Takto Putin zareagoval na výsledky vyšetřování o spojení Trumpa s Ruskem
10. dubna 2019 Redakce AC24 Ze světa 381909 53
Ruský vůdce Vladimir Putin během fóra Arktida - teritorium dialogu komentoval výsledky vyšetřování komise zvláštního amerického žalobce Roberta Muellera. (Foto: Wikimedia)
 
 
loading...

„Od začátku jsme tvrdili, že tato notoricky známá komise pana Muellera nic nenajde, protože to nikdo neví lépe než my. Rusko nezasahovalo do žádných voleb ve Spojených státech, “ uvedl Vladimir Putin.  

Ruský prezident zdůraznil, že mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a Ruskem nedošlo k žádné tajné dohodě, „kterou pan Mueller hledal“.

„S panem Trumpem jsme nebyli seznámeni. Ano, přijel do Moskvy, ale jako podnikatel. Upřímně řečeno, pro nás to nebyla událost. Jedná se o naprostý nesmysl, určený výhradně pro interní publikum ... Skutečnost, že vyšetřování skončí podle hesla,  „hora porodila myš“, nám bylo předem jasné. Říkal jsem to celou dobu, “ upozornil Putin.

Současně, řekl, situace ve Spojených státech "se nestala jednodušší."

„Hledají se nějaké nové důvody pro útoky na prezidenta Trumpa ... To je nějaký prvek krize v politickém systému v samotných Spojených státech ... Ty skupiny, které útočí na legitimně zvoleného prezidenta, protože co to je? Nesouhlasí s volbou amerických lidí, anulují výsledky, “ dodal Putin.

Koncem března předalo americké ministerstvo spravedlnosti Kongresu shrnutí Muellerovy zprávy.

„Vyšetřování zvláštního žalobce neodhalilo tajnou dohodu nebo koordinaci Trumpovy kampaně nebo kohokoliv s ní spojeného s Ruskem v jeho pokusech ovlivnit prezidentské volby ve Spojených státech v roce 2016,“ uvádí zveřejněná čtyřstránková zpráva generálního prokurátora a ministra spravedlnosti USA Williama Barra.

Zpráva zároveň zdůrazňuje, že nebyly nalezeny žádné důkazy o tajné dohodě, „navzdory četným návrhům jednotlivců spojených s Ruskem k poskytnutí pomoci Trumpově kampani".

Prezident Spojených států sám takové závěry nazval svým úplným ospravedlněním.

V roce 2018 začal Robert Mueller vyšetřovat také možné vazby Donalda Trumpa a jeho spolupracovníků na Turecko, Izrael, Čínu, Katar, Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty. Prezident Trump na to reagoval znovu kritikou, že se jedná o „hon na čarodějnice.“

Zdroj: rt.combloomberg.com

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Buzz Aldrin
10. dubna 2019

Vovka je malý nejen vzrůstem, ale i duchem.

 

Nyní, po dvaceti letech u moci, můžeme jeho vládu již zhodnotit: dovedl Rusko od bídy k bídě a mezinárodní izolaci, ač měl zhruba uprostřed této doby díky tehdy vysokým cenám ropy, na jejímž prodeji je Rusko zcela závislé, celkem dobře našlápnuto.

 

Souhlasím s ním, že hlavním problémem Ruska je jeho zaostalost, tu ovšem sám způsobuje sázkou na fašistické proudy ve společnosti a přepadání sousedů, místo řešení bezbřehé korupce a nedostatku na straně druhé, kdy například průmysl (kromě zbrojního) v Rusku už dnes neexistuje.

 

Doba Putinova bude historicky hodnocena jako fiasko, pokud se tedy jednou v Rusku začne říkat pravda. Brutální srovnání je především se sousední Čínou a jejími posledními dvaceti lety, to je jako den a noc.


12
V2
Vaclav 2
10. dubna 2019
Jak jsem už zdůraznil...nemáte nejmenší znalosti o rusku a ani nejmenší pojem, kdo je a není VVP, zrovna tak o vládě RF. Pokud ano, tak lžete a zamlčujete... což ostatně provozujete už dlouhý čas...
40
V2
Vaclav 2
10. dubna 2019

a ještě zkopíruji minulý ohlas, k tomu jste se už asi nedostal...:

Buzzi... "pro pobavení" - nestydíte se ani trochu?

nevím přesně komu fandíte, koho nenávidíte a  komu se vysmíváte...je zřejmé že máte jisté mezery v minulých dějinách a situaci dodnes...to, v jakém je stavu RF nemají zásluhu normální lidé a vůbec ne už Putin. Je opravdu k politování, kam až to jsou schopni všichni ti podpindosníci dotáhnout, ti co už rabují a vysávají 200 let národ podle stejného schematu,  mají do dnes lidi za něco podřadného, a neštítí se pomlouvat národ a veřejně sloužit us páníčkovi. Všichni ti Čubajzové, Medvěděvové atd. A s takovou proradnou chátrou bojuje dnes a denně pár vlastenců v čele s Putinem... ano dnes si dovolí víc a víc chytrých a odvážných lidí napadat vládu. A přesně Medvěděv, chytrý sluha Washingtonu, který nemá chuť umožnit obyčejným lidem aby žili lépe. Možnosti má obrovské, ale příkazy us elit jsou jasné. 


30
Buzz Aldrin
10. dubna 2019

To je přesně ono - za nic nemůže líný, neschopný a nevzdělaný Rus, ni za svou bídu, za vším je přece ten zlý Západ!

 

Proč to potom třeba Číně tak jde? Protože průměrné IQ Číňana je o jedenáct bodů vyšší než Rusa? To stačí???

 

A tím, že Medveděv ve službách Washingtonu likviduje Rusko, zatímco tomu bezbranná loutka Putin s vlasteneckou nelibostí přihlíží, jste mě opravdu pobavil. :-D


02
EP
Eduard Piovarči
10. dubna 2019

A čo povieš Buzz na Haftara?

Tak to zrekapitulujme; dva hlavní soupeři moci jsou vláda Fayeze Serraje, zvaná GNA, mezinárodně uznaná a OSN vybraná, opakuji vybraná, nikoliv zvolená, která sídlí v Tripolisu a soupeřící vláda, sídlící na východě země v Benghází (a Tobruku), nicméně tato byla zvolena libyjským lidem, vláda zvaná HoR, což je náčelník armádního štábu polní maršál Chalífa Haftar.

http://www.novarepublika.cz/2019/04/posledni-bitva-o-libyi.html


20
Buzz Aldrin
10. dubna 2019

Nic, nezajímá mě to. 

 

Plukovník Kaddáfí byl můj (jediný) oblíbený diktátor a fandil jsem mu, když na něj tehdy Žabožrouti se Špageťákama zaútočili, jakmile to vypadalo, že jimi podporovaná opozice zvítězí. Když pak začali jako obvykle dostávat na prdel, neměli je Amíci zachraňovat, měli je nechat si to vyžrat. Smál bych se ještě dneska.

 

Přihřátej Francouz je nevděčnej parchant a USA by ho konečně měly nechat padnout na držku, záchrana v obou světových válkách byla mnohem víc, než bych pro toho chcípáka udělal já.


10
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

To si ma prekvapil:-)

Bola to absolútna chyba podporiť v Líbyi teroristickú chamraď a likvidovať Kadáfiho ktorý vybudoval z Líbye najvyspelejšiu krajinu Afriky a ľudia sa v nej mali veľmi dobre

Ale o to šlo Kaddáfi prekážal všetkým tým kapitalistom  ktorí sa snažia ridiť tento svet a udržiavať v ňom chaos a úpadok


20
Buzz Aldrin
11. dubna 2019
Ámen.
00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

A všimol si že že práve

Irácký prezident požádal o pomoc Rusko?

USA v IRaku akurád všetko rozbili a spôsobili tam dlhodobý chaos a vraždenie. Deje sa tak všede kde prídu. Takto vpadli aj do Sýrie a rozbili i Líbyu a teraz sa o to snažia aj vo Venezuele nehovoriac už o tom do akého chaosu a biedy upadla Ukrajina po násilnom USA organizovanom majdane.


10
V2
Vaclav 2
11. dubna 2019

Buzzi...

já vím naprosto přesně jedno, jak vás pozoruji dlouho, a to je podstatné pro dnešní svět...a to, že u vás hrají jen dvě okolnosti roli... musí to být proti ruské a pro americké, jinak nerozlišujete nic.

Pio - Eda, vám na vaše nenávistné řeči odpověděl jasně, fakticky s mnoha údaji, na to jste reagovat nemohl, čím taky, logickými a nestranými úvahami? To by jste si nemohl dovolit, ne?


00
Buzz Aldrin
11. dubna 2019
O kterých faktech hovoříš???
00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

No fakt je napríklad aj to že Iracký prezident požiadal o pomoc Rusko:-)

A podobných podstatných faktov sa tu dá najsť viac


10
EP
Eduard Piovarči
10. dubna 2019

Tak k ničomu nedošlo. Putin ani Rusko vo volbách Trumpa nepodopovali.

Aldrin

zatiaľ je to tak že Rusko buduje severný prúd 2 a USA nie sú schopné proti tomu nič urobiť. Putin urobil poriadok v Sýrii a skončil tam s ISILákmi A stačili mu na to 2 základne zatiaľ čo USA tam má 15 základní a dlho dlho tam nič nemohli zmôcť.

Putinove Rusko aj keď má čo doháňať začína byť určujúcou silou vo svete ukázalo sa to nielen v Sýrii ale dnes aj vo Venezuele

Napr. kozmické lode Sojuz sa stali na niekoľko desaťročí základným kozmickým dopravným prostriedkom. Spoľahlivým, užitočným ťažným koňom. Dodnes štartovali 182-krát a do vesmíru odviezli 362 kozmonautov.

Súvisiaci obrázok

Počas piatich desaťročí sojuzy obsluhovali ruské orbitálne stanice i medzinárodné pracovisko ISS. Vozili posádky a v automatickej verzii aj náklad. Po havárii raketoplánu Columbia v roku 2003 boli vyše dva roky jediným vesmírnym dopravným prostriedkom pre všetkých a aj neskôr keď bol program raketoplánov zrušený pre vysoké náklady ostáva loď sajuz stále efektívna a bezpečná.

Osvedčená koncepcia sojuzov inšpirovala Číňanov pri stavbe ich kozmickej lode Nebeský koráb. Využíva ruské technológie pre návrat do atmosféry a zabezpečenie životných podmienok v kabíne. Preto je Sojuz stále inovovaný a počíta sa s ním aj v nasledujúcich rokoch ako so spolahlivým a bezpečným dopravným prostreiedkom na orbitu. Okrem novej kozmickej lode federácia ktorú Rusko pripravuje ostane Sojuz v inovovanej verzii aj pre lety k Mesiacu

Tak by som tým Ruskom a Putinom toľko nepohŕdal.

Rusko kladioe odpor USA i vo Venezuele

Mike Pence požádal OSN, aby uznala Juana Guaidó jako legitimního prezidenta Venezuely "Maduro musí odejít," řekl viceprezident USA

Obrázek

Venezuelu postihol ďalší rozsiahly výpadok prúdu Okrem Caracasu zasiahol výpadok prúdu aj dôležité oblasti najmenej v 20 z 23 štátov.

V dôsledku ďalšieho rozsiahleho výpadku prúdu, ktorý v utorok 09.04.2019 večer miestneho času postihol viaceré časti Venezuely vrátane hlavného mesta Caracas, museli ďalšiu noc prečkať v tme mnohí obyvatelia krajiny. Informovala o tom v stredu 10.04.2019 agentúra AFP i užívatelia sociálnych sietí. Podľa týchto zdrojov výpadok elektrickej energie - najväčší za tento týždeň - zasiahol veľkú časť Caracasu, ako aj dôležité oblasti najmenej v 20 z 23 štátov Venezuely. Výpadok elektriny nastal v utorok okolo 23:20 hod. miestneho času (v stredu 05:20 hod. SELČ)...

Zdroj https://svet.sme.sk/c/22095862/venezuel ... prudu.html z 10.04.2019

https://aragonit11.blogspot.com/2018/11/blog-post_21.html

Tak to vidíš Aldrin

USA neustále škodia


30
Buzz Aldrin
10. dubna 2019

Docela jsi mě překvapil, že dotáhneš vytáhnout i ruský vesmírný program, který v podstatě skončil.

 

V roce 2018 už ruské rakety nevynesly ani JEDINOU komerční družici, všichni zákazníci po sérii nehod prostě utekli, většinou ke SpaceX, která je navíc se znovupoužitelnými raketami úplně jinde jak cenou, tak nosností (dnes v noci například startuje nejsilnější raketa světa Falcon Heavy, doporučuji sledovat).

 

V roce 2019 Sojuzy naposledy taxikaří (=mise s lidskou posádkou) pro Amíky, kteří už dále budou létat ve vlastních lodích (dokonce celé paletě lodí), a kteří jim platili kompletní starty (rakety včetně paliva) a ještě Roskosmosu zbylo.

 

Na ISS je ruský modul Zarja v doslova katastrofálním stavu, rozpadá se a ohrožuje celou stanici. Modul Nauka je zatím jedna velká ostuda, u níž se už začíná pochybovat, jestli vůbec kdy poletí.

 

O klíčových projektech blízké budoucnosti (Angara-5M, Sojuz-5, nedejbože alespoň malý podíl na DSG), které se potýkají s absolutním nedostatkem peněz, jež bude ještě prohlouben tím, že Vovka seškrtal rozpočet Roskosmosu o 30 % a tento navíc přišel o veškeré komerční zakázky, se dá hovořit jako o klinicky mrtvých.

 

 

Abych to shrnul: nikdo po Rusku nechce, aby bylo při zkoumání vesmíru na úrovni ESA či JAXA (samozřejmě NASA je ještě úplně jinde), na to prostě nemá zázemí, lidi a peníze, tak chudá země nebude nikdy přistávat na asteroidech (JAXA), stavět obří teleskopy (ESA) a podobně, ale vzhledem k Vovkovým a především Rogozinovým kecům bych čekal, že alespoň trochu zametou ten bordel, co doma mají, a dokáží vyrobit konkurenceschopný nosič, který trochu osloví zákazníky.

 

Konkurence by byla prospěšná pro všechny a v raketách byli Rusové nejlepší.


02
RK
Rudolf Kavan
11. dubna 2019
Co kdybyste si zametl bordel ve vlastni hlave? Vy Vovko!
10
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

No zas ich tak rýchlo neodpisuj

Rusko spája kozmický program s vojenským tak že prachy do toho napokon nalejú.

Rusko postaví mesačnú verziu lode Sojuz na vlastné náklady, hlási kozmický priemysel: “NASA nebude nič financovať”

Moskva 20. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexey Filippov)

 

Rusko chce vyvinúť verziu kozmickej lode Sojuz pre lety na Mesiac, a to bez akejkoľvek finančnej účasti USA. Agentúre Sputnik to oznámil vysoko postavený zdroj z raketového a kozmického priemyslu.

Ilustračné foto

“NASA nebude nič financovať. Plánujeme všetko uhradiť z vlastných prostriedkov, “povedal zdroj agentúre.

Na začiatku januára šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin vyhlásil, že USA požiadali Rusko, aby vytvorilo verziu kozmickej lode Sojuz, ktorá bude schopná vykonať let na Mesiac.

Na otázku Sputnika, či sa NASA skutočne na Rusko s návrhom týkajúcim sa výroby duplicitného pilotovaného kozmického systému obrátila, americká agentúra neodpovedala. ruský Roskosmos tiež nekomentoval otázky týkajúce sa toho, kto tento projekt zaplatí.

Pre vývoj “mesačnej” verzie Sojuzu je potrebné najskôr vytvoriť akceleračný blok, ktorý vyšle loď k družici, a novú tepelnú izoláciu, ktorá pri návrate z Mesiaca umožní lodi zostup k zemskej atmosfére druhou kozmickou rýchlosťou (11,2 km za sekundu). Rovnako tak sú potrebné nové systémy elektrického napájania, komunikácie a systémy zabezpečujúce živobytie.

V dokumentoch korporácie Energia, ktoré Sputnik získal, sa tiež uvádza, že v rámci zabezpečenia letov Sojuzu na Mesiac je nutná tiež inštalácia hviezdnych snímačov na prístroje s manuálnym ovládaním, odparovacích systémov, dodatočných motorov a kyslíkových bômb.

Bývalý šéf korporácie Energia, Vladimir Solncev, v roku 2017 vyhlásil, že modernizácia Sojuzu za daným účelom vyjde asi na 500 miliónov dolárov.

Dňa 28. júna 2018 Dmitrij Rogozin hovoril o možnosti pilotovaných letov na Mesiac na lodiach Sojuz, a to do doby, kým nebudú ukončené práce na novej lodi Federácie.

Nedávno, 17. januára vyhlásil, že korporácia Energia dokáže vyrobiť novú kozmickú loď Federácie a súčasne zmodernizovať Sojuz pre lety na Mesiac. Ďalej dodal, že Roskosmos počíta s novými pozíciami pri rokovaniach s NASA ohľadom výstavby stanice na obežnej dráhe okolo Mesiaca.

Súvisiaci obrázok

Vzhľadom na medzinárodnú situáciu je kozmický prieskum vôbec uškrtený. 50 rokov sa ľudstvo s človekom z obežnej dráhy zeme nepohlo nikde, von šli len automaty. Nadávať na Ruskú kozmonautiku a zároveň ich dusiť na každom kroku to chce skutočne  "charakter"

http://aragonit9.blogspot.com/2017/12/terenny-prieskum-2.html


20
Buzz Aldrin
11. dubna 2019
Dej vědět, až něco z těch blábolů, na které nemají ani vindru, splní. 
00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019
Sám sa dozvieš
10
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Buzz

A vieš čo je to Bazilej III?

A tak se teď bankári rozhodli zařadit zlato nikoliv do třetí, ale do první kategorie rezerv. A to znamená, že se nyní může zlato ocenit ne na 50, ale na 100% své hodnoty. To povede k přecenění valutové rozvahy. Přičemž dobře udělaly ty státy, které v posledních letech nakupovaly zlato. Například v případě Ruska to znamená, že dnes klidně může nalít do ekonomiky téměř 3 biliony rublů, aniž by porušilo mezinárodní normy bankovní regulace.

Tak a že Rusko nemá ani vindru:-)

Teraz si bude môcť natlačiť až 3 bilióny rublov

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruský kozmický a vojenský priemysel

Tak že Rusko by sa pekne pohlo dopredu a do jesene ešte nakúpia čo sa bude dať aby sa vyšplhali so zlatými rezervami čo najvyššie. A potom budú môcť mohutne investovať do rastu ekonomiky i do kozmického prieskumu tak že sú odrazu na tom veľmi dobre ich kozmický program sa môže samostatne pohnúť aj k Mesiacu.

Vovka môže postaviť vlastnú orbitálnu stanicu

https://ac24.cz/-/revoluce-ktere-si-nikdo-nevsiml-pad-dolaru-zacina-ceka-nas-divoka-jizda-?redirect=%2F

 


10
RK
Rudolf Kavan
11. dubna 2019

Nesmysly, ktere tady pise jakysi pan Buzz Aldrin nemaji nic spolecneho s realitou. Naopak za Putina doslo k mohutnemu hospodarskemu vzestupu Ruska:

"Neexistuje žádný aspekt současného Ruska, který by se změnil rychleji a nečekaně než jeho ekonomická situace. Když se Vladimir Putin stal prezidentem, Rusko bylo účinně zkrachováno, protože dluželo více peněz Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) než v devizových rezervách. Od té doby Rusko dosáhlo virtuální makroekonomické revoluce do té míry, že je jedním z největších věřitelů amerického dluhu na světě. Jeho nominální HDP dolaru vzrostl o více než šest faktorů a do roku 2010 má potenciál dosáhnout více než 2 bilionů USD. Růst tohoto rozsahu by v průběhu desetiletí znamenal téměř desetinásobný nárůst HDP.

Nikdy v historii nebylo Rusko více prosperující nebo integrované do globální ekonomiky, než je tomu nyní.

Po desetiletí ohromujícího ekonomického růstu, podporovaného rostoucími cenami komodit a levnými zahraničními úvěry, se ruská ekonomika etablovala jako velmi atraktivní sídlo pro zahraniční investice. Ruské devizové rezervy dosáhly v červenci 2008 výše více než 588,9 miliardy USD a ceny ropy zlomily nové rekordní hodnoty více než 147,27 USD za barel, zatímco ruské banky získaly zahraniční dluh ve výši 500 miliard dolarů I po měsících finanční nestability v důsledku volatility, která otřásla finančními trhy v USA Na jaře roku 2008 se zdálo, že Rusko snáši finanční bouři lépe než většina ostatních."

https://www.csis.org/programs/russia-and-eurasia-program/archives/economic-change-russia

Rusko vyrabi atomove ledoborce, ktere otevrely severni cestu z Norska a Jamalu do Koreje. Vyviji komercni letadla SuperJet 100 a MC-21, ktera maji lepsi parametry nez konkurence. Ve spolupraci s Cinou vyvijeji jumbo jet. Kamaz mnohokrat vyhral zavod Pariz - Dakar. Kaspersky je nejlepsi antivirus na svete. Taky vyvinuli unhackable operating system. Yandex vyvinul samoriditelne auto, USA pouzivaji ruske raketove motory, atd.


30
Buzz Aldrin
11. dubna 2019

HDP Ruska 2013 - 2,279 biliónu dolarů

HDP Ruska 2017 - 1,578 biliónu dolarů

 

Během čtyř let brutální pokles, neřekl bys?


00
Wiloni .
11. dubna 2019

Neřekl ty šašku.

Uváděj v Rublech.

pokud je mi známo, tak v Rusku je měna s názvem Rubl, ne Dolar.

Kouzlení s čísly, za pomoci kurzů jsme tu měli již nespočet.

Nakonec i samotné HDP je jedno velké kouzlo s čísly.

To ovšem nic nedokazuje, pouze tvoji neznalost, nebo snahy o manipulaci.


