Trik? Americký senát navrhl, aby byly od Turecka zakoupeny S-400 z rozpočtu Pentagonu
30. června 2020 Redakce AC24 Ze světa 11729 3
Republikánský senátor John Thune navrhl nákup ruských systémů protivzdušné obrany S-400 od Turecka. Důkazem toho je znění úpravy návrhu zákona o přidělování rozpočtových prostředků na státní obranu na rok 2021 (NDAA) na webových stránkách Kongresu. (Foto: Wikipedia)

 
 
loading...
 

Dokument neuvádí, zda Ankara chce a zda má právo prodat komplexy bez povolení Moskvy.

Jim Rish, předseda Výboru pro zahraniční styky Senátu USA, navrhl úpravu, která by proti Turecku zavedla sankce v souladu s CAATSA (zákon O potírání protivníků Ameriky prostřednictvím sankcí).

První místopředseda Výboru pro mezinárodní záležitosti Rady federace Vladimír Džabarov v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Hovoří Moskva prohlásil, že Spojené státy chtějí koupit komplex S-400 od Turecka, aby ho rozebraly „na šroubky“ a pokusily se vytvořit něco vlastního

Podle jeho slov Američané nemají podobnou zbraň.

„Nemyslím si, že tento pozměňovací návrh bude přijat. Přesněji řečeno, může být schválen, ale Turecko s tím zřejmě nebude souhlasit,“ řekl senátor. V opačném případě může Ankara ztratit status spolehlivého partnera, v důsledku čehož s ní nikdo nebude uzavírat podobnou dohodu.

„Nechápu, jak by se vztahy mezi USA a Tureckem zlepšily, pokud by si USA vzaly nějaký systém S-400 pro sebe,“ řekl Džabarov.

Domnívá se, že cílem těchto akcí je zajistit, aby Spojené státy „uspokojily svou zvědavost“ a „prostě ukradly“ ruská vojenská tajemství. Senátor také předpokládá, že dohoda o S-400 mezi Ruskem a Tureckem pravděpodobně nepřipouští další prodej komplexů do třetí země.

Maria Vorobjovová, oficiální mluvčí Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci, řekla Sputniku, že Turecko nemůže bez souhlasu Moskvy předat USA protiletadlové raketové systémy S-400 zakoupené v Rusku.

„K uskutečnění vývozu produkce vojenského určení musí nákupčí naší techniky předložit ruské straně osvědčení konečného uživatele. Proto není její předání nebo další vývoz do třetích zemí bez oficiálního povolení ruské strany možný,“ řekla Vorobjovová.

Zdroj: snews.com

 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
30. června 2020

Tak to je teda udalosť roka okrem Corony.

Amíci sú takí chudáci že chcú musieť robiť reinžiniering techniky zo zemlianok?

Teda ak im to Turci predajú.

Amerika nie je taká úžasná ako sa zdá

https://aragonit11.blogspot.com/2020/06/kapitalizmus-nefunguje.html


10
RR
radim rulik
1. července 2020
na 100 % je to zakázané ze smlouvy, ale to podřadným Amíkům vždy hned nedojde :)
10
EP
Eduard Piovarči
1. července 2020

Najpokrokovejšie odpočúvacie zariadenia mali hneď po vojne Rusi a nasadili ich na Americkom velvyslanectve kde na ne prišli až po rokoch a nechápali ako to Rusi dokázali. USA nič podobného nemali. Beria odpočúval Stalina už v 48 cez vibrácie okenných tabúl čo sa do filmov dostalo až v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Tak že už vtedy bolo Rusko hodne vpredu v špionážnych technikách. Amíci len reinžinieringovali keď náhodne také zariadenia po rokoch objavili a dnes sú odkázaní presne na to isté

http://aragonit11.blogspot.com/


00