Ucítí žralok kapku krve na míle daleko? YouTuber se rozhodl, že známou teorii otestuje
7. srpna 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 12531 0
Jak píše portál Lad Bible, jedna z teorií například říká, že žralok dokáže ucítit kapku krve na vzdálenost několika kilometrů. Co je na tom pravdy? (Foto: Youtube)
 

Loading...
 
 
loading...

Představte si běžný hollywoodský scénář: Mladý muž nebo žena sedí uprostřed oceánu na surfu a čeká na tu správnou vlnu. Místo toho se však dočká žraloka, který krouží kolem a vyčkává na ten správný moment, aby ukousl polovinu surfu spolu se surfařem. V nejednom filmu přilákala žraloka kapka krve z drobného poranění. Kolik má toto tvrzení společného s realitou?

YouTuber Mark Rober se rozhodl, že teorii otestuje a to rovnou na vlastní kůži. Samozřejmě, teorii netestoval v bazénu, tedy v relativně bezpečných podmínkách, ale přímo v oceánu na Bahamách, kde se to žraloky jen hemží. Testování probíhalo v několika různých obměnách. Rober například zjišťoval, zda žralok ucítí pach krve ve směsi jiných "příchutí".

Rober a jeho spolupracovníci vzali čtyři surfy a na každý z nich umístili něco jiného. Na jednom byla mořská voda, na druhém moč, na třetím kravská krev a na posledním rybí olej.

Zpočátku se zdálo, že tato kombinace žraloků příliš neoslovila, na konci testování je však ve vodě bylo více než 40. Nejvíce žraloků lákala kravská krev, rybí olej a moč.

Dalším krokem bylo zjistit, jaký mají žraloci postoj konkrétně k lidské krve. Tentokrát byli na vodu puštěné tři surfy, přičemž jeden z nich vypustil kapku lidské krve každou minutu, druhý surf vypouštěl kapku krve každé 4 sekundy a poslední surf byl bez krve. Zjištění byly skutečně zajímavé.

Ukázalo se totiž, že ani jeden ze tří surfů žraloků nelákal. Přestože voda byla plná žraloků, ani jeden z nich se nevydal surfy s lidskou krví prozkoumat blíže.

I kdybyste tedy do vody šli s poraněním, můžete si být jisti, že nepřilákal všechny žraloci z okolí několika kilometrů, přilákáte akorát tak infekci. Samozřejmě, to neznamená, že žralok není predátor a můžeme se k němu chovat jako k neškodnému domácímu miláčkovi.

Opatrnost nezaškodí a k podmořskému světu bychom měli přistupovat s respektem, ale hororové scénáře plné lidožravých žraloků patří spíše do světa filmů.

Zdroj: ladbible.com

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor