USA požádaly, aby Rusko zničilo raketu 9M729
16. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 15358 3
V průběhu schůzky o smlouvě INF ve Švýcarsku USA požádaly, aby byla zničena ruská raketa 9M729 (SSC-8). Uvádí se to v prohlášení náměstkyně amerického ministra zahraničí pro kontrolu zbrojení a mezinárodní bezpečnost Andrey Thompsonové, které rozšířilo americké stálé zastupitelství při OSN v Ženevě. (Foto: Youtube)
 

 
Loading...

„Naše poselství bylo jasné: Rusko musí zničit svůj raketový systém, který neodpovídá smlouvě," uvádí se ve zprávě.

Thompsonová podotkla, že schůzka v Ženevě vyvolala ve Washingtonu „zklamání", protože Rusko i nadále značně porušuje smlouvu a není připraveno vysvětlit, jak plánuje obnovit její dokonalé a kontrolovatelné plnění.

Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov ze své strany podotkl, že USA přišly na schůzku o INF s předem připraveným výsledkem. Podle jeho slov Washington nehodlá brát v úvahu důvody ruské strany a konstruktivně přijímat návrhy Moskvy.

20. října minulého roku americký prezident Donald Trump prohlásil, že bude usilovat o to, aby USA odstoupily od Smlouvy INF. Uvedl, že tento krok pokládá za nutný, jelikož ruská strana údajně porušuje ustanovení dané smlouvy.

Moskva však obvinění USA z porušování Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF) odmítá.

Zdroj: usmission.gov

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PA
Piovarči Aragonit
16. ledna 2019

Jedine ak sa USA kompletne stiahnu z Ukrajiny a z bývalých zemí Varšavského paktu a tie tiež z NATO vystúpia. Iba za takých podmienok by malo Rusko súhlasiť so zničením tej rakety. USA nech si trhnú nohou sú to násilníci a banditi

https://aragonit11.blogspot.com/2018/12/akcia-v-dychotomii-krivana-v-az-14.html


40
Jarin G.
16. ledna 2019

Ahoj Edo.

Slova náměstkyně o zničení tohoto raketového systému  je jen takový šum, mlha, kecy!

Kdyby to Rusové i udělali, tak si uSSa najdou si jiný důvod, proč je vše kvůli Rusku a smlouva INF z jejich strany bude stejně zrušena! Natož aby se stahovali ze svých základen v Evropě. Oni si stále namlouvají, že by se případná válka odehrála především na evropském bojišti a jim by na území uSSA mnoho škody nenadělala. Bohužel ti tupce nechtějí nebo nedokažou pochopit varovná slova V.V. Putina a to i o konci světa!

Jistě jsi zaznamenal, že  ve vojenském rozpočtu uSSa pro tento rok, jsou již peníze na vývoj a výrobu raket středního doletu dávno schváleny!

Vladimir Putin: Americký kongres již schválil v rozpočtu peníze na vývoj nových amerických raket středního doletu! Do 6 měsíců bude smlouva vypovězena, poté začne rozmisťování raket v Evropě! Americká armáda před 3 dny dopravila do Evropy největší zásobu leteckých pum a dělostřelecké munice od roku 1999 a operace v Jugoslávii! Je konec míru v Evropě, čeká nás nové kolo závodů ve zbrojení a z Evropy se stane válčiště!

https://aeronet.cz/news/vladimir-putin-americky-kongres-jiz-schvalil-v-rozpoctu-penize-na-vyvoj-novych-americkych-raket-stredniho-doletu-do-6-mesicu-bude-smlouva-vypovezena-pote-zacne-rozmistovani-raket-v-evrope/

A mimo téma. Pro tebe, jako jeskyňáře, zajímavý článek.:

Všetko bolo úplne inak: Prekvapivé informácie o thajskom futbalovom družstve v zatopenej jaskyni

https://www.hlavnespravy.sk/vsetko-uplne-inak-prekvapive-informacie-thajskom-futbalovom-druzstve-zatopenej-jaskyni/1640292

 


40
PA
Piovarči Aragonit
16. ledna 2019

JArine díky za informáciu o tej záchrannej akcii.

Mne je jasné že Američania potrebujú zrušiť tú zmluvu a aj ju zrušia za každú cenu.

Ale vidíš čo sa robí vo Francúzsku ľudí tam ten kapitalistický bordel už poriadne serie. To je jednoznačná známka toho že je to tam veľmi špatné a že ich zastaviť musíme my občianskym postojom.


20