Tisíce Afričanů cestuje přes Alpy, myslíte, že si zamilovali lyžování?
11. února 2019 Redakce AC24 Ze světa 8935 1
V loňském roce se podle odhadu přesunulo z Itálie do Francie přibližně 5.000 nelegálních přistěhovalců v oblasti Turína. (Foto: Wikimedia)
 

 

 

 

Nyní jeden z nich opět zaplatil "přechod" přes Alpy životem. Řidič kamionu objevil 20letého Afričana bez známky života u francouzského Val-des-Près, jen pár kilometrů od francouzskoitalské hranice. Ale ani přijíždějící záchranáři mu už nemohli pomoci. Neznámý zemřel v důsledku podchlazení a srdeční zástavy.

Místní prokurátor podal oznámení na neznámého pachatele z důvodu vraždy z nedbalosti. Již v květnu loňského roku byl nalezen mrtvý mladý černý muž chodci v oblasti Montgenèvre. Také v tomto případě prokuratura  začala šetření na neznámého pachatele.

Podle organizací poskytujících pomoc, jako je Amnesty International, většina migrantů pochází z francouzsky mluvící západní Afriky a zaplatila stovky euro pašerákům, kteří jim slibovali pohodlný výlet autem přes Alpy. Zřídkakdy k tomu došlo, ale většinou byli ponecháni cestou vlastnímu osudu.

V lese v okolí italských lyžařských středisek, jako například v údolí Susa poblíž Turína, dobrovolníci z Červeného kříže často nacházejí africké migranty, kteří se snaží dostat do Francie přes Alpy. V nadmořské výšce několika tisíc metrů, s mrazivými teplotami, nejsou mnozí z nich ani vybaveni kabátem na cestu.

Jsou jen oblečení v džínách, mikinách a teniskách, takové nedokonalé oblečení vás může rychle zabít. Podle dobrovolníků z Červeného kříže během noci ošetří až 15 nelegálních migrantů pouze v oblasti Susa.

„Na jaře jsme během tání našli několik mrtvých," říká doktor Paolo Narcisi, který pracuje pro italskou pomocnou organizaci Rainbow For Africa, “některá těla však nikdy nebyla nalezena, a to i kvůli divokým zvířatům. Někteří spadnou ze svahu a pak zmizí navždy,“ řekl lékař.

Pokud se dostanou přes hranice, jsou často chyceni francouzskou pohraniční policií a okamžitě převezeni zpět do Itálie. Ale i tam je příběh "uvítací kultury". 

„Neutečete před válkou. Neutečete před mučením. Co byste tady chtěli dělat? Vraťte se do svých zemí," řekl ministr vnitra Matteo Salvini v rozhovoru s italskou televizní stanicí RAI.

„Máme 5 milionů Italů žijících v chudobě. Nemůžeme hostit stovky tisíc lidí z celého světa," říká Salvini.

Zdroj: pz.czjournalistenwatch.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JJ
Jiri Jiri
11. února 2019

Salvini jeden z mála s mozkem?

I černý sněhuláci jsou sněhuláci


00