Trump označil pomoc z Ruska za „krásné gesto Putina“
3. dubna 2020 Redakce AC24 Ze světa 18536 1
Americký prezident Donald Trump se vyjádřil k ruské pomoci. Rusku poděkoval za lékařské vybavení, které pomůže zachránit životy Američanů. Co dalšího řekl? (Foto: Wikimedia)
 
 
loading...

„Bylo to velmi krásné gesto ze strany prezidenta (Vladimira, pozn. red.) Putina. Řekl jsem, že ji přijmu (pomoc, pozn. red.). Rusko a propaganda mě vůbec netrápí. Přijal jsem od nich spoustu kvalitního zdravotnického vybavení. Může zachránit mnoho životů a přijmu ho i v jakýkoli jiný den,“ řekl Trump na tiskové konferenci, když mluvil o dodávce pomoci z Ruska.

Ve středu v New Yorku přistálo letadlo An-124 Ruslan nákladem z Ruska. Již dříve velvyslanec v USA Anatolij Antonov řekl, že na palubě letadla bude dopraveno potřebné vybavení k záchraně životů, dezinfekční prostředky, brýle, masky a respirátory.

Mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov potvrdil, že USA byla nabídnuta pomoc v podobě zdravotnické techniky a ochranných prostředků. Podotkl, že když nabízel americkým kolegům pomoc, vycházel Putin z toho, že „když američtí výrobci zdravotnického zařízení a materiálu rozběhnou výrobu, v případě nutnosti nám to budou moci oplatit“.

Rovněž poznamenal, že v boji proti koronaviru je nezbytná mezinárodní spolupráce, protože žádná země nedokáže sama účinně bojovat proti viru.

Zdroj: nbcnews.com

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
3. dubna 2020

3. 4. 2020 -FRANCÚZSKO PRÁVE PREPÍSALO VŠETKY REKORDY V DENNOM UMIERANÍ NA CORONAVÍRUS ZA 24 HODÍN UMRELO 1 120 Francúzov!!

Solari tu sa pozri na číselká toto nie je mediálny ošial coronavírus zabíja a ešte zabije omnoho viac ľudí ako akákoľvek chrípka!!

Tragédia je to že to zľahčujeme.

Američania majú už cez 700 mŕtvych za deň a tam ešte rekordy v tomto zmysle porastú

https://aragonit11.blogspot.com/2020/03/najskor-koronavirus-potom-matovic.html


00