Technologie, které nám nedovolí používat
3. září 2018 Redakce AC24 Ze světa 408473 28
Jakým by byl náš svět, kdyby nedocházelo k věčnému válčení oficiální vědy s lidskou vynalézavostí? Podívejme se na několik unikátních objevů, které byly před lidstvem skryty. 
 

 
Loading...

Starlite

Materiál, který je schopen odolávat vlivu supervysokých teplot - více jak 10 000 stupňů...

Tvůrcem tohoto podivuhodného kompositního materiálu je amatérský vynálezce z Yorkshiru - Maurice Ward.

Tento jedinečný vynález byl předveden v televizním pořadu nazvaném "Tommorows Word" v březnu 1990. K dokreslení možností materiálu, moderátor pokryl jedno slepičí vejce vrstvou starlitu a druhé nechal beze změn. Obě vejce pak podrobili ohřevu za pomoci acetylenového hořáku. Skořápka bez termoochrany starlitu se v mžiku roztavila. Jak moc se však televizní diváci podivili, když po pětiminutovém ohřevu vejce pokryté starlitem, nejen že zůstalo celé, nepoškozené, a když ho moderátor rozbil, bylo uvnitř zcela syrové!

Tepelně odolnou strukturu, která by dle svých charakteristik předčila dokonce i křemenný aerogel, tvoří 21 různých složek. Technologie byla odsouzená ke světové proslulosti, bylo možné okamžitě rozjet její masovou výrobu, jenže... 

V roce 2011 si tajemství výroby starlitu vynálezce vzal s sebou do hrobu.

Generátor Paula Baumanna

Podíváme se do švýcarské obce Linden na návštěvu komunity čítající 250 obyvatel. Jen tak mimochodem, od roku 1980 si tato obec sama vyrábí energii. Bez jakéhokoli paliva.

Představuji vám elektrostatické generátory Testatika, které byly vyprojektovány hodinářem Paulem Baumannem před téměř 35 lety. 4 takové zázračné stroje podávají výkon více než 750kW. To bohatě postačí k zabezpečení potřeb rodinných domů, místního kina, televizního centra, laboratoře, továrny na nábytek, dílen a také sídla veřejných služeb. Základem tohoto zařízení je princip generátoru Vimšustra (Védy), který se skládá převážně z rotujících disků a využívá elektrostatické interakce. Hlavním tajemstvím těchto zázračných stanic je obsah mřížkových kondenzátorů - dvou velkých cylindrů, bez kterých systém nebude fungovat správně. 
Proč už dávno podobné generátory nepoužívají všechny vesnice ve Švýcarsku?

Benzín za pár korun

Jedinečnou technologii, jak vyrobit palivo z obyčejného odpadu, vypracovala skupina ruských vědců v roce 2012. Přístroj je schopen zpracovat prakticky vše - plast, dřevo, papír, organický odpad – na analog benzínu v objemech, které stačí k vytápění vícepodlažního domu.

Pokud by se takový "ďábelský" přístroj začal masově vyrábět, zbavil by lidstvo věčných problémů s gigantickými skládkami odpadů a odpadkových ostrovů plovoucích v oceánech. Tady ji máme, cestu k záchraně lidstva a přírody před odpadkovou apokalypsou! Jen vzít a použít!

Jenže světová elita nemá vytvoření rozumného ekologického a ekonomického společenství v plánu. Obraz lidstva jako globálního parazita se nám již dávno vtlouká do hlav; a dělá se to proto, aby se uzákonila světová politika postupné radikální redukce populace Země.

Přenos energie přes nejtenčí kabel 

Před několika lety ruští vědci způsobili opravdovou revoluci ve fyzice - vypracovali jednokabelový systém přenosu elektřiny. Kabel, který nyní zmiňujeme, má průměr jen 8 mikronů. Je 10x tenčí než lidský vlas! Vědci předvedli, jak po takové nitce, kterou pouhým okem sotva uvidíte, se přenáší elektrická energie o výkonu 25 kW. Takový kabel je schopen napájet elektřinu pro 2 - 3 domky nebo jeden obchod střední velikosti. Podrobněji zde.

Jedna zajímavost - tento vynález pracuje v rozporu s Ohmovým zákonem. Výhody použití zázračného kabelu jsou zřejmé - ztráty při přenosu elektřiny jsou téměř nulové, není třeba požívat tuny kovu pro výrobu tlustých rozvětvených kabelů, můžou se zrušit četné transformátorové podstanice. 

Avšak energetici se tváří, jakoby se nechumelilo, a všelijak se snaží vyhnout užitečnému vynálezu.

"Hvězdné" baterie

Toto je vynález roku 2003. Speciální panel sbírá sluneční paprsky všech dostupných pásem a to i v noci! Pro porovnání: obyčejná tužková baterie je schopná dodávat proud o velikosti 1 A po dobu jedné hodiny, zatímco kapacita té "hvězdné" je desetitisíckrát větší!

Vynálezci superbaterie slibovali, že ji začnou masově vyrábět ještě v roce 2005. Start výroby však kupodivu stále čeká. 

Ale to ještě není plný seznam nerealizovaných vynálezů.

Antigravitační efekt Hutchisona

V roce 1979 kanadský badatel John Hutchison objevil zajímavou řadu efektů na základě pokusů s podélnými poli Tesly. Během práce se zdroji vysokého napětí (nejčastěji s Van de Graaffovým generátorem, dvou a více Tesla-cívek) se utváří zóna, ve které začínají předměty buď levitovat nebo se tavit (pokud jde o kov či dřevo). 

O Hutchisovy zázraky se začali zajímat obchodníci i vládní orgány, hlavně americké výzkumní laboratoře. "Předvedli jsme minimálně 750 prezentací levitačního progresívního pohybu," řekl sám Hutchison. „Vzorky kovů se rozpadaly a přetvářely se na nové neznámé kovy. Byly pozorovány nevysvětlitelné efekty - jiné předměty se vpíjely do kovu. Jednopólová magnetická pole se tak svým vlivem na vědeckou společnost podobají Pandořině skříňce.". Co pak? 
A jak reagovala zmíněná věděcká obec? 
Vědci nazvali Johna Hutchsona bláznem.

Studená jaderná syntéza

Co je potřeba ke spuštění studené syntézy? Baňka s vodou a dvě elektrody a před námi je hotová elektrárna. Pravda, voda ne jen tak obyčejná, potřebujeme vodu "těžkou" (deuterium) a eletrody musí být vyrobeny ze speciální slitiny. Přes ně se pouští proud.

Na konci osmdesátých let po příkazu George Bushe staršího, tehdy ještě prezidenta USA, byla založena mezinárodní skupina expertů zabývajících se studenou fúzí. Komise byla s verdiktem velmi rychle hotová: idea je chybná, tedy nepodléhá financování státem. Krom toho byl udělen striktní zákaz patentování jakýchkoli vynálezů, ve kterých je sebemenší zmínka o studené fúzi.

Zajímavé je, že i v Sovětském svazu se vědecké prostředí proti této technologii spolčilo. Analogická komise vedená akademikem Krugljakovem, do níž patřil i nobelovský laureát Ginsburg, zopakovala závěry kapitalistických vědců: "Studená fúze je pseudovědou."

Není příčina v tom, že zavedení technologie studené fúze by přivedlo k pádu světový energetický trh?

Proč se tyto i mnohé jiné vynálezy masově nezavádějí? 

Za prvé: užitečné vynálezy zlevňuji život, zatímco hlavním cílem světového systému je dosáhnutí maximálního výdělku jakýmikoli způsoby.

Za druhé: pokud se člověk osvobodí od otrocké dřiny, zvedne hlavu a pochopí, že má nad sebou pána. Za dveřmi pak budou otázky: z jakého důvodu tento pán řídí jeho život?

A za třetí: propast v technologické vyspělosti mezi elitou a "stádem" je principiálně důležitá, protože pomáhá upevnit vládu globálního mocenského systému. Jaké technologie myslíte již vládci našeho světa vlastní a používají? Jsem přesvědčen, že propast mezi nimi a tím, co slouží nám, je pravděpodobně stejně velká jako mezi kosmonauty a africkými domorodci.

Zdroj: myslenky.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


32
MK
Milan Klusák
3. září 2018
Ale kdepák, andílku Henochu, všechno bude tak, jak je psáno ve Zjeveních podle Jana. Dokud vše nevymře, a přežijí jen vyvolení, dosud se nic převratného využívat NEBUDE. Zatím už běží Apokalypsa v přímem přenosu, a naplno se projeví nástupem islámu v ČR a celé Evropě, kdy sionisté jim dají do ruky zbraně, což je plán Sionských mudrců, je třeba číst, učit se a neplácat, jo, andílku?
40
33
PA
Piovarči Aragonit
3. září 2018

S tým zrejme v tejto prekliatej dobe nič neurobíme. USA sa snažia utlmiť technologický pokrok v tejto oblasti celkovo hlavne u svojich súperov Ruska a Číny. Rusko sa rovnako nevzdá ropy plynu a z toho plynúcich ziskov pre rast svojho hosporárstva. Je to vzájomne previazané. Kapitalizmus ako taký tieto veci nikdy nepustí von.

Až nejakým spôsobom zmeníme systém na niečo lepšie a ľudskejšie možno bude šanca na motor na vodu a energie takmer zadarmo. Zatiaľ kým nám satanisti vládnu neurobíme s tým nič.

Ani žiadny Otec s tým nič neurobí.

V tomto svete majú moc peniaze a ich chamtivý majitelia. A to sa tak rýchlo nezmení. Oni sa nezmenia. Nové pokročilé technológie sa už používajú v armádnych technológiach. Rusi už hovoria o nefyzikálnych či mimofyzikálnych princípoch nových technológií. 

Ak tak páničkovia všetko používajú len pre seba. Vývoj je všeobecne brzdený zámerne aby sme mohli byť neustále tými spotrebnými otrokmi aby sme boli zamestnaní otrockou prácou ktorá nás ledva uživý.

 

Starlite tak to bol materiál to by sa uživilo hlavne v kozmickom prieskume tepelné štíty by boli brnkačkou. Prečo po tom nešla NASA?

http://aragonit11.blogspot.com/2018/08/baredine-ii.html


60
Popo *
5. září 2018
Priatelu slabí si ty pozorovatel keď uniklo ti zo života tvojho to podstatné z neho - Len mysliaci ľudkovia majú v sebe tú nutkavú potrebu veriť tomu (domýšľať si) že im aj niekto iný krem ních samotných vládne. Prezradím ti, praktici nemyslia. Praktici robia to tak ako to robí veškerý život v prírode na tejto zemi - Nesnívajú o tom ako by to bolo keby to tak bolo, jednoducho "chytia to za pačesi" a zrealizujú...
03
PA
Piovarči Aragonit
5. září 2018
Popo realizuj. Nikto ti nebráni, alebo prečo sa potom s počítačom schovávaš po lesoch:-)
20
Popo *
6. září 2018
Priatelu máš ty v tom ale riadny zmätok v tej hlave. V lese sa ja neskrívam, v lese ja žijem a to je sakra rozdiel. Prezradím ti - tým že v ňom naplno žijem si nie len svoju slobodu ale i nezávyslosť na čomkolvek aj prakticky realizujem...
03
PA
Piovarči Aragonit
6. září 2018
LEsy sú často plné bezdomovcov a my máme ešte domov tak že žijeme vo svojich domovoch a do lesa chodíme oddychovať a relaxovať. Mať poriadnu strechu nad hlavou nie je tak zlé. Nemôžeme všetci utiecť do lesa s tým by mali problém aj zvieratká žijúce v lesoch:-)
20
Popo *
6. září 2018
Priatelu kedže si doma len v tom "kamrlíku" v ktorom si doma, naozaj ťažko ty bude to mne ktorý som doma všade vysvetlovať čo je to poriadna strecha nad hlavou. Pio nezúfaj - v živote mám už iné reálne preskákané a tak viem to že celkom určite bez akéjkolvek újmi prežijem aj tieto i v tejto veci pre mňa len "jalové" domnienky tvoje...
00
PA
Piovarči Aragonit
6. září 2018

:-)))))

Vieš si to predstaviť všetci v lesoch zavesení v hamakách a loviaci zver trhajúci lesné plody a žuvajúci korienky bylín?:-)


10
Popo *
7. září 2018
Po pravde, uniká mi nejak zmysel toho vytvárať si predstavy o niečom čo je absolutne nereálne. Pio pravda je taká že i ty sám i keď si zjavne skúsený v pohybovaní sa v prírode by si z nej bez dostatočných zásob potravinových polotovarov & pitnej vody & energie ani nie do dvoch dní ušiel. Tak tak priatelu, reálne zmysel má riešiť len holú realitu, všetko to ostatné "omielanie" sú už len haluze...
00
PA
Piovarči Aragonit
7. září 2018

Nerozumiem o čo ti ide a čo chceš riešiť.

Ludstvo sa musí pohnúť nejakým lepším smerom lebo ak to pôjde takto ďalej otrávime nielen seba ale aj celú planétu alebo ju zničíme jadrovou konfrontáciou.


10
glossy diamond
6. září 2018

Popo: ... praktici nemyslia. Praktici robia...

No, máš to celé pomotané, zrovna jako gramatiku. Prozradím ti, kámoško - praktici robia právě proto, že používají to, co mají na hlavě, tedy přemýšlejí. Ale trochu jinak, než majitelé zeměkoule a jejich poskoci. wink Schéma myšlení / nemyšlení je u každého jedince postaveno jinak, není univerzální. Což asi znamená tolik, že pokud něco nechápeš ty, ostatní s tím nemusejí mít problém.


20
Popo *
6. září 2018
Priatelu uznávam, naozaj pekný pokus. Nabudúce ak smiem poprosiť, zapracuj trošku na tom nech sa i tebe podarí dočítať si vetu až tam kde je botka za písmenkom. Zjavne sa to k tebe ešte nedostalo a tak prezradím ti, až tam sa tá veta nie len končí ale aj svoj zmysel dáva. S gramatikou to na mňa neskúšaj - pre reálný život to nie je vobec dôležité ako to majú napísané v ponuke ale ako tá riža chutí...
00
JJ
00
glossy diamond
7. září 2018

Riža, riža... Co si mám představit pod tím slovem "riža"?

Já jen, abych nesněd něco blbýho...wink


10
glossy diamond
7. září 2018
Toto samozřejmě patří pod našeho životního filozofa. Nástrahy AC24 mě opět dostaly.
10
Popo *
9. září 2018
Priatelu nezúfaj, "riža" je tu použitá len ako jedna z tých mnohých "skúšiek rozhlasu". Prezradím ti že ak kdekolvek u nás v reštaurácii povieš že to chceš s rižou, aj ten nie len posledný číňaň čo vobec neovláda gramatiku našu bude tomu čo po ňom chceš rozumieť aj bez nej. Či tomu budeš veriť alebo nie, naozaj nikoho a dosť silno pochybujem o tom že aj teba to bude zaujímať či i & y si pri nej u objednávky vyslovil. Ver mi, s jéj chutou to už bude iný "level"...
00
PA
Piovarči Aragonit
7. září 2018
Popo ty vraj máš taký vynález tak skús poreferovať ako to fachčí..... tam u teba v lese
10
Popo *
8. září 2018
Čerpá to el.energiu z okolitého prostredia ale momentálne žiady nemám, posledný som daroval lazníkom na Valaskéj Belej. Mne elektriny v množstvách ktore ten generátor dokáže poskytnuť neni zapotreby a popravde ani stále vláčiť v ruksaku tie takmer 2 kg zbytočnéj váhy kadetade po horách ma už nebaví. Neviem nakolko ťa to poteší ale momentálne nemám v pláne stavať další, možno raz keď niekde "zakotvím" sa k tomu ešte vrátim...
00
PA
Piovarči Aragonit
9. září 2018

Ale nevrav to budú terazky návali exkurzantov u lazníkov v oblasti Valaskej Belej. Ludia budú po tom pátrať ako po havarovanom UFO:-)

Tak po Slovensku sa podaromnici poflakuje chlapík čo vykoumal technológiu lacného prístupu k energii namiesto toho aby s tým zavítal do SAV alebo na niektorú elektrotechnickú vysokú školu kde by študentom prakticky predviedol ako nato...

tak on nič, len o to píše do diskusíí ako ho to už nebavilo vláčiť po horách po dolách tak to nechal lazníkom. Neskrývaš sa ty po tých horách pred SISkou?:-)

Počúvaj ty to rozdávaš ako píšťalky:-)

A na kolene pod gaštanom to potom zasa niekde uhnetieš z hliny alebo vyrobíš zo starého šrotu

Taký potulný malý TESLA:-) Nie je ťa škoda v tom lese?

Nejaké miliónové ponuky si ešte nedostal od svetových energetických monopolov?

Nikto sa ťa nepokúša uplatiť alebo skorumpovať?


00
Popo *
10. září 2018
Priatelu je zjavne že míliš si ty povinnosť s ochotou, darmo to ty na mňa skúšaš - nepochodíš, nerieš. Pre mňa je to už minulosť a tá sa jak i ty sám vieš zmeniť nedá. A budúcnosť? Tak tá je vo hviezdách, tu prezmenu neriešim ja. V ktoromkolvek okamihu "zajtra" už nemusí byť a tak jak tomu krom toho domýšlavého človeka je v celej živej prírode prirodzené, i u mňa je len to čo je tu a teraz dôležite. Ak toto pobereš tak jak dané je to (bez toho hlúpeho domýšlania si), vela toho pochopíš - https://www.youtube.com/watch?v=lybt-JB2m7A
00
PA
Piovarči Aragonit
10. září 2018
A čo zodpovednosť voči ľudstvu ako takému pri tvojich vedomostiach?
00
Popo *
10. září 2018
Priatelu vedomosti ktoré mám vychádzajú zo skúsenosti a skúsenosti moje mi "velia" byť zodpovedným len k tvorcom života na tejto zemi nie k jeho ničitelom...
00
PA
Piovarči Aragonit
11. září 2018

Tvorcovia života sú všetci čo majú deti a zodpovednosť za ich dobrú výchovu, všetci čo sa snažia o pokoj a mier medzi ľuďmi a čistotu prostredia a tých je dosť. Tých hamiždnikov by si mohol pomôcť poraziť a obrať o zisky ktorými aj tak tento svet leni ničia a zotročujú.

A ty zrejme nemieniš monopoly obrať o zisky.

Čítal si na Sputniku o tom že v Izraeli sa narodila červená krava apokalypsy?

Tiež sa tam píše perom najpovolanejších ekonomov z USA že prichádza superkríza. V superkríze by sa vynález dobre uplatnil a pomohol by ľuďom - tvorcom života


00
Popo *
11. září 2018
Mať energiu zadarmo je o zodpovednosti, o velmi velkéj zodpovednosti. Ak smiem poprosiť, pokús sa ty mi trošku lepšie prizrieť k tomu čo je hoc len kol teba samého - naozaj, stačí si ti kuknúť sa len do toho smetného koša čo máš doma v kuchyni. I ty sám si len jedným z tých mnohých čo dnes má tú nutkavú potrebu za vyplítvanú energiu ochotne a dobrovolne platiť. A teraz si predstav (už viem že vieš predstavovať si) čo by "za bordel" len kol teba jediného ochotného & dobrovolného to plátcu hoc len v tej tvojej kuchyni bol ak bys tú energiu ty sám zadarmo mal. Priatelu prezradím ti, to čo "máš" ty je len tvoja zodpovednosť k pocitom a pocit nech hoc akokolvek príjemným nám je životom samotným on nie je...
00
PA
Piovarči Aragonit
11. září 2018

Si veľmi ťažko zrozumiteľný

Hovor priamo a bez vytáčiek

Čo mám podla teba v koši v kuchyni a čo by som tam mal v prípade energie zadarmo.

Spotreba potravín by sa nezvýšila. Ušetrené peniaze by som vložil do úspor alebo do kultúry knihy vzdelávania atď. a do kúpy pôdy pre pestovanie všetkého potrebného.

Aký ty máš problém s použitím tej energie, ako by to ľudia zneužívali? Vysvetli.

Naopak vieš čo vzniká exhalátov pri výrobe tej energie ktorú draho platíme, aká obrovská enviromentálná záťaž vzniká pre celú planétu výrobou energie či už z jadra, alebo spalovaním uhlia?

To je nezodpovedé to spalovanie fosílnych palív kvôli energii a doprave.

Energia o ktorej hovoríš ako o tej zadarmo takéto negatívne vedľajšie účinky nemá.


01
Popo *
27. září 2018
Pio dobre teda, dám ti to sem zrozumitelnejšie - Nezodpovedný ludia aj s celými ich rodinami včetne tých ich nekonečných výhovoriek ako sa to nedá, ako to tý druhý majú za ních spraviť alebo zariadiť ma vobec nezaujímajú - nech si len oni krásne za všetky tie svoje pôžitky platia a i kapú si s nimi tam kde sú...
00
PA
Piovarči Aragonit
3. září 2018

S tým zrejme v tejto prekliatej dobe nič neurobíme. USA sa snažia utlmiť technologický pokrok v tejto oblasti celkovo hlavne u svojich súperov Ruska a Číny. Rusko sa rovnako nevzdá ropy plynu a z toho plynúcich ziskov pre rast svojho hosporárstva. Je to vzájomne previazané. Kapitalizmus ako taký tieto veci nikdy nepustí von.

Až nejakým spôsobom zmeníme systém na niečo lepšie a ľudskejšie možno bude šanca na motor na vodu a energie takmer zadarmo. Zatiaľ kým nám satanisti vládnu neurobíme s tým nič.

Ani žiadny Otec s tým nič neurobí.

V tomto svete majú moc peniaze a ich chamtivý majitelia. A to sa tak rýchlo nezmení. Oni sa nezmenia. Nové pokročilé technológie sa už používajú v armádnych technológiach. Rusi už hovoria o nefyzikálnych či mimofyzikálnych princípoch nových technológií. 

Ak tak páničkovia všetko používajú len pre seba. Vývoj je všeobecne brzdený zámerne aby sme mohli byť neustále tými spotrebnými otrokmi aby sme boli zamestnaní otrockou prácou ktorá nás ledva uživý.

 

Starlite tak to bol materiál to by sa uživilo hlavne v kozmickom prieskume tepelné štíty by boli brnkačkou. Prečo po tom nešla NASA?

http://aragonit11.blogspot.com/2018/08/baredine-ii.html

+ 6