USA se už rozhodly pro silové vměšování do Venezuely, prohlásili v Moskvě
10. února 2019 Redakce AC24 Ze světa 4949 1
Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová prohlásila, že v Moskvě se domnívají, že Washington se již rozhodl pro silové vměšování do situace ve Venezuele. (Foto: Wikimedia)
 

 

 

 

„Mimovolně dospíváš k názoru, který je očividný v této situaci, že ve Washingtonu se rozhodli pro použití síly. Všechno ostatní není nic víc než utajená operace," poznamenala Zacharovová během brífinku.

Předseda venezuelského parlamentu Juan Guaidó se vyhlásil 23. ledna za hlavu státu na období prozatímní vlády. USA a řada jiných zemí prohlásily, že uznávají Guaidóa za prezidenta a požádaly legitimního prezidenta země Nicoláse Madura, jehož zvolení nepokládají za zákonné, aby nepřipustil silové akce proti opozici. Maduro se označil za ústavního prezidenta, předsedu opozičního parlamentu označil za loutku USA.

Dříve poradce Bílého domu pro národní bezpečnost John Bolton prohlásil, že Washington doufá, že venezuelští vojáci podpoří opozičního lídra Juana Guaida, kterého USA a několik dalších států uznaly za prezidenta země. Bolton zdůraznil, že USA budou pokládat sankce za neplatné vůči těm vysoce postaveným venezuelským vojákům, kteří uznají vládu Juana Guaida.

Rusko, Čína a řada jiných zemí podpořily legitimního prezidenta země Nicoláse Madura jako zákonného prezidenta Venezuely.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
11. února 2019

Uživatelský avatar

puma

Samostatný redaktor

Příspěvky: 2997

Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Venezuela

 

Příspěvek od puma » 09 úno 2019, 22:37

Brazilská armáda směřuje k hranici Venezuely Kadeti venezuelského letectva Spojené státy prosazují v RB OSN rezoluci , která by oficiálně vyzvala k svobodným, spravedlivým a důvěryhodným prezidentským volbám ve Venezuele s mezinárodními pozorovateli, řekli diplomaté, krok, který podnítil Rusko k tomu, aby navrhlo vlastní rezoluci.

Diplomaté 15 členů bezpečnostní rady se v pátek odpoledne sešli za zavřenými dveřmi, aby projednali rezoluci navrženou Spojenými státy, která by vyjádřila "plnou podporu Národnímu shromáždění jako jediné demokraticky zvolené instituci". Během rozhovorů o americkém návrhu rezoluce v pátek - Rusko obvinilo Washington z podpory pokusu o převrat ve Venezuele - navrhlo svůj vlastní text, uvedli diplomaté. Ruský návrh by vyjádřil "znepokojení nad snahami o zásahy do věcí, které spadají do rámce vnitrostátní jurisdikce". Také by vyjádřil "znepokojení nad hrozbami použití síly proti územní celistvosti a politické nezávislosti" Venezuely.

 

Marco Rubio: MZV Saúdské Arábie, proč se okázale snažíte podrývat snahy USA podporovat lid Venezuely? Plavidlo z Saúdské Arábie dorazí v pondělí do Venezuely, aby jste Madurovi prodali ředidla, které použije k těžení a prodeji ropy a získání příjmu pro svůj zkorumpovaný režim.

Skurvenec Rubio ešte aj mafiánske meno má

Venezuelští naftaři převedli svá konta do Gazprombanky

Agentura uvádí, že PDVSA také nařídila všem svým společným podnikům, aby deponovaly zisk z prodeje ropy na ruská konta. Společnost zároveň požádala zahraniční partnery (Equinor, Chevron и Total), aby poskytli odpověď, jestli budou pokračovat v účasti ve společném podniku těžby v ložiscích podél řeky Orinoko. Americké sankce proti ruské Gazprombance byly vyhlášeny v červenci 2014.

Venezuela se chce zbavit Američanů ze společnosti CITGO

Venezuelská státní společnost Petróleos de Venezuela (PDVSA), proti níž USA zavedly za současné politické krize ve Venezuele sankce, chce provést personální změny ve své americké dceřiné společnosti CITGO Petroleum Corp. Agentura Reuters dnes s odvoláním na nejmenované zdroje napsala, že PDVSA se chystá odvolat nejméně dva americké členy vedení CITGO.

Venezuelské letectvo začalo nábor nových pilotů - 18 až 30 let a zastavit se od 14.2 do 24.2 na nejbližší voj. základně.

Plukovník Ruben Paz Alberto Jimenez, zástupca riaditeľa vojenskej nemocnice Maracaibo, vyhlásil, že neuznáva za prezidenta Madura. Podľa neho je súčasnou hlavou štátu a vrchným veliteľom armády Guaido

Tak že vo Venezuele sa to intenzívne hýbe k prevratu ala majdan na Ukrajine

http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=11&t=95&start=225

https://aragonit11.blogspot.com/2019/01/normal-0-21-false-false-false.html

 

 


00