Trump uvedl, kdy USA zcela zaplatí obrovský státní dluh
2. listopadu 2018 Redakce AC24 Ze světa 13059 4
Donald Trump prohlásil, že USA zcela zaplatí státní dluh do konce jeho druhého funkčního období, píše The Hill.

 
 
loading...
 

V průběhu akce věnované zvýšení počtu pracovních míst promluvil prezident o obrovském dluhu USA a dodal, že země ho začne brzy splácet.

Před tím bylo oznámeno, že během finančního roku 2018 se zvýšil státní dluh USA o více než 1,2 trilionu dolarů a dosáhl rekordní částky 21,5 trilionu.

Rozpočtový schodek se přitom zvýšil během tohoto roku o 17 procent a dosáhl 779 miliard dolarů.

Předpokládá se, že do roku 2020 přesáhne jeden trilion dolarů, a že státní dluh si zachová tendenci k urychlení růstu, protože se vládní výdaje nijak nekontrolují.

V srpnu v americkém Kongresu oznámili, že vládní půjčky činily v prvních 11 měsících minulého finančního roku 895 miliard dolarů, tedy o 222 miliard více než loni.

Zdroj: thehill.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Dědouch11 *
2. listopadu 2018

50
Jarin G.
2. listopadu 2018

   Čau!

Chudák Doník zase mele a mele a je zase mimo mísu, neví o čem je řeč a ti jeho poradci ho v tom klidně nechají vymáchat!

Tady by se asi hodilo: "Třikrát měř, jednou řež", anebo Doník zná to klasicé české: "Předvolebním slibem nikoho neurazíš, no a pak ať se děje vůle boží!"

a jeden gif o spokojenosti Doníka sám se sebou:


50
PA
Piovarči Aragonit
2. listopadu 2018

To je teda Srandista ten Trumpeta

21,5 trilióna dolárov a on to hodlá splatiť. To by už teraz mal začať tlačiť falošné doláre v tajných kobkách Bieleho domu:-) A zrejme by to nestihol ani keby tie rotačky pod Bielym domom pracovali 24 hodín denne....

MAjú to dobre vykoumané, ale napriek tomu sa ten ich zázračný stroj na peniaze raz zadrhne.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/10/ekoden-ktory-sa-nekonal-kvoli-slabej.html


30
Jarin G.
2. listopadu 2018

Ahoj Edo!

To sdělení o tom dluhu asi není určeno primárně nám, ale především hloupým Amíkům. Příští týden jsou v hnUSAkově důležité senátorské volby a on potřebuje vylepšit republikánskou image. A vlastně už i pracuje na svém 2. zvolením. Z druhé strany. Pokud by se jeho pozice posílila, tak se můžou dít fakt zajímavé věci. Zatím mu ta státní elita kolem demokratů, zas tak moc nedovolila.

A že to jsou kecy? Podívej se, co se u nás před volbama naslibuje a pak co se uskuteční po volbách. Za pár týdnů až měsíců volič ovčan dávno zapomene na nesplněné sliby!


30
Dědouch11 *
2. listopadu 2018
+ 5