V Austrálii při lesních požárech uhynulo přes miliardu zvířat
10. ledna 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 17251 0
Více než miliarda zvířat uhynula v důsledku pokračujících lesních požárů v Austrálii, informuje o tom tisková služba Sydneyské univerzity s odkazem na vykonaný průzkum. (Foto: Youtube)
 

Loading...
 
 
loading...

Profesor Chris Dickman zjistil, že přes 800 milionů zvířat padlo za oběť požárů ve státě Nový Jižní Wales a že celkový počet uhynulých zvířat v zemi překročil jednu miliardu.

Čísla uvedená Dickmanem se zakládají na zprávě Světového fondu divoké přírody (WWF) za rok 2007 o vlivu čištění půdy na divokou přírodu Austrálie.

Autoři průzkumu s pomocí těchto čísel zjistili průměrnou hustotu populace savců, ptactva a plazů v Novém Jižním Walesu.

Pak znásobili odhad hustoty plochou rostlinstva. Vědci použili konzervativní odhady, proto je počet mrtvých živočichů možná podstatně větší, což vyplývá z jejich zprávy.

V důsledku přírodních požárů shořely v Austrálii miliony hektarů půdy, požáry si v posledních měsících vyžádaly životy 17 lidí, zničily tisíc budov. Na některých místech byly natolik silné a kouř tak hustý, že hasit je ze vzduchu nebylo možné. Vláda vysílá do postiženého regionu vojenské lodě a letectvo. Na jihovýchodním pobřeží Austrálie probíhá kvůli požárům velká evakuace.

Zdroj: csmonitor.com

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor