USA ve Venezuele ztratily veškerý stud, oznámil Lavrov
12. února 2019 Redakce AC24 Ze světa 11182 3
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ostře zkritizoval Spojené státy americké ve vztahu k Venezuele. Svůj názor vyjádřil na tiskové konferenci po jednání s finským kolegou. (Foto: Wikimedia)
 

 

 

 

„My od samotného začátku podporujeme iniciativu Mexika a Uruguaye, které chtěly co nejrychlejší vytvoření podmínek celonárodního dialogu s účastí všech politických sil Venezuely," připomněl na tiskové konferenci po jednání s finským ministrem zahraničí Timo Soinim.

Prezident Venezuely Nikolás Maduro uvedl, že je připraven na takový dialog.

Opozice ale tento návrh zamítla.

„Zřejmě proto, že ji vedou američtí zástupci, kteří ve svých vyjádřeních o tom, jak je nutné řešit situaci ve Venezuele, už podle mě ztratili veškerý stud," oznámil ruský ministr.

Dříve se uvádělo, že mechanismus Montevideo, který navrhly Mexiko, Uruguay a Karibské společenství zahrnuje čtyři fáze: okamžité zahájení dialogu, jednací proces, vypracování dohody a její realizaci.

Krize ve Venezuele

Ve Venezuele od 21. ledna probíhají masové protesty proti současnému úřadujícímu prezidentovi Nicolásovi Madurovi. Současně s tím se Juan Guaidó sám prohlásil za prozatímního prezidenta země.

Následně země jako Rakousko, Velká Británie, Německo, Dánsko, Španělsko, Lotyšsko, Litva, Nizozemí, Portugalsko, Francie, Česko a Estonsko uznaly Guaida dočasným venezuelským prezidentem. Toto rozhodnutí přijaly poté, co vypršelo osmidenní ultimátum, které evropské země daly Madurovi k vyhlášení předčasných prezidentských voleb. Podporu Guaidóvi vyjádřily také Švédsko, Finsko a Belgie.

Nicolás Maduro označil svého oponenta Guaidóa za loutku z Washingtonu. Moskva jeho postoj sdílí. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zdůraznil, že je Rusko připraveno pomoci legitimnímu prezidentovi a opozici s navázáním dialogu.

Madura kromě Ruska podpořila také Čína, Turecko a několik dalších zemí.

Zdroj: snews.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JN
Jaromír Novák
12. února 2019
Nikdy žádny stud neměli pane Lavrove.
30
EP
Eduard Piovarči
12. února 2019

Nicolas Maduro vydal rozkaz venezuelské armádě, aby posílila vojenskou přítomnost na hranicích s Kolumbií

www.infobae.com/america/venezue ... -a-cucuta/

Realita Venezuely - ludia stoja v nekonecnych radoch, aby podpisali rezoluciu odsudzujucu americky zasah. Nikto im nic neplati. Su ich statisice, vlada chce zhromazdit 10milionov podpisov. Ziadne zapadne media tieto zabery neukazuju...

 

Článok z Forbes 2013, ked ešte nebežala tvrdá protivenezuelská propaganda.

www.forbes.com/sites/forbeslead ... the-world/

Venezuelský volebný systém je jeden z najsofistikovanejších na svete, prakticky nemanipulovateľný. Volebné výsledky su potom skutočne dôveryhodné a víťazstvo dáva legitimitu.

Hlasovacie stroje pochádzajú z Taiwanu a nie je možné vstúpiť do spracovania výsledkov. Ak Maduro a vládna socialistická strana získala 70 percent hlasov, jednoducho to treba zobrať ako fakt. Iste, opozícia voľby bojkotovala, takže podľa CNBS účasť klesla z 80% v roku 2013 na 46,1%.

www.cnbc.com/2018/05/20/venezue ... -says.html

Maduro získal 5,8 milióna hlasov, jeho oponent 1,8 milióna. Opozícia tvrdí, že účasť bola ešte menšia, okolo 30%, a že Maduro okrem falšovania volieb aj nafúkol čísla. Vo svetle toho, ako sú reálne organizované voľby v tejto krajine, ide o zjavnú lož. Spojené státy udržují přímou komunikaci s členy Venezuelské armády a vyzývají je, aby opustily vůdce Nicolase Madura, a také připravují nové sankce zaměřené na nárůst tlaku na něj, řekl vedoucí představitel Bílého domu.

www.reuters.com/article/us-vene ... SKCN1PX22L

Nejvyšší soud Venezuely vyhlásil "přechodný status" Guaida za nulitní Předseda Ústavního senátu Nejvyššího soudu (TSJ), Juan Jose Mendoza, přečetl verdikt, ve kterém konstatuje „absolutní neplatnosti“ dále jen ‚zákon o přechodu‘, vydaného Národním shromážděním (AN).

