Trump označil Jeana-Claudea Junckera za brutálního vraha a to nebylo vše
17. června 2018 Redakce AC24 Ze světa 7964 2
Americký prezident Donald Trump se vyznamenal v průběhu summitu G7 prudkými výpady na adresu některých svých partnerů, píše list The Wall Street Journal s odvoláním na prohlášení vysoce postaveného pracovníka EU.

Podle informací listu při projednávání témat týkajících se Íránu a terorismu Trump francouzskému prezidentu Macronovi řekl o teroristech v Paříži.

„Musíte o tom vědět, Emmanuele, protože všichni teroristé se nacházejí v Paříži," uvádí list slova amerického předáka.

Jak podotkl zdroj, při projednávání otázky migrace v Evropě se obrátil Trump na japonského premiéra Šinzó Abeho a řekl: „Šinzó, vy takový problém nemáte, ale mohu vám poslat 25 milionů Mexičanů a velmi brzy zůstanete bez práce."

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker byl zase Trumpem označen za brutálního vraha kvůli evropskému clu na některé zboží amerických společností a odmítnutí Berlína a Paříže uzavřít dvoustranné obchodní dohody.

Podle slov zdroje listu The Wall Street Journal bylo na schůzce cítit podráždění Trumpem, všichni se ale snažili zůstat pragmatickými a klidnými.

Na summitu, který se konal 8. a 9. června v kanadské provincii Québec narazily země G7 snad poprvé na nedostatek jednoty v nejzávažnějších hospodářských a politických mezinárodních problémech.

Schůzka je označována dokonce za G6 + Trump kvůli zvláštní pozici USA v řadě klíčových otázek. Sám Trump odjel ještě před ukončením schůzky a pak zpochybnil její výsledky.

Zdroj: wsj.com

 

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PE
Pátý Element
17. června 2018

KDO SLYSI V HLAVE HLASY KTERE MU RIKAJI ZASTRELIT KAZDEHO KTEREJ JE POSEDLY DEMOOKRACII ?

https://www.youtube.com/watch?v=VMC3RTG1qtg


00