USA pohrozily, že připraví Irák o přístup k prostředkům z prodeje ropy
12. ledna 2020 Redakce AC24 Ze světa 14727 3
Washington pohrozil Iráku, že jej připraví o přístup k vládnímu bankovnímu kontu ve Spojených státech, na kterém jsou uloženy prostředky z prodeje ropy. Informoval o tom americký deník The Wall Street Journal s odkazem na zdroje z Bagdádu. (Foto: Wikipedia)

 
 
loading...
 

Daný deník tvrdí, že USA varovaly iráckou vládu před zmrazením konta ve Federální rezervní bance New Yorku, a to v případě, že budou americká vojska stažena z této země.

Tuto výstrahu dostal irácký premiér Adil Abdul-Mahdi ve středu, píše WSJ.

Deník rovněž připomíná, že tento krok americké vlády může vážně poškodit iráckou ekonomiku. Výši částky na kontě ale WSJ neupřesnil.

USA již dříve, v roce 2015, zablokovaly Bagdádu jeho konto po dobu několika týdnů.

Stalo se tak kvůli podezření, že prostředky z něj byly poskytovány na financování Islámského státu* a byly převáděny do íránských bank, poukazují noviny.

Zdroj: wsj.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


TF
tomas fuk
12. ledna 2020
Iran, Irak, Syrie, Lybie, a dalsi zeme by mely provadet vojenske utoky na uzemi USA. Zacit vyhazovat do povetri americke nemocnice, skoly, skolky, bombardovat americke svatby a pohrby, nicit infrastrukturu, vypalovat americka mesta a vubec bombardovat a zabijet americany...protoze to je demokraticke a navic presně tohle by bylo v souladu s mezinarodnim pravem
00
LL
loz loz
12. ledna 2020
ušáčtí lupiči...................   jak jinakno
00
EP
Eduard Piovarči
12. ledna 2020

Lenže vraždiť a lúpiť môeu vo svete len a len americký xindl. Momentálne silova na nich nikto nemá, ale rešpekt už stratili a zdá sa že startili aj Blízky východ

https://aragonit11.blogspot.com/2020/01/novorocny-vylet-na-dedov-vrch-v-turskej.html


00