Mendoza uvedl, že dokument vydaný AN je "subkonstituční", protože " nedodržuje hierarchii na zrušení ústavy" a že "zamýšlí ignorovat Nicoláse Madura jako prezidenta".

Nejvyšší soud se domnívá, že text, který Parlament zveřejnil 5. února, "otevřeně porušuje ústavu". Ve svém vyjádření, předseda Ústavního soudu požádal státního zástupce, aby prošetřil ty, kteří páchají trestné činy „uchvácení moci“, po vydání ‚zákona o přechodu‘.

Dále ti, kteří se prohlašují za diplomaty země, budou čelit trestnímu stíhání. Stejně tak TSJ potvrdil, že jakákoli kroky Parlamentu od roku 2016 jsou neplatná.

actualidad.rt.com/actualidad/30 ... icion-nulo

Venezuelský Nejvyšší soudní dvůr v exilu (TSJ) vydal prohlášení, v němž otevřel dveře k intervenci vojenské koalice na mírovou misi, aby zajistila příchod humanitární pomoci do země. Prozatímní zákonná vláda Juan Guaida žádá mezinárodní koalici o vytvoření humanitárního koridoru, kterým by se dopravovalo jídlo a léky pro sužované obyvatelstvo, vyhlásil v pátek Nejvyšší soud spravedlnosti (TSJ) v exilu.

Akde je to sužované obyvateľstvo Venezuelčania sú prevažne dobre pribratí aj tí najchudobnejší. Treba si dobre všímať tie demonštrácie aký tučkovia tam pobehujú

venezuela-guaido-clanokW.jpg

toto sú tí vyhladovaní a vychrtlí Venezuelčania?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela kriza

toto sú tí vychrtlí a haldujúci Venezuelčania

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela kriza

A vychrtlé Venezuelčanky

Aj tu si môžete pozrieť akí sú tí odporcovia Madura vyžratí

http://Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela protesty

http://Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela protesty

http://Students with symbolic chains, and holding the Venezuelan flag as well as wearing the Venezuelan flag hat (previously worn by Chavez but more recently worn by opposition leader Henrique Capriles) outside the Cuban embassy (News Flash JC)

 

www.elnuevoherald.com/noticias ... 89030.html

"Zvací dopis" Nejvyššího soudu Venezuely v exilu, schvaluje vstup humanitární pomoci do Venezuely a její distribuci koalici mírových sil.

Washington doufá, že ve Venezuele dosáhne "obnovení demokracie" tím, že ekonomicky oddělí vládu Madura a podpoří vůdce opozice Juan Guaiido, řekl americký viceprezident Mike Pence v rozhovoru pro CBS News. Současně americký politik nevylučuje možnost americké vojenské intervence ve venezuelské krizi.

russian.rt.com/inotv/2019-02-08 ... na-mirnuyu

Nejvyšší soudní dvůr (TSJ) v exilu v pátek povolil mezinárodní vojenské koalici mírovou misi, aby podpořila vstup humanitární pomoci do Venezuely. TSJ dále nařizuje FAN (venezuelským ozbrojeným silám) a policii přispět k procesu, který Nicolas Maduro nepovolil.

Do plné operační připravenosti G14 (Diamond DA40) a Scorpions (lehké útočné letouny EMB 312 Tucano) byl aktivován plán obrany pravidelného vzdušného hlídkování.

