USA letecky zaútočily na syrskou vesnici po potyčce svých vojáků s místními obyvateli. Záběry z místa konfliktu
12. února 2020 Redakce AC24 Ze světa 17192 1
Letectví Spojených států zaútočilo na vesnici v syrské severovýchodní provincii Hasaka. Informoval o tom televizní kanál Ikhbariya. (Foto: Twitter)

 

 
 
 
 

„Americké letectví provádí letecké útoky na vesnici Khirbat-Ammu východně od města Kámišlí,“ uvedl kanál.

Informaci potvrdila i státní syrská agentura SANA, která informovala o potyčkách mezi obyvateli a americkými vojáky vedle stanoviště syrské armády východně od Kámišlí.

Uvádělo se, že američtí vojáci zahájili palbu, když jim místní obyvatelé zatarasili cestu. Podle agentury v důsledku incidentu o život přišel jeden člověk a ještě jeden byl zraněn. Dodává se, že v odvetné reakci na agresi začali obyvatelé házet do amerických obrněných vozidel kameny a američtí vojáci měli odstoupit pod rouškou letectva.

Kanál Al Arabia ze své strany informoval, že východně od Kámišlí došlo k potyčce mezi syrskými vládními silami a americkou hlídkou kvůli čemuž bylo zraněno několik syrských vojáků.

Zdroj agentury Ria Novosti však informoval o dvou obětech střelby amerických vojáků. Podle něj jde o jednoho dospělého a jedno dítě. Dodal, že americká hlídka byla sestavena z šesti obrněných vozidel.

Na internetu se také objevilo video, které bylo údajně natočeno na místě incidentu.

„Bránili jsme se“

Oficiální zástupce mezinárodní koalice vedenou Američany plukovník Myles Caggins také okomentoval incident. Sdělil, že se američtí vojáci bránili a opětovali palbu.

„12. února koaliční síly během hlídky poblíž města Kámišlí v Sýrii objevily kontrolní stanoviště obsazené vojsky podporujícími syrský režim. Vojáci koalice několikrát varovali a pokusili se situaci uklidnit, ale neznámé osoby zahájily palbu na hlídku. Koaliční jednotky vrátily palbu v rámci sebeobrany,“ uvedl a dodal, že se vojáci vrátili na svou základnu.

V roce 2014 Spojené státy spolu se svými spojenci zahájily v Sýrii a Iráku vojenskou operaci Inherent Resolve (OIR) proti Islámskému státu (teroristická organizace zakázaná v Rusku, pozn. red.). V Sýrii však jednají bez souhlasu vlády. Později USA vyhlásily vítězství nad „teroristickým chalífátem“, ale podotkly, že hodlají zůstat v Sýrii, aby zabránily jeho obrození.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
12. února 2020

Nikto ich tam nechce už by mali ťahať kade lahšie

Americký vyslanec pro Sýrii „James Jeffrey“: Washington a Ankara mají společné geostrategické cíle v Sýrii i Libyi

V Sýrii ma legitimné práva a strategické ciele legálne a demokraticky zvolená vláda Sýrie a nemajú tam čo špekulovať so svojime geostrategickými cielmi ani Američania ani Turci

https://aragonit11.blogspot.com/2020/02/koronavirus-operacia-syrskej-armady-v.html


00