Tusk vzkázal Trumpovi: „Važte si spojenců, zas tolik jich nemáte“
11. července 2018 Redakce AC24 Ze světa 2623 8
Napětí mezi USA a evropskými spojenci se dále zostřuje. Americký prezident Donald Trump stále chce, aby ostatní členové NATO zvýšili svůj obranný rozpočet. Předseda Evropské rady Donald Tusk mu zase vzkázal, že lepší spojence než Evropany nikdy nenajde.

„Drahá Ameriko, važ si svých spojenců, zas tolik jich nemáš," řekl Tusk při slavnostním podpisu společné deklarace o spolupráci mezi EU a NATO. Zdůraznil, že Spojené státy nikdy nenajdou lepšího spojence než Evropu.

Dále obvinil amerického prezidenta, že kritizuje Evropu téměř denně.

Trump dnes ráno na Twitteru opět zkritizoval EU kvůli neférovému obchodu.

„Připravuji se vyrazit do Evropy. První schůzka — NATO. Spojené státy utrácejí mnohem více než jiné země, aby je ochránily. Není to fér vůči americkým daňovým poplatníkům. Navíc přicházíme o 151 miliard dolarů v obchodu s Evropskou unií. Účtují nám velká cla (a bariéry)," napsal Trump.

Mezitím generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg upozornil, že členské země v roce 2017 znatelně zvýšily svůj obranný rozpočet.

„V minulém roce došlo k největšímu nárůstu za jednu generaci a jedná se o čtvrtý rok v řadě, kdy dochází ke zvyšování obranných výdajů. Počítáme s tím, že osm spojenců vynaloží přes 2 % HDP na obranu, zatímco v roce 2014 to byli pouze tři spojenci," citovala Stoltenberga jeho mluvčí Oana Lungescuová.

Trump opakovaně kritizoval evropské spojence za to, že nejsou schopny splnit cíl obraných výdajů ve výši 2 % HDP. Podle něj ze Severoatlantické aliance těží mnohem více Evropa než USA.

Zdroj: rferl.org

 

Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


32
Satan Atan Henoch
11. července 2018

Admine, nojak to doplňován Mých slov se radši vykašli, ať nevypadáš jako debil.

 

Henoch

P.S. Dobře, ať všicni věděj jaku


22
--
- -
12. července 2018

Ale náhodička, nedlouho jsem dopsal co i dám co jinde a ty o vlku a vlk tady, teda o jaku, jinak už ne. Taky to tu zvelebuješ že sem nemusím.

https://aeronet.cz/news/video-donald-trump-prijel-do-bruselu-vynadat-predakum-nato-ze-nemecko-je-zajatcem-ruska-a-zesmesnil-chovani-aliancnich-zemi-v-evrope-ve-vztahu-k-tomu-zlemu-rusku-sef-nato-stoltenberg-na-trumpa/

 

Tak smrdí to zákulisními hejbly a latentní dřímající škodiče dvojitých agentů a disidentů si temné síly vždy opečovávali zvláště s ohlupováním školami povinných kdy to tedy bylo zdánlivě kontraproduktivní ovšem tedy patrně vždy cílené a dnešní hlupáctví nosičů pohyblivých obrázků je tedy jisté protože jsou prvoplánoví a zmanipulovatelní jak psi na buřta a světlé obzory nehledají. Prostě žijí v přítomnosti a autoritou jsou pro ně prachy které ovšem lotři zamýšlených ůžerů na zmanipulovatelné kopající si hroby mají. No a ovšem uvážlivějším tedy už jen nepřipomíná tragikomickou frašku ale je snad už až konkurující utopistickým Orwellovým vizím v praxi. Zdařilé audio na zamyšlení k tomu že špinavé hejble nejsou náhodné a neopatrní a nepoučitelní prostě dělající kompars za drobné proměňují životy v urážky kterékoliv kultury z mamonu a tedy poté živoří ze zaprodanosti pomíjivé cetce. Neslušnosti mihnoucího se majetníka nad zubožovanými a tu roli neočekávají no ale ovšem si ji jasně logicky určili. Prostě s čím se zachází s tím se zcházi bez pochyb. A je to o nastavení hodnot což je ve spotřební společnosti dluhového systému který kromě extrémních lotrů a nalejme si čistého vína zdemoluje či znechutí nastavením což neznamená že si vystupující proti zmarům si nezaslouží chválu. Rozkecal jsem se psal bych ještě hodinu ale radši ten odkaz. Taky nečtu někdy víc než nadpisy. angel https://www.svobodny-vysilac.cz/2018-06-19-kdo-a-proc-vymyslel-evropu-cteni-s-komentarem/


31
Dědouch11 *
12. července 2018
Souhlas a sympatie. Do "botky".
21
--
- -
12. července 2018
21
Jarin G.
12. července 2018

Jenom poznámka!

Moc by mě zajímalo, kdo je --! Už jsme ho tipovali na R. Kdysi i na .Laka.

   Příspěvky skvělé!


10
PE
00
Satan Atan Henoch
11. července 2018

Válčíte už s lidmi takhle. Ty dvě procenta nejspíš nejenom že nedostanete, ale budete je vracet, a to hodně dlouho. 

 

Henoch

 

https://youtu.be/vyKD9djky1I


31