Ukrajina by měla vyhodit do povětří Putinův most na Krym, píše Washington Examiner
17. května 2018 Redakce AC24 Ze světa 67688 24

V úterý 15. května ruský prezident Vladimir Putin zahájil provoz Krymského mostu přes Kerčský průliv spojující ukrajinský poloostrov Krym s ruským územím. Putin to udělal způsobem sobě vlastním – jel v čele kolony automobilů, píše The Washington Examiner.

Teď nastal čas pro Ukrajinu, aby zbořila prvky tohoto mostu, tvrdí autor příspěvku Tom Rogan.
„Ačkoliv takový krok bude znamenat vyhrocení konfliktu s Putinem a určitě vyprovokuje odvetná opatření ze strany Moskvy, tento most je do nebes volající urážkou Ukrajiny jako národa. Samozřejmě ze strany Putina, v tom je celá podstata," uvádí Rogan.

„Tento most přišel ruskou vládu, stojící na prahu bankrotu, na miliardy dolarů, ale je názorným svědectvím fyzického a psychologického přivlastnění si části ukrajinského území ze strany Ruska," pokračuje autor.

Ale podle jeho názoru Ukrajina má prostředky k tomu, aby zaútočila ze vzduchu na tento most takovým způsobem, aby ho minimálně vyřadila z provozu. Díky délce mostu ukrajinská letadla mohou na něj zaútočit a přitom minimalizovat pravděpodobnost obětí mezi těmi, kteří po něm ve chvíli útoku pojedou.

Jak zareaguje Putin?

„S největší pravděpodobností se rozhodne zvýšit intenzitu útoku na ukrajinské zájmy na východě této země. Ale během několika nejbližších měsíců k této eskalaci pravděpodobně stejně dojde, protože Putin chce postupně spolknout Ukrajinu místo toho, aby ji otevřeně obsadil (prostě nechce ztrácet tu výhodu, kterou mu přinese Mistrovství světa ve fotbalu, provokováním nové diplomatické krize). Ale jestliže bude most vyřazen z provozu, alespoň dočasně, bude to silný signál Kyjeva Moskvě — signál o tom, že Ukrajinci se nesmíří s takovou formalizací putinského obsazení jejich území," soudí autor.

Článek upřesňuje, že útoky ze vzduchu umožní splnit dva další úkoly: upozornit na kmotříčkování, které prý stojí za realizací tohoto projektu a hodit rukavici ruským nacionalistickým vypravěčům tím jazykem, kterému Rusové rozumí.

„Co se týče druhého bodu, přemýšlejte o tom, že všechny reportáže RT o slavnostním otevření tohoto mostu připomínaly statečnost Putina a národní převahu velikého Ruska. Proto bombový útok ze vzduchu na most bude ostrou osobní odpovědí na ambice Putina a jeho propagandistické řeči," praví se v časopisu.

V současné chvíli je morální neodkladnost akcí očividná, je si jist Rogan. „Jestliže se stát smiřuje s obsazováním svého území a dovoluje agresorovi připojovat ho, znamená to, že tento stát se vydal na cestu zmizení," píše.

Zdroj: washingtonexaminer.com

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PN
petr nope
17. května 2018
Ten Tom Rogan je úplný magor,a válečný štváč.Prve to tu už někdo napsal,ale nějak to zmizelo...Není on to nakonec vrchní školitel našich žurnalistů????Vůbec bych se nedivil.
70
--
.lak *
17. května 2018
Tak rusové předvedou v praxi novou doktrínu že už nikdy nepovedou válku na svém území a tedy netroufnu si odhadnout rovnocený cíl + trest. Pravidla znají co bude po agresi a tedy logicky musí počítat s následky za které si budou moci sami.
70
DD
Dagmar Dagmar
17. května 2018
Ahoj .laku...včera jsem poslouchala zprávy RT a Putin přímo vydal rozkaz na rozmístění lodí s  " krilatami raketami, dolet 2500km, ve středozemním moři a to nastálo!!
50
Jarin G.
17. května 2018

Ahoj Dášo!

