílem je zabránění tomu, aby jakýkoliv americký zástupce vyvedl USA z NATO.

V USA sa celkom zbláznili. Reakcie ľudí na Sputniku aj na tomto odkaze pod foto. To čo sa deje na tejto planéte je naozaj katastrofické. A čo na toto povie Rusko?

http://aragonit11.blogspot.com/2018/08/dalsia-letna-vyprava-do-vergotinskej.html


60
Pepa2 . Zdepa2
8. srpna 2018

Díky Piovarči.

Ty nám dneska podstrojuješ. Jedny informace lepší než druhé!


50
Popo *
8. srpna 2018
Priatelu prezradím ti že ak raz začneš ten svet viac pozorovať ako nad ním len tak podaromnici (hlúpo) sa zamýšlať, neujde to ani tebe že v USA v jednej a tej samej veci sa vždy niečo iné (aj v zákone) píše a niečo iné reálne robí. Viď npr. také USA zákonom schválené sankcie. Faktom je že odkedy sú schválenia sa permanentne zvýšujú tovarove objemi obchodov USA s Ruskom. Priatelu aj v tomto tak ako vždy je všetko ináč a na to ako to v skutočnosti je sa hlavou prísť nedá. Neboj nevadí mi že si, škrie ma len trošku že pri tom tvojom veku si ešte stále jedným z tých nepoučitelných...
13
PA
Piovarči Aragonit
8. srpna 2018

Byl zveřejněn obsah zákona o nových sankcích proti Rusku, který byl představen v Kongresu USA. Zejména je v něm uvedeno, že je třeba nalézt majetek Vladimira Putina a uznat Moskvu sponzorem terorismu.

Tak ty to vidíš tak že sa toto neudialo a je to lož?

Ako rýchlo si ma tu našiel a prifrčal si ako stíhačka:-)


50
Popo *
8. srpna 2018
Priatelu ak raz začneš ten svet kol seba viac pozorovať ako sa nad ním len tak podaromnici zamýšľať, ni tebe neujde že nie len v USA sa v jednej a téj veci vždy niečo iné píše & vždy niečo iné robí. Viď npr. tie ich zákonom schválené sankcie voči Rusku - od ich zavedenia sa premanentne zvyšujú objemi obchodov medzi nimi. Všekto je vždy ináč a na to ako to naozaj je sa hlavou prísť nedá. Priatelu nenaháňam ťa a ani mi nevadí že si, trošku ma len škrie že v tvojom veku si ešte stále nepoučitelný (viď npr. tie tvoje "vagony materiálu" k Sýrii "odtrhnuté" od holej reality)...
13
Wiloni .
8. srpna 2018

" A čo na toto povie Rusko? "

 

Nic.

Putin se hezky posadí do křesla a pak se smíchy neudrží.

Je to jediná reakce, kterou bych od člověka, jako on čekal.

Toto znamená dvě věci.

Jednak totální likvidaci páté kolony v Rusku (podpindosové), a pak následnou likvidaci dolaru, coby mezinárodní měny.

V zásadě je teď "míč" na straně globální elity.

Ta má jen dvě možnosti.

Buď vyvinout ještě vetší tlak na elity SSA a situaci nejak zvrátit, nebo alespoň kompenzovat, a nebo je v té jejich idiocii nechat vymáchat natvrdo, protože Rusko ten "útok" ustojí, ale pro SSA to znamená konec té jejich slavné "federace", a nejlepší na tom je to, že ho ty šašci sami tímto výrazně urychlují.


40
PA
Piovarči Aragonit
9. srpna 2018

Popo sankcie kvôli Skripalovi a použitiu otravnej látky už proti rusku zaviedli bez toho aby mali akékoľvek dôkazy platia od 22 augusta, je len otázkou času keď sa uznesú na tom že Rusko je podporovateľom terorizmu a teda teroristickým štátom. Od molocha nečakaj nič lepšie. Ja už nečakám život ma naučil predvidať presne ktorky USA zahraničnej politiky je agresívna a zákerná stále viac a to je fakt.

Tvoj názor môže byť iný ale to je tvoja vec. Ja to vidím inou prizmou.

Wiloni je to premyslený boj. Rusko má v tomto boji veľa výhod. Dnes pracuje na plné obrátky na nových projektoch a sankcie všetko len urýchlia. Západ sa len zúfalo snaží Rusko zadržiavať v technologickom napredovaní. Rosko to len zomkne k väčšiemu nasadeniu v tejto a iných oblastiach. Protitlak Ruska bude musieť byť silný silnejší ako prítlak západu. A v tomto Rusom držím palce. Sú nádejou pre celý svet.


40
Popo *
9. srpna 2018
Brexit & Skripalov prípad neboli ani náhodou "rozbabrané" náhodou. Europa neodkladne potrebuje vlastný kalifát a kde inde mu bude aj pred silnejúcím Ruskom lepšie a bespečnejšie ako toď za humnami na ostrovčeku. Sankcie z toho akože plynúce sú len zásterkou na oklamanie nepriatela. Ten kto chce pochopiť svet, ten nad ním nerozmýšla...
22
PA
Piovarči Aragonit
9. srpna 2018

Silnejúce Rusko nepotrebuje expadnovať vojensky do EU stačí keď bude expandovať ekonomicky.

Konfrontáciu so západom nepotrebujú potrebujú len čas aby úplne rozvinuli svoj ekonomický potenciál tak načo by dráždili západ nejakým nepodareným pokusom o vraždu nejakého svojho bývalého dnes už bezvýznamného agenta ktorý prebehol už dávno, a čím si len zhoršujú pozíciu a privolávajú na seba embargá. To nemá s logikov nič spoločné aby si vedome zhoršovali situáciu.

Toto zosnovala západná kabala toť všetko pre mňa uzatvorené


30
Popo *
9. srpna 2018
Priatelu už zase rozmýšlaš? Neboj, Rusko Evropu nebude okupovať, Rusko Evropu bude chrániť - chrániť pred "ostrovanmi"..
21
PA
Piovarči Aragonit
9. srpna 2018
Aj logické uzávery majú svoj význam a svoju cenu:-)
20
Popo *
9. srpna 2018
Pokjal ich sám človek nevnímá ako dogmy tak ano, majú svoj význam i svoju cenu - ak si je človek ochotný pripustiť čomu všetkému logicky slepo veril s odstupom i relatívne krátkeho času s logickými uzávermi býva dosť často docela velká sranda....
21
PA
Piovarči Aragonit
9. srpna 2018
Popo logika má niečo spoločné s matematickou istotou panimaješ?
30
Popo *
9. srpna 2018
Nezmysel. Priatelu zober si len taký jednoduchý z reálneho života príklad z tejto tu našej krásnej "gubernii" - podla tejto logiky slova ak z niekoho bude minimálne rovnaký podliak ako je tu ten oný, potom s matematickou istotou aj z neho by sa mal stať prezident...
11
PA
Piovarči Aragonit
11. srpna 2018
Popo to je trochu iné, ale zopakovať sa to môže, zlé volby opakujeme často:-)
20
JB
jiří b.
9. srpna 2018

Raketa NATO vystrelená v blízkosti Ruska sa zatiaľ nenašla. Estónsky premiér so znepokojením telefonoval Stoltenbergovi

https://www.hlavnespravy.sk/raketa-nato-vystrelena-blizkosti-ruska-sa-zatial-nenasla-estonsky-premier-so-znepokojenim-telefonoval-stoltenbergovi/1487896

Ruské ministerstvo zahraničia vyhlásilo, že NATO je zbytočné

Ruské ministerstvo zahraničia okomentoval správu o chybnom vypustení bojovej rakety v estónskom vzdušnom priestore. Uvádza sa to na oficiálnom účte ministerstva na Twitteri.

„My sme predsa hovorili, že vojenský pakt NATO je zbytočný,” napísali zamestnanci ministerstva a pridali k príspevku hashtag #MZVvedelo (v rj МИДзнал).

----

Lze předpokládat, že raketa se nachází na území ruska a je právě zkoumána.....


30
PA
Piovarči Aragonit
9. srpna 2018
No ty krávo to zasa NATO pohnojilo:-)
30
PA
Piovarči Aragonit
8. srpna 2018

Ako rýchlo a ľahko môže dôjsť vďaka priblíženiu sa NATO k Ruským hraniaciam k incidentu ktorý ohrozí nás všetkých?

