USA daly Evropě ultimátum
29. dubna 2018 Redakce AC24 Ze světa 5880 6

USA postavily Evropu a Kanadu před ultimátum v „obchodní válce“: buď budou země souhlasit s kvótami ze strany americké vlády nebo budou na zboží z těchto zemí uvalena tvrdá cla. Uvádí to agentura Bloomberg.

Spojené státy trvají na tom, aby spojenci souhlasili s přijetím právě kvót, které mají udeřit po zemím Evropy a Kanady méně než celní poplatky.

„Prosíme všechny, aby přijali kvóty, když ne tarify," řekl ministr obchodu USA Wilbur Ross. Vybrat si ze dvou zel je nutné do 1. května — právě tento den začnou platit omezení. Evropská unie se zatím definitivně nerozhodla.

„Obchodní válka — to je hra se ztrátami pro každého," uvádí agentura slova belgického ministra financí Johan Van Overtveldt, který vyzval své kolegy v EU, aby zachovali klid a našli řešení, které všem umožní vyhnout se ztrátám.

Agentura uvádí, že se Evropa ocitla před těžkou volbou: buď bude souhlasit s kvótami USA, které porušují pravidla Světové obchodní organizace (WTO), nebo se dostane do situace s omezujícícmi cly, které odporují jak pravidlům WTO, tak i pravidlům samotné EU.

Zdroj: bloomberg.com

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

PE
Pátý Element
29. dubna 2018
00
glossy diamond
29. dubna 2018

Spojenci a kamarádi největší... Co že si to podkuřovali naši šíbři s US velvyslancem? Hluboký vděk až za hrob, i kdyby na to praskly kšandy po dědkovi.


30
Satan Henoch
29. dubna 2018

Obchodní válka s USA ? Žijí pod Yellowstonskou calderou, kterou už téměř neudržíme v klidu a chtějí diktovat obchody ? Nechápou snad co to je mít papiňák pod zadkem ?

 

Henoch, Vít, Satan, Atan, Natan, Kraken a Katan


00
Ares Mlok
29. dubna 2018

Ty Henoch,

normální hospodyně u papiňáku, kterej syčí moc, stáhne plamen, upustí páru a vesele vaří dál.

To Vás ve škole neučili?


10
Satan Henoch
30. dubna 2018

10
MI
Monika Ikema
30. dubna 2018
No v Syrii se moc krást nedá tak to musí vEvropě nejdříve do NATO každá země 2% navíc a teď obcházejí a porušují světová pravidla držte huby a plaťte také bysme vás mohli demokraticky trošku vy bombardovat !
30