00
Buzz Aldrin
11. dubna 2019

Ruble jsou bezvýznamná měna, se kterou neobchodují ani samotní rusáci, jestli sis nevšiml. Maximálně tak v sámošce...


00
Wiloni .
11. dubna 2019

Takže zase výstřel vedle šašku.

Dal jsem ti jasnou otázku, a ty se kroutíš a přehraváš jinam, protože prostě plácáš nesmysly, kterými se tu akorát snažíš o manipulace.

Tím s tebou zase na hodně dlouhou dobu končím, protože nemám ani náladu, ani čas řešit kraviny.


10
Buzz Aldrin
11. dubna 2019
Vůbec žádnou otázku jsi nedal, ty tragickej ulhanej blbečku. :-DDDDD
00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Aldrin Rus prestáva obchodovať v dolároch s mnohými štátmi s Tureckom napríklad s Čínou s Indiou s Venezuelou zo Sýriou s Iránom atď a tiež s Rus zbavil väčšiny dolárových zásob. Má minimálny dlh

Tak že dolár sa ako svetová obchodná mena trasie v základoch


10
RK
10
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019
A Rusko ako prvé postavilo kavantový počítač s vysokým výkonom ktorý doposial nebol prekonaný. A to museli uznať aj chlapíci v USA ktorý v tomto odvetví pracujú
10
Buzz Aldrin
11. dubna 2019
Njevýkonnější kvantový počítač je vyroben IBM, nevymýšlej si.
00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Správa z 20.7.2017 00:47:44

Rusko predbehlo Západ: Skonštruovalo najmohutnejší kvantový počítač na svete

Dosiahol to kolektív Michaila Muchina, jedného zo zakladateľov Ruského kvantového ústredia. Zahraniční konkurenti, vrátane Google, boli nútení priznať prvenstvo Ruska v tomto smere.

Ruský kvantový počítač je niekoľko miliónov krát rýchlejší, ako široko dostupné operačné systémy.

Pre porovnanie Americký kvantový počítač od firmy D-Wavw je 3600 krát rýchlejší ako všetky doterajšie klasické systémy

Originál: http://finobzor.ru/show-42385-oboshli-zapad-v-rossii-sozdali-samyy-moschnyy-v-mire-kvantovyy-kompyuter.html

D-Wave Systems představila první kvantový počítač D-Wave One určený do běžného prodeje. Obsahuje 128qubitový procesor. Je to další technologický milník?

Odhadem za pouhých deset let se s velkou pravděpodobnost í dočkáme kvantového počítače s tisíckrát vyšším výkonem, v roce 2030 rovnou milionkrát výkonnějším. Cena by měla klesat stejným tempem, takže přespříští desetiletí už budeme mít možná nějaký kvantový mobilní přístroj po kapsách.

http://otevriocihz.blogspot.com/2017/09/rusko-predbehlo-zapad-skonstruovalo.html

http://vtm.e15.cz/kvantovy-svetelny-cip-ktery-lze-preprogramovat

 Díky obrovskému výkonu dokáže okamžitě a velmi přesně rozpoznávat předměty v okolí i naši tvář. Stejně tak pozná i hlas a následně ho zpracuje či pochopí díky rozsáhlé databázi.¨

 Všimněte si také načasování této technologie, která přichází právě v době, kdy pomalu končí tranzistorové období. Podobný přechod se v rámci výpočetní techniky stal už vícekrát: od elektromechanic kého relé, přes vakuovou elektronku až po tranzistory a integrované obvody. Vždy se narazilo na známé hranice a poté se přešlo na novou, již relativně připravenou technologii.

Vnitřnosti kvantového počítače s procesorem v absolutním mrazu. Kredit: Amherst College.

 Ať už vědci narazí při vývoji na jakékoli problémy, s vysokou pravděpodobnost í je časem vyřeší. Vývoj je zkrátka nezastavitelný a na první pohled by se mohlo  zdát, že až podezřele jednoznačný. Toto století nás čeká ještě mnoho překvapení a magických technologií, které si zatím nedokážeme ani představit.

 128 qubitový supravodivý adiabatický kvantový procesor od D-Wave.

http://vtm.e15.cz/prvni-kvantovy-pocitac-stoji-deset-milionu-dolaruhttp://vtm.e15.cz/kvantove-pocitace-o-velikosti-mobilu-s-iontovymi-pastmi

 


10
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Jsou kvantové počítače novými vesmírnými závody? Pokud ano, USA prohrávají

Súvisiaci obrázok

12.5.2018 Chytré zprávyŽádné komentáře

Svět kvantové mechaniky a kvantové matematiky je tajemný, složitý a pro laického pozorovatele dost bláznivý. Jen ti největší odborníci dokáží trochu nahlédnout pod pokličku principům, jež popírají to, co si myslíme, že víme o fyzice a matematice.

Jeden z takových lidí je i C. L. Max Nikia, president University of Southern California a člen National Academy of Engineering, který svůj náhled na věc shrnul v článku pro Washington Post.

Vývoj kvantových počítačů vnímá obdobně jako vesmírné závody během studené války: když Sověti v roce 1957 vypustili první Sputnik a Spojené státy investovaly do průmyslu a akademického vývoje, aby se postupu rudého východu vyrovnali, zdůraznil, že vítězství USA ve studené válce bylo i díky investicím do vědy a technologií.

Dnes je pro něj pokračováním tohoto globální konfliktu o technologickou nadvládu charakterizováno právě kvantovými počítači – neboť dnešní nejpokročilejší technologie lidstva jsou stále ještě definovány vynálezy studené války.

Jenže dnešními globálními hráči nejsou jen dvě země. Jistě, USA a Čína jsou významné, ale je tu také ve vědeckém bádání mocná Evropská unie, velmi bohaté ropné velmoci a také Indie, nepředvídatelný gigant s prestižními univerzitami a mnoha fantastickými mozky.

Kvantové technologie jsou o manipulaci s atomy a subatomárními částicemi, připomíná složitost výzkumu Nikia a dodává, že dnešní počítače jsou fyzicky limitovány tranzistory, které vykonávají jejich funkce – tranzistory jsou totiž v základu přepínače s funkcí on-off, tedy zapnuto nebo vypnuto, čímž řídí proudění elektronů v počítači. Obvykle se reprezentují jedničkami a nulami – bity.

O kvantových počítačích už jsme psali a do budoucna si dopodrobna poreferujeme i o tom, jak přesně fungují, ale prozatím se věnujme spíše těmto kvantovým zbrojním závodům.

https://insmart.cz/jsou-kvantove-pocitace-novymi-vesmirnymi-zavody-pokud-ano-usa-prohravaji/


10
Buzz Aldrin
11. dubna 2019

Takže nemáš jediný odkaz ve světovém jazyce (ENG, ESP, FRA, GER), který by tvé tvrzení o nejvýkonnějším počítači v Rusku potvrzoval?

 

Tebou uvedené odkazy na české VTM o ruském kvantovém počítači nic nevědí.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_quantum_processors


00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Ešte raz

1. decembra 2017 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP- Gero Breloer)

Fyzici z MIT a Ruska odhalili princípy práce prvého kvantového počítača na svete s 51 qubitmi, ktorého vytvorenie ohlásil Michail Lukin v júli tohto roka na konferencii ICQT-2017 v Moskve, píše časopis Nature

A prečo to asi urobil práve v Moskve nevieš?


10
Buzz Aldrin
11. dubna 2019

Počkej, takže když se něco odprezentuje na mezinárodní konferenci, znamená to, že se to vymyslelo v místě té konference?

 

Víš vůbec, co to je konference? :-DDDDD

 

Lukin pracuje na Harvardu, tudíž to byli fyzici z MIT a Harvardu, z nichž jeden je původem Rus. Cítíš tu ubohost vašich dezinformačních webů, jak zoufalého stébla se chytáte (a zbytek si vylžete)?


00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Konferencie sa vždy konajú v štátoch kde sa problematikou zaoberajú, preto ich tie štáty organizujú asi by sa tá konferencia nekonala v Rusku ak by sa tým Ruskí vedci intenzívne nezaoberali.

Ani NASA by neliezla za Rusmi aby im vozili rite na orbitálnu stanicu ISS keby Rusko nemalo raketové nosiče a spolahlivú kozmickú loď nie?


10
Buzz Aldrin
11. dubna 2019

Já nikde neříkám, že se tím rusáci nezabývají, jen jsem tvrzení o nejvýkonnějším kvantovém počítači v Rusku označil za lež, protože to lež je. 

 

I to už víš, proto meleš kraviny o něčem jiném. 


00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Mikhail Lukin

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mikhail lukin

Fyzik

Dátum narodenia: 10. októbra 1971 (vek 47 rokov), Moskva, Rusko

Pole: Fyzika

Alma mater: Moscow Institute of Physics and Technology, Texas A&M University

Akademický poradca: Marlan Scully

Organizácia bola založená: Russian Quantum Center

Tu si to pozri je to tak a je to pravda

Vyštudoval v Rusku na Moskovskom inštitúte fyziky a technológii a pôsobí v Rusku

Lukin je spoluzakladateľ Ruského kvantového centra a je to Rus a pracuje pre Rusko a dnes v Ruskom kvantovom inštitúte

https://sputniknews.com/science/201801091060620192-lukin-interview-quantum-breakthrough/


10
Buzz Aldrin
11. dubna 2019
00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Nejde o lož. Konferencie v Rusku v tomto vednom obore sa nerobia takmer každoročne len pre srandu králikov

Russian quantum center:The first steps

Founding fathers:

Serguei Beloussov, CEO of Parallels Inc.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Serguei Beloussov, CEO of Parallels Inc

Mikhail Lukin, Professor of Harvard University

Súvisiaci obrázok

Eugene Demler, Professor of Harvard University

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Eugene Demler, Professor of Harvard University

Títo traja vedci založili Ruské quantové centrum

Súvisiaci obrázok

Samozrejme v spolupráci s Moskovským inštitútom fyziky a technológií

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt MIPT moscow

Títo vedci aj v Ruskom Quantovom centre pôsobia. Je to Ruská diaspóra ktorá sa rozhodla že podporí takýmto spôsobom Ruskú vedu. Vyštudovali obor Fyziky a technických vied predsa len v Rusku až potom im Americké univerzitli ponúkli pôsobenie na svojej pôde

Tak funguje únik a nábor mozgov v celom svete. Talenty sa lákajú na vysoké platy a granty. Vedci utekajú tam kde je najväčšia kopa prachov. Lenže títo Ruskí vedci sa zrejme prejavili ako patrioti niečo sa v nich prebudilo a rozhodli sa založiť Ruské quantové centrum už v októbri 2009. Prsty v tom mal zrejme i Medvedev, ktorí sa snažil prilákať ruských vedcov dobrými podmienkami pre výskum už v tej dobe späť do Ruska a zrejme sa to podarilo tak že preto tu máme túto Americko Ruskú spoluprácu v quantových technológiách. Tak že sú to Ruské mozgy ktoré zahájili guantovú revolúciu vo svete. I ten najsilnejší quantový počítač v roku 2017 dali dohromady oni.

https://docplayer.net/14771407-The-russian-quantum-center.html


10
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Kúsok prekladu článku o Ruskom kvantovom počítači

V počítači, ktorý na Štvrtom international quantum konferencii v Moskve predstavil Michail Lukin, ako somersaults – 51. A to je to, čo robí kvantový stroj vyvinutý jeho tím, skutočne najsilnejší na svete v tomto okamihu. Lukinovi sa  podarilo predbehnúť aj Jána Martineza, vedúceho najväčšieho quantum laboratória v Google. Martinez sa deje cez niekoľko mesiacov predložiť 49-Kubany počítač, ale pripustil, že 22 qubit – to je maximálna, že by mohli dosiahnuť.

Súvisiaci obrázok

Výhody Lukin zrejmé. Avšak, Martinez naznačuje, že medzi vedcami nie je race, závod existuje iba s prírodou, a vynález Lukin, podľa vývojárov Google, naozaj vzrušujúce.

O závod s prírodou Americký učenec, hovoril nie bez dôvodu: kvantové počítače je schopnosť, aby odhalili tajomstvo ľudského mozgu a na nich založené na vytvorenie umelej inteligencie. Avšak, zatiaľ čo vedci sami určite nemajú tušenie, ako zle najnovšie výkonné počítače môžu zmeniť ľudský život.

Michail Lukin pripúšťa, že vedci objavili nové účinky, ktoré neboli predpokladané v teoretických výpočtov a ktoré ešte nie sú plne pochopiť. Teraz, podľa "otec" najvýkonnejší počítač, výskumných pracovníkov, aby nové objavy štúdiom neočakávané udalosti. Ale Lukin je istá: klasické počítače už nemôže vyrovnať s potrebnými computing dnes, a tam je potrebné pre silnejšie quantum analógy.

Materiál pripravil Sergej Pereletov

Autor: Policromia

 

Svet 1. decembra 2017 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP- Gero Breloer)

Fyzici z MIT a Ruska odhalili princípy práce prvého kvantového počítača na svete s 51 qubitmi, ktorého vytvorenie ohlásil Michail Lukin v júli tohto roka na konferencii ICQT-2017 v Moskve, píše časopis Nature 

„V našom počítači všetko prebieha v malej bunke, kde je vytvorené vákuum. Je tam veľmi vybudený mrak atómov ochladených na teplotu okolo nuly. Keď ostreľujeme tento mrak asi stovkou laserových lúčov, každý z nich sa premieňa na pascu, ktorá zadržuje práve jeden atóm a fyzicky nemôže obsahovať dva atómy. Potom začína to najzaujímavejšie,” uvádza Lukin.

Rolu qubitov v danom prípade hrajú zvláštne častice, ktoré fyzici nazývajú Rydbergove atómy. Ide o atómy rubídia 87 alebo o atómy iných alkalických kovov, ktorých voľný elektrón bol „vytlačený” na obrovskú vzdialenosť od jadra pomocou zvláštnych laserových alebo rádioaktívnych impulzov. Vďaka tomu sa veľkosť atómu zväčšuje asi miliónkrát.

Tento počítač, rovnako ako ďalšie podobné kvantové počítače pracuje „sám od seba” bez zásahu vedcov vďaka vzájomnému kvantovému pôsobeniu Rydbergových atómov, ku ktorému dochádza potom, čo fyzici dočasne odpájajú lasery, ktoré ich udržovali na mieste, keď „ladili” počítač.

Prvé experimenty s týmto počítačom, ktoré prebehli, ako uviedol Lukin, v lete v Moskve, umožnili fyzikom objaviť niekoľko kvantových efektov, o ktorých existencii vedci skôr netušili.

https://www.hlavnespravy.sk/vedci-odhalili-ako-funguje-prvy-pocitac-s-51-qubitmi/1225398


10
Buzz Aldrin
11. dubna 2019
Nevíš, proč tenhle Lukin pracuje a vyučuje na Harvardu pro USA, proč v mládí utekl z rodné hroudy?
00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Fyzici z MIT a Ruska odhalili princípy práce prvého kvantového počítača na svete s 51 qubitmi na konferencii ICQT-2017 v Moskve!

Boli to fyzici z MIT a Ruska to stačí a je tam tých ruských fyzikov viac nerobil na tom sám je tam i Michajl Muchin a ďalší vedci z Ruska ktorý neemigrovali preto sa to predstavenie udialo práve na konferencii v Moskve a nie na Harvarde


10
Buzz Aldrin
11. dubna 2019

Viz výše:

 

"Počkej, takže když se něco odprezentuje na mezinárodní konferenci, znamená to, že se to vymyslelo v místě té konference?

 

Víš vůbec, co to je konference? :-DDDDD

 

Lukin pracuje na Harvardu, tudíž to byli fyzici z MIT a Harvardu, z nichž jeden je původem Rus. Cítíš tu ubohost vašich dezinformačních webů, jak zoufalého stébla se chytáte (a zbytek si vylžete)?"

 

Ta konference se v Moskvě pořádá každý rok a vědci z celého světa tam prezentují svou práci.

 

Slušně tě žádám, abys své lži o ruských kvantových počítačích smazal všude tam, kde jsi je nalhal. A všimni si, do jaké pozice tě dezinformační web hlavnespravy.sk dostal. 

 

Vezmi si z toho ponaučení: není informací pravdivá jen proto, že si to zoufale přeješ.


00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Dosiahol to kolektív Michaila Muchina, jedného zo zakladateľov Ruského kvantového ústredia.

Ak má Rusko nejaké kvantové ústredie má asi aj vedcov ktorí už roky na kvantových technológiách pracujú a zrejme by s nimi MIT a vedci USA nespolupracovali ak by boli Rusi len také Béčka čo nič nevedia.

Asi by američania nechodili na konferencie do Ruska - načo vlastne rusom ukazovať ako na to? Si sa zbláznil? A s koňom zrazil však ich embargujú do nemoty a nie to aby im tam chodili vysvetlovať ako fungujú kvantové počítače a nové technológie, ktoré sú klúčom kďalším technológiám aj tým zbraňovým.

Načo živiť konkurenciu? Asi to Ruské kvantové centrum je dobre podporené štátom keď tam chodia Američania čmuchať čo Rusi majú a vedia.

A kto by organizoval konferencie o kvantových počítačoch v nejakej zaostalej zemi napríklad niekde v liliputánii alebo nebodaj niekde na Pobreží Slonoviny či v Urundy Burundy?

Preto v Rusko že Rusko nie je ani Liliputánia ani Urundy Burundy preto sa tam konajú vedecké konferencie o kvantových technológiách

Prečo Americkí a Ruski vedci v tejto oblasti vôbec spolupracujú? Nie je to podivné vo svetle nenávisti aká tu vládne voči Rusku?

Nedávno tu bol o tejto spolupráci a spoločných zisteniach pomocou kvantového počítača v Rusku článok. Keď ho nájdem hodím ho tu. došli k nejakému fenoménu keď vrátili čas späť asi vo svete elementárnych častíc a opäť to bola spoločná práca ruského a amerického teamu vedcov.

Zahraniční konkurenti, vrátane Google, boli nútení priznať prvenstvo Ruska v tomto smere.

V tom ruskom článku to bolo zmienené tiež že Google uznal Rusom vyšší výkon. Načo by to niekto nafukoval? Samozrejme o Ruskom úspechu sa písať na západe moc nebude treba Rusko vykresliť ako Petemkynovu dedinku kde nič nie je a ani strýko SAM nič neberie

Ale vyvážať sa na orbitu Ruskými vrakmi sa ochotné dá a ašte to tým rusákom aj dobre zaplatí tak ako im stále platí za tie 50 rokov staré raketové motory a súhlasil aj s tým aby inovované Sojuzy lietali ako dopravné prostriedky aj na Mesačnú orbitu.

Ale nie a nie Rusko nemá kvantové počítača ani nemohlo byť prvé v tejto oblasti preto že sú to šlendriáni a chudáci čo nič nevedia vyrobiť

Veď si klama aj vo veci kompozitných materiálov ktoré Rusko údajne nevie vyrobiť pritom som vyhrabal celú radu informácií o Ruskom odvetví výroby kompozitných materiálov a vyrábajú ich vo veľkých množstvách nielen pre letecký priemysel. Majú kompozity ktoré chránia aj pred radiáciou a ich vlastnosti sa dajú podľa potreby ovládať a meniť


10
Buzz Aldrin
11. dubna 2019

 

Proč nedokážeš své tvrzení o ruském kvantovém počítači doložit jediným seriózním článkem?

 

Proč o něm nic neví Wikipedia, kde je dokonce seznam všech kvantových procesorů?

 

Kde Google přiznává prvenství Ruska? 

 

Proč pořád lžeš???


00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Ak by som podvádzal tak sa v Rusku nekonajú žiadne konferencie o kvantových počítačoch. Už to že sa konali už v roku 2017 a že má Rusko dlhé roky svoje Kvantové centrum nie je dôkazom toho že Rusko kvantové počítače nemá ale skôr bude pravdou opak. O Rusku sa nikde nepíše dobre ale len zle a to najhoršie. Rusko je izolované aj v oblasti vedy a vôbec nie je dobré o ruskej vede niekde niečo publikovať lebo Ruská veda jednoducho neexistuje.

Doslovne Nesmie existovať. Musí ostať nepovšimnutá ako keby neexistovala a rusko zrejme svoje zbrane pletie z hovna. A toto Je práve vec propagandy ktorú aj ty všade šíriš. Všetko Ruské je zlé nehodné šlendrián a nanič lebo PUTIN ako je všetko Slovenské zlé lebo FICO.


10
Buzz Aldrin
11. dubna 2019

 

Na uspořádání konference ti stačí pár dolarů, jedna velká místnost s chlebíčky a rozeslat pozvánky. V případně kvantových počítačů to bude pár desítek lidí na světě, neboť tyto jsou hudbou hodně vzálené budoucnosti:

https://www.zive.cz/clanky/skeptik-kvantovy-pocitac-vyrobime-mozna-za-sto-let-ale-spise-nikdy/sc-3-a-196002/default.aspx

 

Takže jakýkoliv důkaz o tom, že je v Rusku "nejvýkonnější kvantový počítač", nebude.

 

Tím bych to tedy uzavřel. 

 

Přeji pěkný zbytek a zkus méně lhát!


10
RK
Rudolf Kavan
11. dubna 2019
Pane Buzz, Vy jste tvrdil, ze v Rusku vubec zadny prumysl neni.
10
Buzz Aldrin
11. dubna 2019

Ano, je to tak.

 

Děkuji za pozornost!


00
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Naopak veľmi často tu chodíš s falošnou propagandou ty. Po tom čo všetko muselo Rusko v histórii prekonať si vedie i tak dobre hlavne po tom ako čelí nenávistnej kampani v poslednej dobe keď USA na Rusko uvluje sankciu za sankciou. Rusko vstáva s popola napriek sankciám a zadržiavaniu

Tu je triezvy pohľad na Rozkozmos:

http://kozmonautika.sk/2018/02/02/dejiny-ruskej-vesmirnej-agentury-roskozmos/


10
Komentáře ke stránce