Potvrzuji a přidávám upřesňující odkaz:

V Stredozemnom mori budú umiestnené rakety Kaliber

https://www.hlavnespravy.sk/stredozemnom-mori-budu-umiestnene-rakety-kaliber/1404272

 


40
PA
Piovarči Aragonit
18. května 2018

No sú to poriadne hovná na tej Ukrajine nič iné len hovná. Nielen že vraždia ale sa aj vyhrážajú teroristickými útokmi. Putin zrejme pridelil mostu aj vojenskú ochranu. Ruské PVO by malo odstreliť každú raketu smerujúcu k mostu. Nemyslím si že niečo skúsia a ak tak na to kruto doplatia. Krym bol Ruský a ostane Ruský.

Ukrajina sa príklonom k západu dostala do neskutočnej biedy. Západ ju zadĺžil na 1000 rokov. Na Ukrajine je horšia kríza ako v Rusku. Nič už ukrajincom nepatrí. Prečo by im malo Rusko ponechávať Krym aj tak by ho predali USA armáde. A tomu rusko celkom správne predišlo.

Tak že nech sa ukrajinci dajú vypchať. A nech len skúsia strielať na most. Ruská odveta bude tvrdá.

http://aragonit11.blogspot.sk/2018/05/blog-post.html


20
josh xy
17. května 2018

Ahoj Jarine. Hustota idiocie je tam skutečně neměrná a úmyslná. Mě to nadzvedlo, že jsem musel reagovat, protože jina mě to tu neba skze sračky odkazů sexu a pátého devianta, na který admin kalí stejně, jako na celý system co sem dali a každého štve. Podle vstupů je patrno, že se diskutující vracejí, ale jen ze zvyku a neragogují....vracejí, že doufají, že jednoho dnes se adminovi rozsvítí a....

Koukám, že jsem já nebo systém? přepsal původní text,....sakra !

„Tento most je názorným svědectvím fyzického a psychologického přivlastnění si části ukrajinského území ze strany Ruska," pokračuje negramotný autor, kterému chybí elementární znalosti z historie uzemí, které okupují po vyhlazení původního obyvatelstva....tak nějak;)


60
Jarin G.
17. května 2018

Ahoj Joši!

 V uSSa prostě jak vidí možnost udělat něco, co poškodí mír, svět a zejména Rusko, tak to prostě musí udělat! Musí a musí. Je to silnější než rozum, kterého stejně moc nepobrali! Taková hustota blbů na 1 km čtvereční nemá na světě obdoby! A co teprve hustota přihlouplých politiků s IQ Tykve! Bezkonkurenční jednička na světě!


90
Dědouch11 *
17. května 2018

Máš pravdu, Jardo, ale proč jsi to tady zasvinil těmi opicemi?

(k)


60
--
.lak *
17. května 2018

Protože hispánci by měli sombrera jako hidžáby?surprise Bílý pindostan ukorporátěných sociopaty, báj báj.

zde to platí v euálu též


40
Jarin G.
17. května 2018

Joši, to přepisování je problém AC24! Už jsem je na to upozorňoval několikrát! Marně!

Já to kvůli mizení a přepisování textů už tady skoro zabalil! Ale přece jen tu mám pár přátel....a zase se mi zastesklo!

video "Pár přátel stačí mít"

Přišel jsem ale na to, jak to obejít.

Po každém publikování textu či reakce, je nutné z článku vyskočit a znovu do něj vstoupit. Pak se nic nepřepíše. Ani původní text, ani další reakce v článku! Jako kdyby na AC24 potřebovali co nejvíc kliknutí na článek ;o)!!!

Je to hrůza, ale jinak, dokud to neopraví, to nejde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


50
PA
Piovarči Aragonit
18. května 2018
Na AC24 sú úplne jebnutí. Neskutočné problémy sú tu zo všetkým keď chceš hodiť obrázok tak ťa to zdržuje aj desiatky minút skrátka mne to príde ako naschval. Príspevky myznú ak si ich nezálohuješ, všetko je tu spomalené. Všade inde všetko funguje normálne len tu nič. Tak že pekne to doje.ali. A náprava žiadna. Vymazali celú predchádzajúcu diskusia a zrejme o to šlo. Neostala po našich diskusiach ani pamiatka.
10
PE
Pátý Element
17. května 2018

00
MI
Monika Ikema
17. května 2018
Copak to je za vola prosim ? Krym patřil vždy Rusku a byl Ruský co to je za idiota když nemá žádné znalosti tohoto národa a píše proti Ruské komentáře ? Komu to chce nabulikovat co takto znalosti historie ???
70
glossy diamond
17. května 2018

Jen počkejte, až tenhle idiot nebo někdo jemu podobný začne blouznit o tom, že máme skopčákům "vrátit" sudety...

