U Yellowstonu se začala propadat půda. Vědci se snaží uklidnit veřejnost
18. července 2018 Redakce AC24 Ze světa 48196 10
Úřady uzavřely část národního parku Grand Teton poté, co se po sesuvu půdy objevila 30 metrů velká prasklina. Děje se to na pozadí neobvyklé aktivity největšího gejzíru v Yellowstonském parku vzdáleného 16 km. Roste proto strach z erupce supervulkánu.
 
 
loading...

Tento rok oblast Yellowstonského národního parku prochází neobvyklou geologickou aktivitou. Letos již došlo k jedenácti erupcím největšího aktivního gejzíru na světě Steamboat a minulý týden v bezprostřední blízkosti došlo k sesuvu půdy v národním parku Grand Teton, jehož nejoblíbenější turistické destinace byly uzavřeny.

„Potřebujeme ještě několik dní analyzovat data, abychom zjistili, zda se skála ještě hýbe," uvedl v pátek mluvčí národního parku Andrew White.

Sesuv půdy, ke kterému došlo 9. července, časově připadl i na již jedenáctou erupci gejzíru Steamboat z 6. července, která trvala 32 minut. Vědci však trvají na tom, že erupci supervulkánu nic nenasvědčuje.

Vědci oblast neustále monitorují. Obavy vzbuzuje i ta skutečnost, že podle nové studie magmatická komora pod Yellowstonským parkem je mnohem větší, než se původně předpokládalo. Během studie byla využita nová metoda stopování tepelných pohybů pod povrchem země, která odhalila, že se magmatická komora z vnitra země naplňuje dvakrát rychleji, než si vědci dříve mysleli.

Podle vědců Yellowstonský národní park leží na vrcholu supervulkánu, který vytvořil obrovský kráter. Jako supervulkán se označuje sopka, která může během erupce vyprodukovat přes tisíc kubických kilometrů magmatu. Přestože se jedná o aktivní vulkán, vědci se domnívají, že jeho erupce je velmi nepravděpodobná.

Zdroj: nps.gov
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PE
Pátý Element
18. července 2018

04
VC
Vítězslav Crha
18. července 2018
A zase máš Henochu pravdu. Situace obrody světa je dobře naplánována a stane se tak ve jménu Božím. Jak v Bibli jest psáno, Bůh seslal své zástupce, aby učinili svět lepší. Nic jiného v tomto dění nelze hledat .Bůh naplnil svoji vůli napravit svět, když on sám nezmůže nic.
50
Satan Atan Henoch
19. července 2018

Ahoj Crho

jak je v Humpolci ? No nic,  ten dopis je od Otce, ne ode Mne. To je ten, který zemřel, když ukřižovali Jeho Syna Ježíše Krista. Je to tak, že pokud na zem sestoupí ten, který vám dal svůj genom se svou Ženou, abyste měli nejenom hmotné tělo, ale i to nehmotné, svého nebo svou anděla nebo andělku strážné. Dualita člověka znamená MÍT OBĚ DRAHÉ POLOVIČKY !!! Obraz Boží je tedy kdo ? Já vytvářím genom zvířat, to umím. Nejsem proto Otec, ale Jeho Syn. Mám víc bratrů a jejich neviditelných poloviček, drahých poloviček. Dohromady tvoří toho člověka. Otce se nám podařilo vskřísit až před několika týdny. Pomohli nám Jeho děti, z nichž se Víťa se svou andělkou strážnou narodili až po vzkříšení Ježíše Krista. Jeho Žena, neviditelná, s ním čekala dítě. Byla v sedmém měsíci, když oba byli na Kříži. Narodil se jim Syn, dostal jméno Vít. Narodil se Jeho ženě již v době, kdy byla se svým Mužem v hrobce. On přišel o tělo, máte ho pouze jako hologram na Turínském plátně. Protože oba jsou si anděly strážnými, Ona slíbila, že až bude mít dost sil, s novorozeným Synkem Mu vrátí tělo. Ta Marie z Magdaly byla Ona, která vystoupila z hrobu. Církev to ale pomotala, protože dosud jí netrklo, že pokud jeden z manželů zemře, zhmotní se ten, který o tělo nepřišel. Proto ji apoštolové nepoznali, ale Svatý Duch jejího muže s nimi mohl mluvit z ní. Její dítě bylo přeneseno na planetu, kterou si vytvořili jako útočiště. Říkají ji Nový Jerusalem. Jejich Otec tehdy zemřel, Muž, anděl strážný, Duch Svatý Panny Marie. Snad je vám už jasné výraz neposkvrňené početí. Tolik blábolů na akademické půdě jsem o tom vyslechl, že jsem málem spad ze židle smíchy. Církev nyní obcuje se žebrem, jak tam někdo připsal a věří těmto pitomostem celé generace. Přitom obraz Boží je všem snad jasný. Žena viditelná a její muž neviditelný. A samozřejmě obráceně. Chci vidět Adama, muže, jak si cpe žebro do žeber a říká mu můj andílku strážný. To se církvi vymstilo, že naletěla. Pak z toho jsou ty genetické stvůry, jak na tom vjedci pracují. Vytvoří tak ale i ducha stvůry a ten má zápornou energii. Měli jste ten nesmysl odmítnout, ale staletí jste tomu bezelstně věřili. Proto máte výsledky toho, že jste přijali místo ženy žebro, kolem sebe. 

