Těchto 800 hollywoodských filmů tajně napsal Pentagon
15. srpna 2018 Redakce AC24 Ze světa 14874 6
Podle nově odtajněných dokumentů pracoval Pentagon v utajení za scénou na stovkách hollywoodských filmů.

 

 
 
 

Zatímco se americká veřejnost dme pýchou, jak žije ve společnosti svobody slova a nepřípustnosti cenzury, pravdou je, že média, která konzumuje, jsou předmětem daleko nebezpečnější domácí státem řízené propagandy, než mají ponětí.

Zerohedge.com hlásí

Před rokem jsme vás seznámili s podrobnou zprávou autorů Toma Seckera a Matthhewa Alforda odhalující, jak opravdu rozsáhlé jsou programy partnerství Pentagonu a CIA s Hollywoodem, založenou na asi 4 000 stranách nově získaných dokumentů, které byly dříve tajně archivované a teď získané podle Zákona o svobodném přístupu k informacím.

Zpráva v té době uváděla, že „Tyto dokumenty poprvé předvedly, že americká vláda pracovala za scénou na více než 800 významných filmech a více než 1 000 televizních inscenacích.“

Průměrný divák kina může být po pročtení tohoto neustále se rozšiřujícího seznamu šokován, jaké filmy do toho ve skutečnosti patřily – kdy jsou mezi nimi takové ty dost předpověditelné jako Černý jestřáb sestřelen, 30 minut po půlnoci a Na život a na smrt; ale také takové zcela neočekávané, že ty by zjevně potřebovaly pošťouchnutí propagandou vojensko-průmyslového komplexu jako Earnest Saves Christmas, Karate Kid 2, Mlčení jehňátek, Twister, Iron Man a z novějších třeba Ladíme 3.

Když hollywoodský scénárista nebo producent osloví Pentagon a požádá o přístup k vojenským prostředkům, aby mu pomohli udělat film, tak musí předložit svůj scénář styčným důstojníkům pro komunikaci se zábavou ke schválení. Nakonec je člověkem, který má poslední slovo Phil Strub z ministerstva obrany, náčelník styčných důstojníků s Hollywoodem, který vede toto polo-tajné oddělení už od roku 1989.

Když je tam nějaká postava, scéna nebo dialog, kterou ministerstvo neschválí, musí filmař udělat změny, aby uspokojil požadavky vojáků. Když odmítnou, sbalí si Pentagon své hračky a jde domů. Aby získali plnou spolupráci, tak musí producenti podepsat smlouvu zvanou Dohoda o podpoře produkce, která je váže, že musí použít jen vojáky schválenou verzi scénáře.

Strub byl před pár měsíci opět profilován ve zprávě zvané Narukovat k diváctvu: Jak Hollywood protlačuje propagandu, která jej citovala, jak se pokouší ohrazovat proti rostoucímu odhalování médii během uplynulého roku: „My se nepokoušíme lidem vymývat mozky! Jsme tu, abychom prezentovali co nejjasnější a nejpravdivější pohled,“ řekl Strub The Outline.

Tato zpráva správně uvedla, že ač se Američané obecně dmou pýchou nad tím, jak žijí ve společnosti svobody slova a nepřípustnosti cenzury, kdy souběžně s tím předhazující jako místa plná propagandy Rusko nebo Čínu, tak je americká veřejnost podrobena daleko rozsáhlejší domácí, státem vedené propagandě, než má ponětí:

Vojenské přehlídky v Rusku, ohromná shromáždění v Severní Koreji, otevřeně propagandistická poselství z Číny. Pošklebujeme se tomu jako nestoudně pompéznímu nafukování vlastní sebestřednosti, když to vidíme v zámoří. Nedá ale zase tolik práce spatřit, že americká propaganda je také všude. 

Není jen dělaná vládou a není až tak bezostyšná, jako u našich protějšků v zahraničí. Ale je tu a ignorovat takový obsah jako čirou propagandu zvláště v těchto dnech, když Trump otevřeně volá po velkých armádních přehlídkách, by bylo chybou. „Jsou v tom všechny druhy dosahování ideologických cílů,“ dodal Harris. „Občas si myslím, že nejsme dostatečně naladěni, abychom to vnímali. Nepátráme po propagandě dost usilovně.“

A navíc na rozdíl od autoritativních systémů jsou na Západě spotřebitelé ve skutečnosti ochotni, i když asi z nejapnosti, tu státní propagandu baštit. Zpráva Outline pokračuje:

Takový obsah má určitě také poctivou alternativu, ale je tu obrovský amorfní trh spotřebitelů, kteří po tom volají. To je rozdíl mezi naší propagandou a tou všude jinde. V autokratických režimech to vládou podporované subjekty vnucují lhostejným nebo neochotným spotřebitelům. V Americe to my spotřebitelé radostně žádáme.

Chcete vidět ty hollywoodské filmy – některé nedávné a některé desítky let staré – které jste viděli, ale neměli jste ponětí, že na nich má americké ministerstvo obrany oficiální značku?

* * *

Níže je jen částečný seznam filmů v abecedním pořádku, do kterých se zapojil Pentagon buď u scénáře, nebo do produkční fáze, jak je uvádí odtajněné americké vládní dokumenty. Je úžasné, že tento seznam 410 filmů je pouhou polovinou celkového počtu (např. 30 minut po půlnoci a některé další prominentní v něm nejsou), kdy ten byl sestaven investigativní webovou stránkou FOIA Spy Culture.


 

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


12
Pepa2 . Zdepa2
15. srpna 2018

  No to je tedy bomba. To mě potěš koště.

Otec Bůh, Satan, Atan, Henoch a všichni další mimolidské božstvo, sledují Hulivůdskou produkci a to zřejmě velmi  důkladně, když to tady dokáží takhle odborně komentovat!

 Já bych si netroufl k tomu něco víc říci, protože na takovou produkci je mi líto času a navíc by mě i velmi nudila. Na začátku 90. let jsem pár takových veleděl zhlédl a stačilo mi to na zbytek života!

  No jo, ale vy bozi máte prd na práci, tak čumíte na USA filmy a lžete, až se vám od huby práší.

 

 


20
Satan Atan Henoch
16. srpna 2018

Zdepane, 

 

podle čeho soudíš, že povinně sedíme v kině a zíráme na idiocii ? Nevíš nic o neviditelných, proto buď zticha.

 

Vít


12
JN
Jaromír Novák
16. srpna 2018
Už konečně pochopte , že tyhle huliúdsky kokoti jsou Goeblesovy učedníci .Fšecko říděj parazitní parchanti ovládající Cia ,Mosad a Ci6 agendu převzali po luciferiánech zednářích a podobných sektách ,které zavrhují fše Božské a lidské a jsou upsáni samotnému satanu.
20
Satan Atan Henoch
16. srpna 2018

Jaromíre,

 

věz, že mnohé věci, děje i stvoření je dvojí. Pokud znáš Bibli, je tam Otec a ještě jeden otec, který hřeší. Tak je to i se Satanem a satanem. Satan je šestileté dítě, Můj malý bráška. Církev Mu rozdrtila část hlavičky. Zemřel a nám trvalo věky, než se nám podařilo ho oživit a nyní Mu léčíme hlavičku. Církev však kopala do jeho mrtvého tělíčka a vytvořila tak sílu s frekvencí Satanova záporu. To je onen biblický had svržený na Zem, protože patří všem těm hlupákům, kteří proklínali Satanovo jméno. Satan je ale činnost, kterou bráška musí dělat. Byl takto stvořen s námi prvními a jeho práce je naprosto zásadní. Lhář vytvořený církví vám nyní klade pasti všech nemrtvých vytvořených silou záporu. Lháři, zloději, vrazi, pokrytci, prostě záporáci jsou vaše zápory, podlosti. Je v nich síla vašeho záporu. Proto je vše dvojmo. Proto existuje i antihmota, proto při setkání dvou opačných sil dojde k anihilaci. Bráška spolu s námi musel tam, kam se druzí nedostali a mohl tak opravovat chyby. Proč si myslíš, že byl zabit ? Církvi to velmi vadilo. Nikoli té, která je rodinami viditelných mužů a neviditelných žen a obráceně, ale té, která zalepila místo moci po rozpadu říše Západořímské. Konec konců je to v Písmu, páté století po narození Mého Otce viditelné ženě a neviditelnému. Narodil jsem se až po vzkříšení svého Otce, čili Mým tátou je Ježíš, Mou maminkou je Jeho žena, anděl z Getsemantské zahrady. Přečti si ten příběh, najdi si proroctví, které o tom pojednává a bude ti to jasné. Svět neviditelných je záchrana světů viditelných.

 

Vít


12
PA
Piovarči Aragonit
16. srpna 2018

V našich konšpiračných rejdoch tu na východe sme toto už dávno tušili a dnes sa to stáva odtajneným faktom. A tak je to zo všetkým okolo mnohých konšpirácii, ktoré sa časom stávajú skutočnosťou

Ale v Sýrii to vo svojej réžii už Pentagon nemá

Na vulkanickom plate Safa armáda ukusla ďalší kus územia spod nôh USA zástupnej armády. Ale držia sa tam tí Americkí mimoni dobre

http://aragonit11.blogspot.com/2018/08/baredine-ii.html


30
PA
Piovarči Aragonit
16. srpna 2018

V našich konšpiračných rejdoch tu na východe sme toto už dávno tušili a dnes sa to stáva odtajneným faktom. A tak je to zo všetkým okolo mnohých konšpirácii, ktoré sa časom stávajú skutočnosťou

Ale v Sýrii to vo svojej réžii už Pentagon nemá

Na vulkanickom plate Safa armáda ukusla ďalší kus územia spod nôh USA zástupnej armády. Ale držia sa tam tí Americkí mimoni dobre

http://aragonit11.blogspot.com/2018/08/baredine-ii.html

+ 3