Trump považuje za čest být nominován na Nobelovu cenu za mír
10. září 2020 Redakce AC24 Ze světa 13166 3
Americký prezident Donald Trump považuje za čest být nominován na Nobelovu cenu za mír. Ve středu to uvedla tisková mluvčí Bílého domu Kayleigh Mcenany. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

Mcenany však při této příležitosti zdůraznila, že nominace je „zasloužená“.

„Prezident Trump byl dnes nominován na Nobelovu cenu za mír pro rok 2021, a to za své vůdčí a zprostředkovatelské úsilí při uzavírání Abrahamských dohodách, které posloužily k úplné normalizaci vztahů mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty (SAE) a které znamenaly významný krok vpřed směrem k míru na Blízkém východě,“ stojí v prohlášení mluvčí.

Dotyčná dále poznamenala, že americký prezident byl na tuto cenu nominován na základě mezinárodní podpory dohod mezi SAE a Izraelem.

„Mírová dohoda je dalším důkazem smělé diplomacie a vizí prezidenta Trumpa, který považuje za čest, že jeho kandidaturu bude posuzovat Nobelův výbor,“ uvádí se v dokumentu.

Připomeňme, že dříve poslanec za norskou Strany pokroku ChristianTybring-Gjedde nominoval Trumpa na Nobelovu cenu míru, a to za jeho snahu vyřešit dlouhotrvající konflikty ve světě.

Důvodem bylo dosažení dohody, za pomoci Spojených států, o normalizaci vztahů mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty, jejíž podpis je naplánován na 15. září ve Washingtonu.

Zdroj: politico.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RR
radim rulik
10. září 2020
"zaslouženě", 1. prezident po 40 letech, co nezačal nějakou tu válku a vraždění
10
EP
Eduard Piovarči
10. září 2020
20
V2
Vaclav 2
10. září 2020
nejdříve by cenu měl vrátit obama...
10