Dnes experti FANB dodali druhý radar JYL1 po důkladné údržbě v Číně (S band s dosahem až 450km)

Americká armáda je připravena chránit velvyslanectví a diplomaty ve Venezuele, pokud to bude nutné

Venezuelská výsadková loď T-91 dopravila v pátek dopoledne do přístavu na Kubě 100 tun pomoci obětem postiženým silným tornádem. (vyplula 2.2, 15.2 je zpět

Operačně strategický velitel FANB Remigio Ceballos: Ruské ozbrojené síly a Čínské budou spolupracovat na venezuelském vojenském cvičení Angostura 2019, které má optimalizovat operační nasazení venezuelské armády (začíná 10.2 a končí 15.2)

V roce 1986 americká vláda přepravila zbraně do Nikaraguy při přepravě humanitární pomoci. Jeden z tehdejších protagonistů byl teď jmenován zvláštním vyslancem USA pro Venezuelu.

Marco Rubio: MZV Saúdské Arábie, proč se okázale snažíte podrývat snahy USA podporovat lid Venezuely? Plavidlo z Saúdské Arábie dorazí v pondělí do Venezuely, aby jste Madurovi prodali ředidla, které použije k těžení a prodeji ropy a získání příjmu pro svůj zkorumpovaný režim.

Tak že Saudovia podporili Venezuelu a predali jej riedidlo na riedenie ropy:-)

www.zerohedge.com/news/2019-02- ... -leg-stand

Nejvyšší tribunál pro spravedlnost (TSJ), který je odděleným nejvyššího soudu venezuelské vlády, potvrdil znovuzvolení Madura, stejně jako nezávislí mezinárodní pozorovatelé. Žádná z bojkotujících stran nepodala žádnou výzvu, zatímco všechny zúčastněné strany - včetně opozičních - podepsaly platnost voleb po uzavření voleb.

1) že většina opozičních stran nesouhlasila s tím, že se Juan-Guaidó samozvaně stane dočasným prezidentem země. "

2) Klíčový opozičný guvernér státu Táchira Laidy Gómez odmítl Guaidóho podpořit intervenci Spojených států s varováním, že "by to způsobilo smrt Venezuelánů."

3) Lidový názor ve Venezuele podporuje jednání mezi vládou a opozicí, jak navrhuje Mexiko, Uruguay a Vatikán.

4)Článek 233 venezuelské ústavy je nepoužitelný a nemůže být použit na legitimizaci sebezvolení Guaida jako dočasného prezidenta. více níže

5) Guaidóova strana, populární vůle, je krajně pravicová okrajová skupina --- o Ustavě Venezuely

venezuelanalysis.com/constitutionwww.novarepublika.cz/2019/02/jak ... -pane.html

tak dle čl. 233 ústavy Venezuely, se může předseda Parlamentu stát dočasným prezidentem, ale jen v případě, že prezident „absentuje“, to znamená, že chybí.

A tento článek přesně definuje, kdy může prezident „chybět“: když umře nebo abdikuje nebo byl lidovým hlasováním odvolán. Takže legitimita mladocha neexistuje. Je ta fraška postavena na vodě.

 

Vláda Nicoláse Madura dodá obyvatelstvu státu Táchira u hranice s Kolumbií velkou dávku humanitární pomoci. Pomoc bude distribuovaná v blízkosti mostu Las Tienditas, který spojuje zemi s Kolumbií.

https://canal6.com.hn/el-gobierno-de-ve ... ombia.html

 


40
EP
Eduard Piovarči
12. února 2019

Velitel venezuelského letectva Pedro Juliac: My Venezuelané nemůžeme nikdy zaútočit na svoji zemi. Máme uniformy a jsme loajální, zrádci nikdy, všichni víme, co to slovo znamená, zrádce nechce nikdo Pozri si aj video: www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=11&t=95&sid=e413543be009515c0d9c491457ca73cf&st Tak že s tým veliteľom letectva čo sa pridal ku guajdovi to bol len fejk spravodajská hra.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/06/edela-28.html


30
EP
Eduard Piovarči
12. února 2019

Nicolas Maduro vydal rozkaz venezuelské armádě, aby posílila vojenskou přítomnost na hranicích s Kolumbií

www.infobae.com/america/venezue ... -a-cucuta/

Realita Venezuely - ludia stoja v nekonecnych radoch, aby podpisali rezoluciu odsudzujucu americky zasah. Nikto im nic neplati. Su ich statisice, vlada chce zhromazdit 10milionov podpisov. Ziadne zapadne media tieto zabery neukazuju...

 

Článok z Forbes 2013, ked ešte nebežala tvrdá protivenezuelská propaganda.

www.forbes.com/sites/forbeslead ... the-world/

Venezuelský volebný systém je jeden z najsofistikovanejších na svete, prakticky nemanipulovateľný. Volebné výsledky su potom skutočne dôveryhodné a víťazstvo dáva legitimitu.

Hlasovacie stroje pochádzajú z Taiwanu a nie je možné vstúpiť do spracovania výsledkov. Ak Maduro a vládna socialistická strana získala 70 percent hlasov, jednoducho to treba zobrať ako fakt. Iste, opozícia voľby bojkotovala, takže podľa CNBS účasť klesla z 80% v roku 2013 na 46,1%.

www.cnbc.com/2018/05/20/venezue ... -says.html

Maduro získal 5,8 milióna hlasov, jeho oponent 1,8 milióna. Opozícia tvrdí, že účasť bola ešte menšia, okolo 30%, a že Maduro okrem falšovania volieb aj nafúkol čísla. Vo svetle toho, ako sú reálne organizované voľby v tejto krajine, ide o zjavnú lož. Spojené státy udržují přímou komunikaci s členy Venezuelské armády a vyzývají je, aby opustily vůdce Nicolase Madura, a také připravují nové sankce zaměřené na nárůst tlaku na něj, řekl vedoucí představitel Bílého domu.

www.reuters.com/article/us-vene ... SKCN1PX22L

Nejvyšší soud Venezuely vyhlásil "přechodný status" Guaida za nulitní Předseda Ústavního senátu Nejvyššího soudu (TSJ), Juan Jose Mendoza, přečetl verdikt, ve kterém konstatuje „absolutní neplatnosti“ dále jen ‚zákon o přechodu‘, vydaného Národním shromážděním (AN).

Mendoza uvedl, že dokument vydaný AN je "subkonstituční", protože " nedodržuje hierarchii na zrušení ústavy" a že "zamýšlí ignorovat Nicoláse Madura jako prezidenta".

Nejvyšší soud se domnívá, že text, který Parlament zveřejnil 5. února, "otevřeně porušuje ústavu". Ve svém vyjádření, předseda Ústavního soudu požádal státního zástupce, aby prošetřil ty, kteří páchají trestné činy „uchvácení moci“, po vydání ‚zákona o přechodu‘.

Dále ti, kteří se prohlašují za diplomaty země, budou čelit trestnímu stíhání. Stejně tak TSJ potvrdil, že jakákoli kroky Parlamentu od roku 2016 jsou neplatná.

actualidad.rt.com/actualidad/30 ... icion-nulo

Venezuelský Nejvyšší soudní dvůr v exilu (TSJ) vydal prohlášení, v němž otevřel dveře k intervenci vojenské koalice na mírovou misi, aby zajistila příchod humanitární pomoci do země. Prozatímní zákonná vláda Juan Guaida žádá mezinárodní koalici o vytvoření humanitárního koridoru, kterým by se dopravovalo jídlo a léky pro sužované obyvatelstvo, vyhlásil v pátek Nejvyšší soud spravedlnosti (TSJ) v exilu.

Akde je to sužované obyvateľstvo Venezuelčania sú prevažne dobre pribratí aj tí najchudobnejší. Treba si dobre všímať tie demonštrácie aký tučkovia tam pobehujú

venezuela-guaido-clanokW.jpg

toto sú tí vyhladovaní a vychrtlí Venezuelčania?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela kriza

toto sú tí vychrtlí a haldujúci Venezuelčania

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela kriza

A vychrtlé Venezuelčanky

Aj tu si môžete pozrieť akí sú tí odporcovia Madura vyžratí

http://Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela protesty

http://Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt venezuela protesty

http://Students with symbolic chains, and holding the Venezuelan flag as well as wearing the Venezuelan flag hat (previously worn by Chavez but more recently worn by opposition leader Henrique Capriles) outside the Cuban embassy (News Flash JC)

 

www.elnuevoherald.com/noticias ... 89030.html

"Zvací dopis" Nejvyššího soudu Venezuely v exilu, schvaluje vstup humanitární pomoci do Venezuely a její distribuci koalici mírových sil.

Washington doufá, že ve Venezuele dosáhne "obnovení demokracie" tím, že ekonomicky oddělí vládu Madura a podpoří vůdce opozice Juan Guaiido, řekl americký viceprezident Mike Pence v rozhovoru pro CBS News. Současně americký politik nevylučuje možnost americké vojenské intervence ve venezuelské krizi.

russian.rt.com/inotv/2019-02-08 ... na-mirnuyu

Nejvyšší soudní dvůr (TSJ) v exilu v pátek povolil mezinárodní vojenské koalici mírovou misi, aby podpořila vstup humanitární pomoci do Venezuely. TSJ dále nařizuje FAN (venezuelským ozbrojeným silám) a policii přispět k procesu, který Nicolas Maduro nepovolil.

Do plné operační připravenosti G14 (Diamond DA40) a Scorpions (lehké útočné letouny EMB 312 Tucano) byl aktivován plán obrany pravidelného vzdušného hlídkování.

Dnes experti FANB dodali druhý radar JYL1 po důkladné údržbě v Číně (S band s dosahem až 450km)

Americká armáda je připravena chránit velvyslanectví a diplomaty ve Venezuele, pokud to bude nutné

Venezuelská výsadková loď T-91 dopravila v pátek dopoledne do přístavu na Kubě 100 tun pomoci obětem postiženým silným tornádem. (vyplula 2.2, 15.2 je zpět

Operačně strategický velitel FANB Remigio Ceballos: Ruské ozbrojené síly a Čínské budou spolupracovat na venezuelském vojenském cvičení Angostura 2019, které má optimalizovat operační nasazení venezuelské armády (začíná 10.2 a končí 15.2)

V roce 1986 americká vláda přepravila zbraně do Nikaraguy při přepravě humanitární pomoci. Jeden z tehdejších protagonistů byl teď jmenován zvláštním vyslancem USA pro Venezuelu.

Marco Rubio: MZV Saúdské Arábie, proč se okázale snažíte podrývat snahy USA podporovat lid Venezuely? Plavidlo z Saúdské Arábie dorazí v pondělí do Venezuely, aby jste Madurovi prodali ředidla, které použije k těžení a prodeji ropy a získání příjmu pro svůj zkorumpovaný režim.

Tak že Saudovia podporili Venezuelu a predali jej riedidlo na riedenie ropy:-)

www.zerohedge.com/news/2019-02- ... -leg-stand

Nejvyšší tribunál pro spravedlnost (TSJ), který je odděleným nejvyššího soudu venezuelské vlády, potvrdil znovuzvolení Madura, stejně jako nezávislí mezinárodní pozorovatelé. Žádná z bojkotujících stran nepodala žádnou výzvu, zatímco všechny zúčastněné strany - včetně opozičních - podepsaly platnost voleb po uzavření voleb.

1) že většina opozičních stran nesouhlasila s tím, že se Juan-Guaidó samozvaně stane dočasným prezidentem země. "

2) Klíčový opozičný guvernér státu Táchira Laidy Gómez odmítl Guaidóho podpořit intervenci Spojených států s varováním, že "by to způsobilo smrt Venezuelánů."

3) Lidový názor ve Venezuele podporuje jednání mezi vládou a opozicí, jak navrhuje Mexiko, Uruguay a Vatikán.

4)Článek 233 venezuelské ústavy je nepoužitelný a nemůže být použit na legitimizaci sebezvolení Guaida jako dočasného prezidenta. více níže

5) Guaidóova strana, populární vůle, je krajně pravicová okrajová skupina --- o Ustavě Venezuely

venezuelanalysis.com/constitutionwww.novarepublika.cz/2019/02/jak ... -pane.html

tak dle čl. 233 ústavy Venezuely, se může předseda Parlamentu stát dočasným prezidentem, ale jen v případě, že prezident „absentuje“, to znamená, že chybí.

A tento článek přesně definuje, kdy může prezident „chybět“: když umře nebo abdikuje nebo byl lidovým hlasováním odvolán. Takže legitimita mladocha neexistuje. Je ta fraška postavena na vodě.

 

Vláda Nicoláse Madura dodá obyvatelstvu státu Táchira u hranice s Kolumbií velkou dávku humanitární pomoci. Pomoc bude distribuovaná v blízkosti mostu Las Tienditas, který spojuje zemi s Kolumbií.

https://canal6.com.hn/el-gobierno-de-ve ... ombia.html

 

+ 4