USA chtějí zbavit Rusko silné armády, prohlásil bývalý americký velvyslanec
16. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 8550 1
Cílem zavedení ekonomických sankcí proti Moskvě je zbavit Rusko silné armády a námořnictva, což odpovídá zájmům Washingtonu. Toto prohlášení učinil ve vysílání ukrajinské televizní stanice Prjamoj bývalý velvyslanec USA na Ukrajině a ředitel Euroasijského střediska Atlantické rady John Herbst.

„Chceme, aby jejich (ruská) ekonomika byla slabší, protože silná ekonomika podporuje silnou vojenskou moc. A nechceme, aby silná agresivní velmoc měla silnou armádu nebo silné námořnictvo. Proto sankce slouží nesporně našim zájmům," prohlásil Herbst.

Přitom s odvoláním na údaje MMF dodal, že ruské HDP ztrácí kvůli sankcím „více než jedno procento ročně".

Zvláštní zástupce MZV USA pro Ukrajinu Kurt Volker dříve prohlásil, že evropské země a Washington by měly promyslet zavedení dodatečných sankcí proti Rusku po incidentu s ukrajinskými loděmi v Černém moři.

Stálý zástupce Ruska při EU Vladimir Čižov ze své strany poznamenal, že USA využily tohoto incidentu, aby zesílily sankční nátlak na Moskvu ze strany Evropské unie, to se jim ale nepodařilo.

V srpnu byl americkému Kongresu předložen k projednání návrh zákona, který obsahuje balík protiruských opatření, mj. sankce proti novému státnímu dluhu Ruska a státním bankám, mj. Vněšekonobanku, Sberbanku, VTB, Gazprombanku, Rosselchozbanku a Promsvjazbanku.

Média později oznámila s odvoláním na americké senátory, že Kongres USA nestačí podle všeho projednat do konce roku návrh zákona, který předpokládá zavedení nových sankcí a odloží nejspíše hlasování na příští rok.

David Axe

Zdroj: nationalinterest.org

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Ares Mlok
16. prosince 2018

Co kdyby jsi řekl zrovna, že jste v hajzlu a nevíte si s RF rady. VV není žádný mejdlo, co?

Dokud platí smlouva o likvidaci raket středního a krátkýho doletu, tak Vám jsou Tomahawky k hovnu. Kalibr Vám nadělal do gatí a s Novatorem bude ještě hůř...

A sankce? Budou mít stejnej účinek, jako na Kubě...


40