NATO sa na Ruské hranice vôbec nemalo hrabať. Lenže dobivačná doktrína NATO je jednoznačná a má jasný zámer obkľúčiť Rusko

 

HUSTÉ - ČO SA TO DEJE V USA? BUDE VOJNA?MÁME SA PRIPRAVIŤ NA ARMAGEDON?  

Byl zveřejněn obsah zákona o nových sankcích proti Rusku, který byl představen v Kongresu USA. Zejména je v něm uvedeno, že je třeba nalézt majetek Vladimira Putina a uznat Moskvu sponzorem terorismu.  

Jak bylo uvedeno, na jedné straně je formulace podobná začátku kampaně, která má vyloučit Rusko ze stálých členů Rady bezpečnosti OSN. Na druhé právě takové bylo odůvodnění pro uložení sankcí vůči Íránu. Dokument s názvem „Zákon na ochranu americké bezpečnosti před agresí Kremlu 2018" byl vnesen do senátu Kongresu 3. srpna. Připravili ho senátoři Lindsey Graham, Robert Menendez, Corey Gardner a Benjamin Cardin. Jak píše deník, návrh zákona vypadá jako vnitřně politický a je více pravděpodobné, že se zaměří na amerického prezidenta Donalda Trumpa, který vůči Rusku provádí příliš měkkou politiku.

Vlajky Ruska a USA

© Sputnik / Michael Klimentyev

Expert považuje za možné zrušení diplomatických vztahů mezi Ruskem a USA

Text začíná výzvou k americkému vůdci. Zvláště je vyzýván, aby podpořil snahy o zabránění vměšování ruské vlády nebo jiných zahraničních hráčů do činností amerických státních institucí i do demokratických procesů v zemi, odmítl podporu syrského prezidenta Bašára Asada a vyzval k návratu Krymu Ukrajině. Senátoři také hodlají přinutit Trumpa, aby efektivněji prováděl zákon o odporu nepřátelům Ameriky prostřednictvím sankcí (CAATSA). Navrhuje se aktualizace tzv. Kremelského seznamu amerického ministerstva financí a zahájení hledání prostředků a peněz ruského prezidenta Vladimira Putina. Jak bylo poznamenáno, návrh zákona také navrhuje přenesení stávajících sankcí proti Moskvě do jediné báze — od CAATSA až po „Magnitský zákon". Navrhuje se zákaz operací v USA a také zmrazení aktiv sedmi ruských bankovních struktur, které jsou již pod sankcemi. Senátoři také chtějí vytvořit národní středisko pro boj s ruskou hrozbou a sankční úřad v Bílém domě, který bude koordinovat činy Washingtonu ohledně protiruských sankcí s evropskými zeměmi. Zvláštní kapitola je věnována nešíření chemických zbraní. Tady se připomíná otrava bývalého důstojníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie, ve které Londýn a řada západních zemí obvinily Rusko. Moskva to odmítá. Dokument také popisuje mechanismus, jehož cílem je zabránění tomu, aby jakýkoliv americký zástupce vyvedl USA z NATO.

V USA sa celkom zbláznili. Reakcie ľudí na Sputniku aj na tomto odkaze pod foto. To čo sa deje na tejto planéte je naozaj katastrofické. A čo na toto povie Rusko?

http://aragonit11.blogspot.com/2018/08/dalsia-letna-vyprava-do-vergotinskej.html

+ 6

Popo *
8. srpna 2018
Priatelu prezradím ti že ak raz začneš ten svet viac pozorovať ako nad ním len tak podaromnici (hlúpo) sa zamýšlať, neujde to ani tebe že v USA v jednej a tej samej veci sa vždy niečo iné (aj v zákone) píše a niečo iné reálne robí. Viď npr. také USA zákonom schválené sankcie. Faktom je že odkedy sú schválenia sa permanentne zvýšujú tovarove objemi obchodov USA s Ruskom. Priatelu aj v tomto tak ako vždy je všetko ináč a na to ako to v skutočnosti je sa hlavou prísť nedá. Neboj nevadí mi že si, škrie ma len trošku že pri tom tvojom veku si ešte stále jedným z tých nepoučitelných...
- 3