USA vyzvaly všechny země, aby zablokovaly ruským letadlům cesty do Venezuely
19. dubna 2019 Redakce AC24 Ze světa 244874 15
Spojené státy vyzývají všechny země, aby následovaly přiklad Malty, která nepustila ruská letadla do Venezuely. (Foto: Twitter)

 
 
loading...
 

Napsala o tom na Twitteru oficiální představitelka ministerstva zahraničí USA Morgan Ortagus.

Dříve tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová řekla, že 4. dubna Rusko si přes velvyslanectví na Maltě předem vyžádalo souhlas pro let dvou letadel, které převážejí náklady a cestující do Venezuely.

Ovšem vláda ostrovního státu odmítla tuto žádost bez jakéhokoliv vysvětlení. Na ruském ministerstvu zahraničí upřesnili, že Moskva vezme v úvahu tento případ v dvoustranných vztazích s Maltou.

Ve Venezuele už dlouhou dobu trvá ekonomická krize, která se zhoršila kvůli zavedení finančních a ekonomických sankcí proti zemi.

V lednu v zemi začaly masové protesty proti zákonnému prezidentovi Nicolasu Madurovi. Hlava Národního shromáždění, které je pod kontrolou opozice, Juan Guaidó se nezákonně vyhlásil za dočasného lídra Venezuely.

Několik zemí včetně USA prohlásili, že podporují Guaida. Zatímco Rusko, Čína, Turecko a další země vyjádřily podporu legitimnímu prezidentovi Madurovi.

Zdroj: themoscowtimes.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


TF
tomas fuk
19. dubna 2019
nic nez fyzicka likvidace USA nepomuze. Pokud cesti politici podporuji a souhlasi s vrazdenim venezuelskych obcanu americany, ja podporuji zabijeni americanu.
40
EP
Eduard Piovarči
20. dubna 2019

Redakcia už urobte niečo s touto diskusiou neustále to prepisuje príspevky to je naschval tak aby to odradilo prispievateľov?

Venezuela Odhaľuje "Pravicové Teroristické Bunky" a Juan Guaido je jedným z ich členov

 

V apríli 14teho, Jorge Rodriguez Venezueleský minister vnútra odhalil informácie o údajných pravicových "teroristických bunkách." Zrejme nepôjde len o údajné teroristické bunky natoľko už USA spôsoby poznáme neštítia sa ničoho ani vraždenia ak ide o ich ekonomické a údajne národné záujmy

https://aragonit11.blogspot.com/2019/01/normal-0-21-false-false-false.html


40
Wiloni .
20. dubna 2019

20
JM
John Maxwell *
20. dubna 2019

No ... jen hlupáci pújdou proti času ,a ten je neúprosnej a nemilosrdnej ...čas hegemonie UssA se zkracuje čím dál rychleji ... doba kralování dolaru končí ...

 

Turecko začalo přijímat bankovní karty ruského platebního systému Mir

Turecká největší bankovní síť a dalších 10 tisíc online prodejců začali přijímat ruské bankovní karty platebního systému Mir. Prohlásil to výkonný ředitel ruského Národního systému platebních karet (NSPK) Vladimir Komlev.


50
V2
Vaclav 2
20. dubna 2019
může mi někdo objasnit krátce, co Malta má co dělat s povolením letů do Venezuely? patří snad letiště v Caracas Maltě?
40
JM
John Maxwell *
20. dubna 2019
Vrtěti psem wink ,mopsík udělá co páníček žádá ... a to napříč západními demokraturami nehledě na vlastní zájmy , názor  či vůle obyvatel je vládám zcela ukradenej
40
EP
Eduard Piovarči
20. dubna 2019

Podle slov poradce americké Národní bezpečnosti a neokonzervativního válečného štváče Boltona budou vlády ve Venezuele, na Kubě a v Nicaragui svrženy. A na tyto tři země byly též v současnosti uvaleny hospodářské sankce.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt John Bolton

Ortega stojí v čele Nikaraguy už 40 roků. Býval soupeřem americké loutky Somozy a protože na úkor vrstvy bohatých lidí investoval prostředky do znárodnění a do boje s negramotností, dostal nálepku„marxisty-leninisty“ a Washington se pokoušel jeho reformy zdiskreditolvat jako „politiku kontroverzní a levičáckou“.

Ale jakýmisi zázrakem jak Castro tak Ortega washingtonská spikutí přežili a jen tak tak se to zdařilo i Chavezovi. Castro i Chavez jsou dnes mrtvi a Ortega má 74 let. A Maduro čelí obtížné situaci, protože Washington ukradl Venezuele vklady v bankách a odpojil ji od mezinárodního finančního systému. A Britové zas Venezuele ukradli její zlato. Čímž se stalo, že pro Venezuelu je dnes obtížné splácet své dluhy.

Trumpův režim označil dvakrát demokraticky zvoleného prezidenta Madura za prezidenta „nezákonného“, nalezl loutku Guaida ochotnou zaujmout Nadurovo místo – a oznámil, že tato loutka je nyní prezidentem Venezuely. A žádná ze západních presstitutek a nikdo z hlav vazalských států washingtonského impéria na tom neshledal nic podivného. Tedy na tom, že zvolený prezident je nelegitimní a ten Washingtonem vybraný nelegitimní není.

http://www.novarepublika.cz/2019/04/triumf-dabla.html


50
V2
Vaclav 2
20. dubna 2019
opět jedna nastrčená panenka...
50
EP
Eduard Piovarči
20. dubna 2019

Americká hegemónia vo svete musí zomrieť

 a preto ZOMRI

Americká nadutosť, chamtivosť a bezohľadnosť

Venezuela nie je americkým vlastníctvom aby toto USA prikazovali ostatným štátom. Rusko má stále možnosti ako sa do Venezely dostať.

Číňania už Američanov dobehli na Kube a vŕtajú nové kubánske nálezištia ropy čím sa Kuba dostane do vyššieho levelu.

Rusko a Čína pomôžu Venezuele k rovnakému levelu a USA už tomu nezabránia

 

Triumf ďábla

Paul Craig Roberts 19. 4. 2019 PaulCraigRoberts Včera jsem z Národního veřejného rádia (NPR), slyšel zprávu, charakterizující demokraticky zvoleného prezidenta jako „venezuelského diktátora Madura“. Neustálým opakováním teze, že demokraticky zvolený prezident je diktátor, se tak v hlavách spousty lidí, kteří dříve, než na ně toto označení spadlo z rádia či televize, o Madurovi nic nevěděli, vytváří obraz Madura coby diktátora.

Nicolas Maduro Moros byl zvolen prezidentem Venezuely v r. 2013 a pak v r. 2018. Předtím byl viceprezidentem i ministrem zahraničí a v r. 2000 byl vzdor washingtonské nepřátelské kampani zvolen do venezuelského národního shromáždění. Ta kampaň, vybízející Venezuelany, aby na protest proti jeho současnému prezidenství vyšli do ulic a nabízející vedoucím důstojníkům venezuelské armády za zradu pohádkové částky, přetrvává dodneška.

Ale tomu všemu navzdory Maduro podporu lidí neztrácí a též armáda mu dosud zůstává věrná. Vše, čeho jsme dnes v souvislosti s Venezuelou svědky, není nic jiného, než výsledek lačnění amerických ropných společností po ziscích z venezuelské ropy. Bohatý proud těchto zisků, tekoucí dříve z venezuelských ropných polí do USA, přeťal už předcházející venezuelský prezident Chavez a nasměroval jej ke snížení chudoby a k boji proti negramotnosti ve vlastní zemi. Nu a Maduro v Chavezově národní politice pokračuje.

Opozice proti Madurovi uvnitř Venezuely vychází z elit, které se spolu s Washingtonem na ždímání venezuelského bohatství podílely. Tyto elity ve spojení s americkou CIA Chaveze na přechodnou dobu svrhly, ale venezuelský lid spolu s armádou zadrženého Chaveze osvobodily, takže ten se mohl svého úřadu znovu ujmout.

Washington má za sebou dlouhou řadu pokusů svrhávat reformistické vlády Latinské Ameriky. Protože reformátoři americkému vykořisťování zemí Latinské Ameriky překážejí, bývají za to svrháváni. Takže s výjimkou Venezuely, Kuby, Bolivie a Nikaraguy sestává dnes Latinská Amerika už jen ze států vazalských. Jen v posledních letech zlikvidoval Washington reformní vlády v Hondurasu, Argentině, Brazilii a do čela těchto zemí posadil gangstery.

http://www.novarepublika.cz/2019/04/triumf-dabla.html

USA si takto kupujú elity všade na svete aby s ich pomocou ožobračovali národy sveta


60
EP
Eduard Piovarči
20. dubna 2019

ZABLOKOVAŤ TREBA PREDOVŠETKÝM AMERIKU

Guaido ide do prdele

Guaido svolal na 1. května masivní mobilizaci ve Venezuele, aby požadoval "konečný konec uzurpace" prezidenta Nicolase Madura. https://www.em.com.br/app/noticia/inter ... uela.shtml Na dnešní demonstraci měl pár tisíc lidí. Spíš stovky lidí.

Prvého mája pôjdu celkom prirodzemne do úlíc aj Madurovci a v tých davoch sa tá Guaidova Americká fašistická soldateska celkom stratí.

USA by si preto radi zabombardovali, ale všetko záleží od Ruska.

Preto USA Rusku robia prekážky aj pri prelete lietadiel do Venezuely. Tento problém však Rusko prekoná. Teraz by sa im pár lietadlových lodí zišlo. Rusko dve už vyrába. Kuznecov by tam mohol dopraviť aspoň bojaschopnú letku aj to by bolo lepšie ako nič.

Dúfajme že k vojne vo Venezuele nedôjde ale môže sa to stať len tak že Rusko USA náležite odstrašia a dobre zabezpečia Venezelskú protivzdušnú obranu

https://aragonit11.blogspot.com/2018/05/flajsova-priepast-zosuv-v-lome.html


50
EP
Eduard Piovarči
20. dubna 2019

Paul Craig ďalej píše

Rusko a Čína poskytly Madurovi diplomatickou podporu. Obě tyto země mají ve Venezuele své investice, které by pro ně byly ztraceny v okamžiku, kdy by se země zmocnil Washington. Ruskou podporu Madurovi však včera nazval Bolton provokací a hrozbou světovému míru a bezpečnosti. A dodal, že západní sankce na Venezuelu uvalené by měly být Ruskem brány jako varování před poskytováním jakékoli jeho pomoci venezuelské vládě. Ke kteréžto hrozbě na adresu Ruska se okamžitě připojili i viceprezident Pence a ministr zahraničí Pompeo.

Súvisiaci obrázok

Kde zůstaly hanba a stud, když nejvyšší představitelé americké vlády před tváří celého světa otevřeně prohlašují, že oficiální politikou americké vlády je svrhávání demokraticky zvolených vlád jen proto, že tyto vlády nesouhlasí s americkým hospodářským drancováním svých zemí?

Kolik míru a bezpečnosti přineslo světu washingtonské svržení vlád v Iráku, Libyi, Ukrajině, či jeho svržení vlády zamýšlené v Sýrii?

Nejvyšší činitelé USA prohlásili, že mají v úmyslu svrhnout vlády tří zemí a to se za hrozbu mezinárodního míru a bezpečnosti nepovažuje?

Ne?

Pak jediným možným způsobem, jak tuto situaci nazvat, je Triumf zla.

Překlad: Lubomír Man

AMERIKA JE SKUTOČNÝM OBRAZOM A TRIUMFOM ZLA NIE RUSKO ALE AMERIKA!!

 


30
VC
Vítězslav Crha
20. dubna 2019
Strašně se těším na pád US dolaru a tím i pád EU a NATO. Nikdy nikomu už nebudou škodit a nikomu chybět. S nacizmem je třba skoncovat navždy a pořádně, včetně pomáhačů. Tím se tak naplní požadavek NWO na snížení počtu jedlíků na planetě zemi. Odejdou ti, kdo odejití ostatním plánovali a to je Boží spravedlnost, s kterou nelze nesouhlasit. Mladé kavárníky bych dal do nápravných pracovních táborů, aby se naučili vážit ostatních a jejich práce.
50
JJ
10
VC
Vítězslav Crha
20. dubna 2019
USA jsou čuráčí hlavy a netřeba je poslouchat a už ne s nimi cokoliv komentovat.Je to jadovatý had na prsou ďábla. Naprostý nenávistný idiotista a fašoun v jedné osobě. Nenávidím tu sebranku, co si říká USA.
20
EP
Eduard Piovarči
23. dubna 2019

Podle nejnovějších údajů zahynulo na Srí Lanke následkem výbuchu 321 lidí, více než 520 bylo zraněno

Toto je dôsledok Americkej vojny proti teroru. Na Srí Lanke tvrdia že je to odveta za útok na Novom Zélande


10
EP
Eduard Piovarči
20. dubna 2019

Americká hegemónia vo svete musí zomrieť

 a preto ZOMRI

Americká nadutosť, chamtivosť a bezohľadnosť

Venezuela nie je americkým vlastníctvom aby toto USA prikazovali ostatným štátom. Rusko má stále možnosti ako sa do Venezely dostať.

Číňania už Američanov dobehli na Kube a vŕtajú nové kubánske nálezištia ropy čím sa Kuba dostane do vyššieho levelu.

Rusko a Čína pomôžu Venezuele k rovnakému levelu a USA už tomu nezabránia

 

Triumf ďábla

Paul Craig Roberts 19. 4. 2019 PaulCraigRoberts Včera jsem z Národního veřejného rádia (NPR), slyšel zprávu, charakterizující demokraticky zvoleného prezidenta jako „venezuelského diktátora Madura“. Neustálým opakováním teze, že demokraticky zvolený prezident je diktátor, se tak v hlavách spousty lidí, kteří dříve, než na ně toto označení spadlo z rádia či televize, o Madurovi nic nevěděli, vytváří obraz Madura coby diktátora.

Nicolas Maduro Moros byl zvolen prezidentem Venezuely v r. 2013 a pak v r. 2018. Předtím byl viceprezidentem i ministrem zahraničí a v r. 2000 byl vzdor washingtonské nepřátelské kampani zvolen do venezuelského národního shromáždění. Ta kampaň, vybízející Venezuelany, aby na protest proti jeho současnému prezidenství vyšli do ulic a nabízející vedoucím důstojníkům venezuelské armády za zradu pohádkové částky, přetrvává dodneška.

Ale tomu všemu navzdory Maduro podporu lidí neztrácí a též armáda mu dosud zůstává věrná. Vše, čeho jsme dnes v souvislosti s Venezuelou svědky, není nic jiného, než výsledek lačnění amerických ropných společností po ziscích z venezuelské ropy. Bohatý proud těchto zisků, tekoucí dříve z venezuelských ropných polí do USA, přeťal už předcházející venezuelský prezident Chavez a nasměroval jej ke snížení chudoby a k boji proti negramotnosti ve vlastní zemi. Nu a Maduro v Chavezově národní politice pokračuje.

Opozice proti Madurovi uvnitř Venezuely vychází z elit, které se spolu s Washingtonem na ždímání venezuelského bohatství podílely. Tyto elity ve spojení s americkou CIA Chaveze na přechodnou dobu svrhly, ale venezuelský lid spolu s armádou zadrženého Chaveze osvobodily, takže ten se mohl svého úřadu znovu ujmout.

Washington má za sebou dlouhou řadu pokusů svrhávat reformistické vlády Latinské Ameriky. Protože reformátoři americkému vykořisťování zemí Latinské Ameriky překážejí, bývají za to svrháváni. Takže s výjimkou Venezuely, Kuby, Bolivie a Nikaraguy sestává dnes Latinská Amerika už jen ze států vazalských. Jen v posledních letech zlikvidoval Washington reformní vlády v Hondurasu, Argentině, Brazilii a do čela těchto zemí posadil gangstery.

http://www.novarepublika.cz/2019/04/triumf-dabla.html

USA si takto kupujú elity všade na svete aby s ich pomocou ožobračovali národy sveta

+ 6