A jsou týpci, kteří dokážou tento totální nesmysl obhajovat a dokonce dostat až na půdu OSN. Lidská blbost je neomezená, zejména když je doplněna paličatostí a zažraností. Nadarmo se neříká, že aktivní blbec je horší než třídní nepřítel.


50
MI
Monika Ikema
17. května 2018
Dědouch 11 : pravdu říkáš kouzelný dědečku vyžraný černý huby z Mekače ! Fuj tajbl ! 
60
Jarin G.
17. května 2018

Ahoj oba! Moni i Vláďo!

Copak se vám nelíbí na dobře živených děvčatech z Jůesej?

Je vidět, že se mají dobře! Ani myslet nemusí. Jen hezky přežvykovat!

Tak teď se vám snad trefím do vkusu. Fotečky modelek:

 


50
Dědouch11 *
17. května 2018

Ahoj provokatére. Sice jsem ti dal plus (asi tak nějak ze zvykulaugh), ale nevěřím že nevíš (vzhledem k tomu, že se mi furt hrabeš v palici), že mi nevadila ani tak moc ta kila (i když...), ale barva.


50
--
.lak *
17. května 2018
Ty dvjie postranní by mohli dělat kolenní výstřely sama hawkinse kobyly zapřažený, nebo ušlapaný.cool Ale vypadají dědouchu jak reklamy na hlad, to jo.
50
SI
Scipio Invictus
17. května 2018
Jako puberťáci jsme říkali reklama na Dachau!
30
JN
Jaromír Novák
17. května 2018
Jsou to vůbec ještě lidi ?
30
E*
Elen *
17. května 2018

Konec článku:

V současné chvíli je morální neodkladnost akcí očividná, je si jist Rogan. „Jestliže se stát smiřuje s obsazováním svého území

a dovoluje agresorovi připojovat ho, znamená to, že tento stát se vydal na cestu zmizení," píše.

 

Tady bych upozornila:

Neměl by tento pán poučit vlády zemí EU OHLEDNĚ OBSAZOVÁNÍ SVÉHO ÚZEMÍ vetřeleckými invazisty ... nebo je to tak, že je to v USA koloniích ÚMYSL?

 

a teď ta další část, za tím a:

Copak to tu máme v souvisklosti se sudeťáky, povolení německé policii konat na našem území, přičlenění naší (zubožené) armády pod německou?

 

Není náhodou Německo pod nadvládou USA, jistěže JE, zrovna tak my, což potvrdilo chování tří hrbáčů: Babiše, Stropnického i Pelikána (to nehovoříme o dalších věcech, důkazech méně okatých a co teprv asi šmudlají pokoutně).

 

Takže tento pochybný plátek i se svým pisálkem NECHŤ SI UKLIDÍ DOMA a neotravují, nerozrývají svět kde se dá. Konečně by měli zavřít hubu a pustit se do domácího úklidu, než jim ta "chatrč ve které přebývají, úplně spadne na hlavu" (asi ten otřes nutně potřebují jako KPZ -krabičku posledná záchrany).

 

Stejně nechápu, jak můžou takto cintat, když je jasné, že při tom žvanění upozorňují na své vlastní praktiky, kterými páchají své zločiny. 

Pěkný den


50
glossy diamond
17. května 2018
30 kilo masa a 5 kilo silikonu...
40
S࿘
s0lari ࿘☯࿗
17. května 2018
Nie je ten Rogan McCainov syn? Ako by mu z ucha vypadol. Totálne morálne dno.
40
LL
Lisa Liss
18. května 2018

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


00
Jarin G.
17. května 2018

Ahoj Joši!

 V uSSa prostě jak vidí možnost udělat něco, co poškodí mír, svět a zejména Rusko, tak to prostě musí udělat! Musí a musí. Je to silnější než rozum, kterého stejně moc nepobrali! Taková hustota blbů na 1 km čtvereční nemá na světě obdoby! A co teprve hustota přihlouplých politiků s IQ Tykve! Bezkonkurenční jednička na světě!

+ 9