Trump prohlásil, že v USA vyrobili nejmocnější zbraň, kterou jim závidí všechny státy světa
19. října 2020 Redakce AC24 Ze světa 7771 2
Americký prezident Donald Trump se během projevu ve státě Wisconsin před svými stoupenci pochlubil americkými zbraněmi. Záznam vysílání byl zveřejněn na YouTube kanálu Real America's Voice News. (Foto: Youtube)

 

 
 
 

„Nikdo nemá zbraň, která by se blížila té, kterou máme my. Rusko, Čína, Severní Korea a další země světa nám ji závidí. Doufejme, že ji USA nikdy nebudou muset použít. Ale nastolíme mír z pozice síly. Všechno k tomu máme,“ řekl prezident.

Nicméně americký lídr neupřesnil, o jaké druhy zbraní se jedná.

 

Dále americký předák mluvil o přítomnosti „mocných tajných zbraní“ v USA, a to už v roce 2017, kdy poskytl rozhovor novináři Bobu Woodwardovi. Tehdy uvedl, že USA mají systém jaderných zbraní, o němž Rusko a Čína ani neslyšely.

Podle novináře anonymní zdroje po tomto prohlášení potvrdily, že USA opravdu mají nové tajné systémy zbraní, a prohlásily, že byly překvapeny tím, že o nich Trump promluvil.

Americký prezident později označil za „nemocné“ ty, kteří se domnívají, že těmito výroky vyzrazuje nějaké tajemství.

Jaká zbraň to může být?

Dříve jsme uváděli, že podle časopisu Popular Mechanics měl Trump na mysli nejspíše jaderné bojové hlavice W76-2, které byly vyvinuty pro balistické rakety podvodní dislokace Trident D-5.

Podle verze redakce časopisu je v současné době ve výzbroji Vojenského námořnictva USA dvanáct atomových raketových ponorek vybavených asi 20 balistickými raketami Trident D-5, každá raketa může nést čtyři nebo pět jaderných bojových hlavic W76-2. Jedna taková bojová hlavice má sílu kolem 100 kilotun, je tedy asi šestkrát silnější než puma shozená na Hirošimu, píše Popular Mechanics.

Časopis zdůraznil, že o jaderných bojových hlavicích W76-2 se zmínila Trumpova administrativa poprvé v únoru roku 2018 jako o zbrani, která „pomůže čelit jakémukoli chybnému pojetí mezery v amerických regionálních zadržovacích silách“.

Dříve bylo oznámeno, že USA zahájily výrobu nových jaderných bojových hlavic malé síly W76-2, jimiž mají být vybaveny mezikontinentální balistické rakety na strategických atomových ponorkách. V Moskvě označili zahájení v USA výroby nové strategické jaderné bojové hlavice malé síly za činitel, který nedodává současnému světu bezpečnost. Velvyslanec RF v USA Anatolij Antonov v rozhovoru pro Sputnik prohlásil, že právě sázka USA na jaderné nálože malé síly, a nikoli opatření Ruska, destabilizuje světový systém jaderného zadržování.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
19. října 2020

Tí majú zbarní habadej to je pravda a ich najväčšou zbraňou je LOŽ vydávaná za pravdu.

A majú aj hodinky z vodotriskom aj na Mesiaci už boli a zasa sa tam chcú po 55 rokoch vrátiť... len ešte nemajú tú novú raketu čo ich tam vynesie a musia ešte poriešiť ochranu voči UFÓNOM prítomným na Mesiaci.... a samozrejme aj protiradiačnú ochranu...

https://aragonit11.blogspot.com/2020/09/blog-post_20.html

 


00
EP
Eduard Piovarči
21. října 2020

Inak som si myslel že najmocnejšou zbraňou USA sú sankcie:-)

A najväčšou zbraňou Ruska je Nord Stream2:-)


00