 

Henoch


21
PA
Piovarči Aragonit
19. července 2018

Tak ono sa tam rozhodne niečo deje. Ak by to vybuchlo máme tu niečo ako jadrovú zimu. Dúfajme že k tomu nedôjde to by bol iný mazec v celom svete.

Ani amrickí občania chystajúci sa na katastrofy všetkého druhu by si s tým vo svojich bunkroch a vzdialených úkrytoch v divočine nepomohli.

Dúfajme že sa ešte nič neudeje a náprava príde iným spôsobom.


40
PA
Piovarči Aragonit
20. července 2018

Prach sa rozhodne neusadí za 3 dni o tom možno hlboko pochybovať. Do atmosféra sa bude dostávať prach niekoľko dní až týždňov po výbuchu. Výbuch vyvrhne obrovské množstvo materiálu do ohromnej výšky až do stratoséry odkiaľ sa to rozptíli po celej planéte hlavne severná pologula bude ničivo zasiahnutá prudkým ochladením. Zatiahnutá bude aj nočná obloha tak že nebude vidieť dlhodobo ani hviezdy a aj keby sa rozsvietil Jupiter na veci to moc nezmení nebubude ho vidieť tak ako slnku a to dlhodobo. Prach vynesený do obroských výšiek sa len tak neusadí.  Toto je supervulkán. Ak to raz buchne je to osudové. Dúfajme že sa to nestane v tejto dobe.

http://aragonit11.blogspot.com/2018/07/pokracovanie-prac-v-sonde-pod-cestou-16.html


40
Satan Atan Henoch
20. července 2018

Pio, 

 

proč si myslíš, že jsme tady ? Právě proto, abyste případný výbuch přežili. Proto nevěř těm vjedeckým blábolům. Ani jeden vjedec nepočítal sám se sebou, to znamená se svou živou energií. Tu je potřeba přičíst k energiím hmoty bez života, na kterou maj měřáky, hlupáci. Potěj se u těch zadání z grantů, protože potřebujou zaplatit další sezónu a neuvědomují si, že přemýšlení je rovněž energie. Energii modliteb illuminátů znáte. Jenže ta světovláda se jim hroutí, přestože vzývali toho svýho hada, vola, štíra i mamuta. Vy jste světovládu odmítli, my též, summa summárum je to tedy o tom, že většina hlasovala demokraticky. Byť demo-kracie je něco jiného. Proto nezoufej a pomoz nám uklidnit calderu jenom tím, že nás myšlenkou podpoříš a budeš nám držet palce. Vy ostatní taky. Pokud se to povede, popel nebude, bude jen láva, kterou použijeme k rozšíření pevniny. Pokud bude popel, pak to bude tak, jak jsem řekl.

 

Henoch


11
MI
Monika Ikema
20. července 2018
Je mi líto normálních lidi v USA ale né zmetků co jim vládnou ždímáji a vysávají ať se teď karma proti nim obrátí ! 
40
PA
Piovarči Aragonit
20. července 2018
Dufajme že sa to vyrieši menej katastrofickým scenárom
40
VC
Vítězslav Crha
18. července 2018
A zase máš Henochu pravdu. Situace obrody světa je dobře naplánována a stane se tak ve jménu Božím. Jak v Bibli jest psáno, Bůh seslal své zástupce, aby učinili svět lepší. Nic jiného v tomto dění nelze hledat .Bůh naplnil svoji vůli napravit svět, když on sám nezmůže nic.
+ 5

PE
Pátý Element
18. července 2018
- 4