USA jako světový hegemon skončily, napsal Čarnogurský. Vysvětlil proč
30. září 2019 Redakce AC24 Ze světa 29419 6
Třicátého září bývalý předseda vlády Slovenské republiky Ján Čarnogurský zveřejnil na svém Facebooku post, ve kterém okomentoval současné stanovisko USA ve světové politice. (Foto: Facebook)

Loading...
 
 
 
loading...

Na začátku komentáře Čarnogurský odkázal na dvě statistiky. Podle jedné z nich země BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, JAR) již v roce 2015 překonaly v objemu hospodářství země G7 (USA, Velká Británie, Německo, Francie, Itálie, Kanada, Japonsko).

„Podle druhé statistiky nějaká americká agentura dělala průzkum veřejného mínění v Evropě ohledně otázek zahraniční politiky. Na otázku „Kdyby vypukla válka mezi USA a Ruskem, na které straně by měla stát vaše země?“ si 20 % respondentů na Slovensku přálo, abychom stáli na ruské straně a jen 6 % (nebo 8 %?), abychom stáli na americké straně. To je nejvíce v Evropě. (…) Většina si přála, a to nejen na Slovensku, ale ve všech zkoumaných zemích, abychom se do toho nemíchali,“ uvedl.

Kromě toho Čarnogurský ve svém příspěvku také připomněl, že jemenské hnutí Hútíové, které podporuje Írán, zaútočilo pomocí dronů na ropná zařízení v Saúdské Arábii a polovinu jich zničilo.

„Saúdská Arábie před tím nakoupila za miliardy dolarů americký protiraketový systém Patriot, který totálně selhal. Pro srovnání, na ruskou leteckou základnu Hmímím v Sýrii pravidelně útočí drony islámských teroristů, ale zatím bezúspěšně. V ruské televizní show Večer s Vladimirem Solovjevem izraelský expert Jakov Kedmi řekl, že si USA nemohou dovolit zaútočit na Írán, protože nemají tak silnou armádu, aby jej bleskově porazily. Během války s Íránem by zcela uvolnily ruce Číně na Dálném východě, která by ho ovládla,“ pokračoval.

Jak sám bývalý předseda vlády píše, jde jen o pár perliček ze světové politické scény. A následně vyjádřil i svůj pohled na věc.

„USA jako světový hegemon skončily. Kdy už si to evropští a slovenští politici uvědomí a odváží se to říci nahlas,“ napsal Čarnogurský.

Reakce na sociální síti


Na post Čarnogurského okamžitě reagovali jeho sledující, kteří velmi aktivně komentovali jeho slova.

„Děkujeme, pane Čarnogurský, za vaše aktivity. Byl bych velmi rád, kdybyste se spojil s panem Matovičem nebo panem Kolářem v příštích parlamentních volbách a přeorientoval je a jejich strany na větší vstřícnost vůči Rusku a celkově Asii. Velmi by prospělo, aby Směr už nevyhrál a aby tyto strany měly šanci, protože pokud nezmění v OĽaNO a v Jsme Rodina, případně v SaS, rétoriku vůči Rusku a nepřestanou piedestalizovat EU a NATO, obávám se, že volby nevyhrají, protože jejich prozápadní orientace mnoha lidem velmi vadí. A tím se mafie na Slovensku zakoření asi už navždy. Byli byste tak laskavý a dal se s nimi do spolupráce a přivedl je k rozumu? Předem vám děkuji a zdravím vás. Všechno dobré,“ napsal jeden z uživatelů.

Další z nich se pokusil odpovědět na otázku expředsedy země, kdy si tuto skutečnost o USA evropští a slovenští politici uvědomí a odváží se to nahlas říci. „1. Když budou svobodní, 2. Když budou moudří, 3. Když se přestanou bát jít za posláním vlastní duše, ať už národní nebo individuální – tedy když uvěří,“ napsal další.

Čarnogurský přirovnal smlouvu Slovenska s USA ke smlouvě s nacistickým Německem

V dubnu Čarnogurský okomentoval v rozhovoru pro portál srspol.sk návrh smlouvy mezi Slovenskem a Spojenými státy, který se týkal dočasného pobytu amerických vojsk na slovenském území. Domnívá se totiž, že je daná smlouva srovnatelná se smlouvou s nacistickým Německem. A možná, že je dle něj dokonce i horší.

„Je tedy jasné, že smlouva více omezuje svrchovanost Slovenska než Ochranná smlouva s nacistickým Německem. Vztahuje se také na větší území, na celé Slovensko. Pokud ji Slovensko podepíše, nepochybně se stane cílem ruských raket. Pokud ji Slovensko podepíše, Američanů nás zbaví jen násilí, jehož obětí se staneme i my. Ale ti, kteří ji podepíší, ponesou odpovědnost jako ti, kteří podepsali v březnu roku 1939 Ochrannou smlouvu,“ upozornil tehdy Čarnogurský.

Zdroj: snews.com

 
 
Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
1. října 2019

krajiny BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína, Južná Afrika) už v roku 2015 prekonali v objeme hospodárstva krajiny G 7 (USA, Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Kanada, Japonsko).

Tak to je prekvapujúce

Ale už aj Ševčovič v EU varuje pred USA tak sa niečo zlomové začína diať.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/09/piaty-maly-vyjazd-na-istriu-v-roku-2019.html


40
EP
Eduard Piovarči
1. října 2019

 

„Rozhodnutí nejbližších pěti let určí osud Evropy do konce století.“ Šefčovič varoval před hrozbou USA a Číny pro EU

© AFP 2019 / Emmmanuel Dunand

Svět

21:46 30.09.2019

 

Evropská unie to musí udělat tak, aby se nestala silou, která je zmáčknutá mezi USA a ČLR, a rozhodnutí přijatá Evropskou unií během nejbližších pěti let určí osud Evropy do konce století, řekl místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič.

„Dnes se svět mění bezprecedentní rychlostí. Ekologické stopy člověka způsobily mimořádnou klimatickou situaci. Globální závody o technologické prvenství musí transformovat naše ekonomické modely a společnosti. Mnohostranný řád založený na pravidlech a prosazovaný Evropou je pod tlakem. Éra dezinformací v kombinaci s pokračující nerovností vytváří tlak na naši demokracii,“ uvedl Šefčovič na zasedání ve výboru Evropského parlamentu.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019093010757286-rozhodnuti-nejblizsich-peti-let-urci-osud-evropy-do-konce-stoleti-sefcovic-varoval-pred-hrozbou-usa/


30
AZ
Antonín Zelenka
1. října 2019

Pre nás vo VLK-u je dôležité byť v kontakte s našimi podporovateľmi i bežnými ľuďmi, ktorí vnímajú otázky ochrany prírody a najmä lesov ako veľmi dôležité.

 

Ministerstvo životného prostredia predložilo dňa 12. septembra 2019 do medzirezortného pripomienkového konania dokument "Návrh na úpravu hraníc slovenských komponentov lokality svetového prírodného dedičstva Staré bukové lesy a bukové pralesy Karpát a iných regiónov Európy".

 

Predložený dokument však opakuje chyby nominačného projektu a navyše bezprecedentne povoľuje ťažbu dreva v najcennejších územiach.

 

Ministrovi preto zasielame žiadosť o stiahnutie a kompletné prepracovanie dokumentu.


00
EP
Eduard Piovarči
1. října 2019

"Zásadní změna v rovnováze sil": proč se na Ukrajině začalo mluvit o "otočení" Západu směrem k Rusku

Sergej Gusarov, Polina Poletajevová     russian 30. 9. 2019 Západní země zásadně změnily svou pozici vůči Ukrajině a přešly na stranu Ruska. Tento názor vyslovil ředitel Ústavu zahraniční politiky Diplomatické akademie při Ministerstvu zahraničních věcí Ukrajiny Grigorij Perepelica. Poznamenal také, že tato tendence je pozorována na pozadí oslabení Západu a zesílení Ruska. Ministr zahraničí Ukrajiny Vadim Pristajko dříve konstatoval "degradaci sankcí" proti Moskvě a zaznamenal neochotu Západu dodržovat dříve zavedená omezení. Experti se domnívají, že Ukrajině byla zpočátku vyhrazována role "páky nátlaku" na Rusko, ale nyní přichází na první místo pragmatická pozice, v souladu s níž je třeba dávat do pořádku vztahy s Ruskou federací.

Západní země v poslední době zásadně změnily svůj postoj ohledně Ukrajiny a "přešly na stranu Ruska", které posílilo své geopolitické postavení. Tento názor ve vysílání internetového kanálu UkrLife vyjádřil ředitel Ústavu zahraniční politiky Diplomatické akademie při Ministerstvu zahraničních věcí Ukrajiny Grigorij Perepelica.

"Došlo k zásadní změně rovnováhy sil v mezinárodním prostředí - prudké oslabení Západu a zesílení Ruska". A tento trend nabývá na síle", prohlásil Perepelica.

Podle jeho vyjádření souvisí posílení pozice Moskvy částečně s tím, že Rusko "zaplnilo vakuum", vytvořené na pozadí oslabení vlivu USA na celém světě, včetně postsovětského prostoru. Perepelica poznamenal, že prezident USA Donald Trump má zájem o spolupráci s Ruskem, a také připomněl, že francouzský vůdce Emmanuel Macron nedávno naznačil svůj záměr urovnat vztahy s Moskvou.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019093010757286-rozhodnuti-nejblizsich-peti-let-urci-osud-evropy-do-konce-stoleti-sefcovic-varoval-pred-hrozbou-usa/


30
AZ
Antonín Zelenka
1. října 2019

? … SR … ČR … ?

 

(V.V.P.)

 

Prakticky všechno dohromady. Je to tak, že ten doutnající majdan stále pokračuje.

 

Když se to nepovedlo s Golunovem, bylo nutné vytvořit jiný precedent. A proto potřebovali, aby se orgány činné v trestním řízení dopustily nějaké nesporné svévole. Já nevím, proč ho zatkli. Máme informace jen o samotném procesu, ale došla si pro něj policie. Takže tu byl nějaký úkol. A my nic nevíme o pozadí, nevíme nic o tom, co tomu předcházelo, proč byl ten rozkaz vydán.

 

Zato jsme měli možnost vidět, že část novinářů již čekala na místě a druhá doprovázela policisty, a když se rozběhli dopředu, tak natáčeli právě Ustinova, takže věděli, co a jak se má dít.

 

Objekt zájmu byl tedy znám.

 

A použití síly proti Ustinovovi v okamžiku jeho zatýkání bylo očividně nadbytečné a šlo nejspíše o součást rozkazu. Pro vyplnění takového rozkazu musel být zvolen zcela určitý kontingent lidí, kteří ho splní tak, jak jim byl vydán.

 

Je tedy otázkou, na základě čeho pro něj šli a proč to udělali. To všechno poskytovalo ten správný obrázek diskreditace, odlidšťování pracovníků trestních orgánů, aby to potom mohli používat:

„Pamatujete se na toho blogera, jak ho zatýkali? ...Takto se k nám chovají, tak co se k tomu ještě vůbec dá dodat?“

 

Cílem bylo vrazit klín mezi trestněprávní struktury, mezi trestněprávní systém státu a obyvatelstvo, aby rozvrácením tohoto pracovního mechanismu státu rozvrátili i samotný stát, ve smyslu: „Zbavme se jen tohoto systému!“ ...Když se zbavovali KSSS, tak také smetli i stát.

S Janukovičem se také zbavovali určitého systému a smetli přitom celý stát.

 

Všude je využíván jeden a ten samý mechanismus.

 

A ten problém teď spočívá v tom, kdo ten rozkaz vydal a na základě čeho to udělal. A také na základě čeho soud vynesl takový rozsudek.

 

Takže se zde dá zcela očividně konstatovat, že lidé, kteří realizovali tuto provokaci s Ustinovem, jsou až po uši angažovaní v systému státního převratu v Rusku v zájmu USA.

 

Jenže v podstatě ten člověk, co vydal ten příkaz v tom řetězci, nemusí být bezprostředně ten, co potom vydal rozkaz těm policistům, co šli zatýkat. Může to být člověk, který mu to nařídil a přitom vůbec v trestněprávních orgánech nepracuje.

 

Může se jednat o vnějšího loutkovodiče, který má určitý vliv na toho důstojníka, který vydal rozkaz použít svévolného násilí vůči člověku, který v klidu stojí. A my zase nevíme, čeho se ten člověk v minulosti snad dopouštěl. Nejspíše ničeho. Protože potřebovali názornou akci, která by plně diskreditovala trestněprávní orgány. A tak ji zrealizovali.

 

Ten důstojník tím svým rozkazem, mohl například plnit příkaz, který mu přišel přímo z amerického velvyslanectví. Mají ho zaháčkovaného, potřebovali provokaci, a tak se o ni postaral tím, že vydal takový rozkaz.

 

Takže Federální bezpečnostní služba na tom má dost práce, aby zjistila, jak tato provokace byla přesně realizována. A jako vždy.

 

Dal si soud práci s vyšetřením té věci? ...Nedal!

 

Udělal přesně to, nač čekají všechny protiruské síly, co potřebují všichni, co chtějí provést státní převrat a rozpoutat v našem státě občanskou válku.

 

------------------

 

Skrytý operační systém a Tajemná zkratka


00
EP
Eduard Piovarči
1. října 2019
Dúfajme že sa im majdan v Rusku previesť nepodarí
10
EP
Eduard Piovarči
1. října 2019

krajiny BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína, Južná Afrika) už v roku 2015 prekonali v objeme hospodárstva krajiny G 7 (USA, Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Kanada, Japonsko).

Tak to je prekvapujúce

Ale už aj Ševčovič v EU varuje pred USA tak sa niečo zlomové začína diať.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/09/piaty-maly-vyjazd-na-istriu-v-roku-2019.html

+ 4