Turisté odmítají přestat navštěvovat toxické město duchů v Austrálii. I když zabilo 2000 lidí
12. července 2019 Redakce AC24 Ze světa 5801 1
Australské úřady žádají turisty, aby se drželi dál od města Wittenum v západní Austrálii, a varují, že vzduch je tam může zabít. Však ve snaze udělat si na Instagram originální foto mnoho lidí neváhá ani riskovat své zdraví. (Foto: Instagram)
 

 
Loading...

Město Wittenum se objevilo na mapě Austrálie v 30. letech minulého století v blízkosti ložisek azbestu. Environmentální katastrofa však zničila život obyvatel tohoto města.

Navzdory velkým cedulím na cestě do toxického města, které varují před nebezpečím, navštěvují Wittenum každoročně kvůli selfiečku tisíce turistů.

Podle vedoucího okresu Ashburton Roba Paula někteří touroperátoři vidí zlatý důl v těchto cestách, takže tam organizují prohlídky s průvodcem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bit of a scenic tour around Wittenoom today #healthylifestyle #fitness

Příspěvek sdílel uživatel @ jbox_93,

„Mohou si myslet, že se jedná o dobrodružnou turistiku, ale jedná se o opravdu nebezpečné výlety a je třeba je zastavit,“ řekl Paul ABC News.

Wittenum je malé městečko nacházející se v jedné z mnoha pouští Austrálie. Vzkvétalo v letech 1930–1950, kdy se tam aktivně rozvíjel těžební průmysl.

V 60. letech bylo opuštěno poté, co 2000 lidí zemřelo na nemoci způsobené kontaktem s azbestem. Od té doby se Wittenum stalo městem duchů, které je pokryto silikátovým prachem.

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor