Tenisová hvězda Navrátilová o Američanech: Mají slovanskou fobii. Nemají rádi Čechy, Rusy či Slováky
26. ledna 2019 Redakce AC24 Z domova 15075 0
Tenisová hvězda Martina Navrátilová poskytla rozhovor slovenskému deníku Šport, ve kterém promluvila o tom, čím se dnes zabývá, o svých titulech a osobních zkušenostech ze zámoří. (Foto: Wikimedia)

 

62letá Navrátilová se v Melbourne zúčastní soutěže ženských legend ve čtyřhře, kde hraje v páru se Slovenkou Danielou Hantuchovou. Už spolu dosáhly na dvě vítězství a vedou tabulku čtyř týmů.

„Už jsme tu s Danielou vyhrály dva zápasy. Nehraje se však velmi vážně, je to spíš exhibice," říká.

Známé sportovkyně však mají i pracovní povinnosti, komentuji totiž Australian Open pro americké televizní stanice.

„Vzácně spolu mluvíme česky a slovensky na dvorci i mimo něj. Akorát v televizi musíme anglicky a neutrálně. Ohlasy na Danieliny komentátorské začátky jsou pozitivní, ale já ji ještě neslyšela, neboť komentuje ve stejném čase v jiné televizi," dodává Navrátilová.

Navrátilova také promluvila o svých titulech.

„Můj nejnečekanější byl titul v mixu v Aréně Roda Lavera v roce 2003 po boku Inda Leandra Paese. Bylo mi už 46 let, ale tento titul mi ještě ve sbírce chyběl. V semifinále jsme vyřadili obhájce titulu Hantuchovou a Kevina Ullyetta," zavzpomínala.

V roce 1981 tenistka získala americké občanství a v rozhovoru zmínila i osobní zkušenost. Podle ní Američané nemají rádi tenisty z bývalého východního bloku, především Rusy, ale i ostatní Slovany.

„Mají takovou slovanskou fobii. Nemají rádi Čechy, Rusy, hráče z bývalé Jugoslávie, Poláky či Slováky. Dokonce ani Novaka Djokoviče. Upřednostňují Federera a Nadala. Na Ivana Lendla byly vysloveně naštvání a mě na začátku také neměli v lásce. Až později jsem si vybojovala trochu popularity. Nebylo to milé. Cítím se také Češkou, a proto jsem v roce 2008 dostala zpět občanství. Sice už ne československé, ale české," vysvětlila.

Držitelka 18 grandslamových a celkově 167 turnajových titulů dodala, že ve finále ženské dvouhry bude fandit Petře Kvitové.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor