Syrská armáda zaútočila na tureckou armádu. Turecko zasadilo tvrdý úder na 101 cílů jako protireakci
10. února 2020 Redakce AC24 Ze světa 45191 27
Turecké ozbrojené síly zasáhly 101 cílů syrské armády v reakci na ostřelování tureckých vojáků v syrském Idlibu. Uvedlo to turecké ministerstvo obrany.

 

 
 
 
 

V pondělí oznámilo turecké ministerstvo obrany, že pět tureckých vojáků bylo zabito a pět bylo zraněno v důsledku ostřelování pozorovacího stanoviště v Idlibu ze strany syrské armády.

Dne 3. února bylo syrskou armádou v Idlibu při ostřelování zabito osm tureckých vojáků a civilistů. Podle tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana se oběťmi turecké akce stalo 76 syrských vojáků.

„Ti, kteří tento brutální útok provedli, se budou zodpovídat. Budeme i nadále nejzávažněji reagovat na útoky v rámci našeho práva na obranu. Krev našich vojáků nezůstane nepomstěná,“ uvedli v ministerstvu.

„Podle předběžných údajů bylo střeleno 115 cílů syrské armády, zasaženo bylo 101 cílů, včetně tří zničených tanků a jedné sestřelené helikoptéry. Operace pokračuje,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení

Erdogan dříve uváděl, že vyzval svého ruského protějška Vladimira Putina k vyvinutí tlaku na syrského lídra Bašára Asada, aby syrská vojska pozastavila svou ofenzívu v Idlibu a odstoupila od tureckých pozorovacích stanovišť. V opačném případě Erdogan vyhrožoval vojenskou reakcí.

V roce 2017 dosáhly v Nur-Sultanu (dříve Astana, pozn. red.) Rusko, Turecko a Írán dohody, podle níž v Sýrii vznikly čtyři tzv. deeskalační zóny. Tři z nich se v roce 2018 dostaly pod kontrolu Damašku. Čtvrtá – v provincii Idlib a v částech sousedních provincií Latákie, Hamá a Allepo – dosud nepodlehla syrské vládě. Větší část tohoto území je pod kontrolou teroristů. V září 2018 se Rusko a Turecko v Soči dohodly na vytvoření demilitarizované zóny v Idlibu, kde je současně více než tucet různých jednotek.

Zdroj: aljazeera.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
10. února 2020

Na fotografiách: Turecké tanky, ďalšie vybavenie zničené štrajkmi sýrskej armády

Čo sa stane, keď prídete do susednej krajiny na podporu teroristov tam, ale neočakávate vojenskú odvetu. 10. februára sa na linke objavila séria fotografií zobrazujúcich turecké vojenské vybavenie zničené štrajkmi sýrskej armády. Fotografie ukazujú najmenej jeden bojový tank M60T, maltový nosič M106 a niekoľko vozidiel. Dátum fotografií nie je známy. Fotografie sa však robili na ceste západne od Sárikibu, sýrskeho Idlibu.

Fotografie sa teda pravdepodobne vytvorili po štrajku 3. februára, keď sýrska armáda zabila najmenej 6 tureckých pracovníkov a zranila niekoľko ďalších. Vojenský stĺp sa snažil dostať na Saraqib, aby zabránil oslobodeniu sýrskych armád spojencov s al-Káidou. 10. februára sýrska armáda vykonala ďalší útok na turecké sily v provincii Idlib. Štrajk sa uskutočnil ako reakcia na tureckú vojenskú podporu proti útoku Hayata Tahrira al-Šama (predtým sýrska vetva al-Káidy) a ďalších radikálov na oslobodené mesto Saraqib. Potom turecké ministerstvo obrany tvrdilo, že pri tureckých útokoch bolo zabitých 101 sýrskych zamestnancov. Problém je v tom, že nikto nevidel „101 úderov na Assada“, zatiaľ čo fotografie zničeného tureckého vybavenia sú už tu.

Kliknite na položku zobraziť v plnej veľkosti obrazu

Kliknite na položku zobraziť v plnej veľkosti obrazu

Kliknite na položku zobraziť v plnej veľkosti obrazu

Kliknite na položku zobraziť v plnej veľkosti obrazu

Kliknite na položku zobraziť v plnej veľkosti obrazu

Kliknite na položku zobraziť v plnej veľkosti obrazu

Kliknite na položku zobraziť v plnej veľkosti obrazu

No uvidíme čo sa bude diať ďalej posledné mapky o situácii v Sýrii:

Obsadiť treba ešte 6 km dialnice do Aleppa, ale zároveň sa rýchlo schyľuje k vojne s Tureckom, Turecké sily začínajú útočiť na Sýrsku armádu a obsadzujä Sýrske vojenské základne na území Idlíbu.

Tak že nám tu hrozí vojna medzi Sýriou a Tureckom čo je vodou na mlyn Izraelu a USA

https://aragonit11.blogspot.com/2020/01/a-jar-zautocila.html


20
Wiloni .
10. února 2020

Tak, jako v minulém případě.

Informace o "likvidaci" syrských cílů byla pouze pro domácí publikum.

Reálně si nic takového ani Turecko nemůže dovolit, protože má v Idlibu plně obklíčených minimálně 6 pozorovacích stanovišť, které jsou nepochybně zaměřené syrským dělostřelectvem, takže by to během hodiny bylo minimálně 600-800 mrtvejch tureckejch vojáků.

Čehož si je turecké velení nepochybně dobře vědomo.

Pokud jde o dnešní odstřelování turecké dělostřelecké baterie na základně/letišti Taftanaz , tak šlo o baterii, která aktivně vedla podpůrnou palbu na syrské pozice, na které útočilo HTS při protiútoku na znovudobytí Saraqebe.

Pokud budou Turci aktivně pomáhat vlastní technikou teroristům, tak o tu techniku budou přicházet, včetně obsluhy.

Pokud Turci vstoupí do války se Sýrii, tak ji nejen že nemohou vyhrát, ale povede to ke zhroucení Turecka, jako takového, notabebe toho nepochybně využijí i Kurdi, kteří jim ty roky "péče" rádi vrátí.

Ať si Turecký ministr obrany plácá, co chce, ale měl by se držet alespoň trochu reality, protože ty fantasie, které pouští do éteru se prostě nakonec obrátí proti němu.


20
EP
Eduard Piovarči
10. února 2020

Wiloni je to pravdepodobné čo píšeš.

Ale Turek je nepredvídateľný rozhodne to že premiestňujú svoje armádne sily do Idlíbu je zlá situácia, sú to stovky kusov vojenskej techniky vrátane vrtulníkov a je tam už pekné množstvo Tureckých vojakov okolo 2500 členov pozemných síl. Zrejme preto Sýrska armáda zmenila náhle smer svojho postupu aby odrezala Turecké sili ktoré sa usadili v oblasti severne od mesta Idlíb na bývalej vojenskej základni Sýrskej armády od prísunu vojenského materiálu a ďalších posíl z Turecka. Situácia vôbec nie je jednoduchá ani pre Rusko ktoré nepotrebuje aby konflikt eskaloval keďže Turka potrebuje ako klín voči USA. Dúfam že to Rusko vybalancuje a Erdogan pri jednaniach ustúpi z konfrontácie s Ruskom v Sýrii.

 

Už pár hodín nie sú žiadne informácie z frontových línií. JE to tým 101 údermi proti Sýrskej armáde, alebo je to len taktické opatrenie Sýrskej armády?


10
Wiloni .
10. února 2020

Z toho, co jsem zachytil na twiteru od žurnalistů, kteří jsou přítomni v oblastech, kde bojuje syrská armáda (režimních, ale tyto informace potvrzují i "prorebelší" novináři, tak syrská armáda dál postupuje kolem dálnice.

O nějakých 101 cílech (úderech) nikdo nic neví, Turci akorát soptí a brečí na sociálních sítích, část z nich pak "predikuje" konec a smrt syrské a ruské armádě, ale po reálných akcích, natož nějakých zdokumentovaných ani stopy..

Mimochodem 101, to má být jako analogie ke 101. výsadkové divizi amerických rangerů?

Ono celkově ty volby čísel v podání Turků jsou dost výmluvné.

 


10
EP
Eduard Piovarči
11. února 2020

Turecké ministerstvo obrany uvádí, že bylo neutralizováno více než 100 vojáků Assadova režimu, byly poškozeny 3 tanky a dělostřelecké pozice, 1 cíl byl vrtulníkem.

Obrázok

Vypadá to, že zasažen byl ruský vrtulník Mi-24P žlutá 40, který měl být dnes údajně poškozen palbou a podařilo se mu přistát.

 


10
Wiloni .
11. února 2020

V zásadě pouze potvrzení toho, co píšu.

Turci přebírají interní informace teroristů a jejich dosažené bojové úspěchy vydávají za své.

Tímto akorát debilové z tureckého ministerstva obrany jasně dávají najevo, především ruskému generálnímu štábu, že sami teroristy z HTS řídí a že na jejich názor na pokračování operací v Idlibu není třeba brát žádný ohled, protože nedodržují ani ty nejzálkadnější ustanovení dohod z Astany.

Což se ukázalo už včera, kdy je Rusové při jednáních doslova poslali do prdele.

Jediné, co tím Turci získají je válka s Irákem, Iránem a Sýrií, přičemž budou mít v zádech Rusko, které bude zajišťovat, že se do toho nebude moci přimíchat NATO.

Platí to, co neustále opakuje Pjakin.

Nepřekážejte Erdoganovi v činnosti, protože on sám pracuje velmi efektivně na likvidaci Turecka.


20
SJ
Star jack
11. února 2020
"Budeme i nadále nejzávažněji reagovat na útoky v rámci našeho práva na obranu." Play basketball legends game!
00
EP
Eduard Piovarči
11. února 2020

Situácia sa pre Sýrsku armádu hodne zhoršila

Podle bývalého pilota F-16 THK, který hovořil pod podmínkou anonymity, byl syrský vrtulník Mi-17 sestřelen F-16C tureckého letectva, za použití AIM-120B, operující z letecké základny Incirlik! Sestřelen byl jako odveta za včerejší útok SAA!

Od turecké hranice je to do místa sestřelu nejblíže cca 35km (odpal z poza hranice), vrtulník letěl na velké výšce (normálně létají nad 4km mimo dosah MANPADů) nad oblastí bojů. Jeví se to vcelku pravděpodobně, že jej nemohl sestřelit MANPAD na takové výšce. Vlečení těla pilota z vrtulníku za motorkou (drastické +18)

https://aragonit11.blogspot.com/2020/01/a-jar-zautocila.html


00
Wiloni .
11. února 2020

Nepovídej.

podle posledních informací se do Turků pustilu už kromě syrského i ruské letectvo.

Už teď začíná velení NATO kňučet.

Prostě a jednoduše proto, že se začíná ukazovat, že NATO má stabilitu domečku z karet a jeho druhá nejsilnější armáda se zmůže tak na genocidu Armenů, nebo Kurdů bez vojenské podpory.

Z Libie Turky vypráskali a ze Sýrie je vypráskají taky.

Strach z nich má akorát NATO, protože by museli přiznat, že tento spolek je pouze filiálkou USA, kterou dali dohromady pouze proto, aby měli kananfutrýren proti SSSR (a teď Rusku), ale reálnou armádu z nich nemá (kromě USA) nikdo.

Turci si reálně mohou dovolit tak akorát šikanovt Řeky, protože tam jim to projde a Řeky vždycky někdo z Evropy donutí srazit paty.


00
EP
Eduard Piovarči
11. února 2020

Tam blízko spadol dnes ten sýrsky vrtuľník, a asi z tadiaľ bol nástup jihadistov na Nayrab Obrázek

Pompeo oznamuje, že USA budou koordinovat kroky s Tureckem, aby reagovaly na útok Assadova režimu, při kterém zabil 5 tureckých vojáků. Upřímnou soustrast rodinám vojáků zabitých při včerejším útoku v Idlibu. Probíhající útoky Assadova režimu a Ruska se musí zastavit. Poslal jsem Jim Jeffreyho do Ankary, aby koordinoval kroky k reakci na tento destabilizující útok. Stojíme za naším spojencem v NATO.

 

A je to tu USA pôjdu do Idlíbu alebo sa zapoja do odstrelovania Sýrskej armády. Fašistická soldateska sa rozbieha


00
Wiloni .
11. února 2020

USA do Idlibu nepůjde.

Nejsou to idioti, kteří se vrhnou do mlýnku na maso.

Pro USA je typické bojovat na cizím území cizíma rukama.

Ta druhá podmínka by nebyla splněna.

Celá Pompeova šaráda spočívá v tom, že USA stav napětí mezi Tureckem a Sýrií/Ruskem vyhovuje, proto bude "vyjadřovat podporu" a vyzívat ke spravedlivému boji, ale jediné, co bude reálně dělat je to, že bude Turkům maximálně prodávat zbraně a přesvědčovat je o tom, že mají při svém umírání plnou podporu ze strany USA. To samé dělala Británie ve vztahu k Polsku a následně Francii během druhé světové.

Prostě svoje loutky svejma kecama přesvědčovala, že za nimi stojí a že jim přispěchá na pomoc a když to začalo smrdět, tak se ztratila v mlze za kanálem Lam manche.

USA jedná naprosto stejně.

V Idlibu riskuje přímou vojenskou konfrontaci s Ruskou armádou.

Do toho nepůjde, na to se hoděj užiteční idioti z Turecka. Tak je třeba jim dát pocit, že jim v případě průseru pomůžem.

Na tom je založen celej slavnej článek 5 NATO.

Pokud si ho přečteš, tak ti dojde, že tam nikde žádná povinnost vojensky pomoci napadenému není.

A to ani nemluvím o tom, že velení NATO už dávno jasně prohlásilo, že se na kroky Turecka v Sýrii a z toho vyplývající události článek 5 ani nevztahuje.

Prostě jen elita USA potřebuje, aby Turci chcípali za její zájmy, Pro Turky nic nové.

Vzpomeň na Ruskoosmanské války, kdy Británie používala Turky jako svoje beranidlo proti Rusům, stejně tak Krymská válka a tak bych mohl pokračovat dlouho.

Mimochodem, pro Turky to nikdy v historii nedopadlo dobře, takže pokud si chtějí dát další kolo, nu pažausta.

Tentokrát jejich poslední.

Protože je okolní arabské země rozeberou do šroubku.


10
EP
Eduard Piovarči
11. února 2020

Syrské vládní síly zabily 148 členů teroristické organizace frontu Nusra Front, kteří byli zapojeni do útoku na osadu Najrab ve východní části provincie Idlib. https://sptnkne.ws/Bubu Turecké ministerstvo obrany: 51 členů Assadova režimu byly neutralizováno spolu s dvěma tanky, jedno stanoviště s protiletadlovou zbraní a muniční sklad. Jeden tank byl také zachycen.

 

Ja netvrdím že tam USa nasadia armádu stačí keď použijú Turka a poriadne ho vyhecujú ako rozdráždeného psa

a samozrejme vystrelia na Sýriu zasa nejakých 120 tomahavkov

a samozrejme pridá sa s odstrelovaním aj Izraelské letectvo

a dozbroja Sýrsku "demokratickú" armádu tak aby sa opotrebovávajúci vojnový konflikt vliekol čo najdlhšie.

O tom im v Sýrii ide  aby to tam Rusku nevyšlo, aby sa konflikt vliekol čo najdlhšie a Sýria sa nemohla rozvíjať.

Samozrejme že Turecko nemá čo robiť na území Sýrie tak im tam NATO nepríde pomáhať. No prílišná Turecká bojovnosť v tejto oblasti samozrejme spomaluje celú operáciu so zaistením dialnice M5.

Ani Aleppo by už nemalo byť na dostrel džihádistov, ale v tom prípade čaká armádu ušte pekná fuška je to tam husto obývané a zastavané a v takejto zástavbe sa postupuje armáde ťažko.


00
Wiloni .
11. února 2020

Nu pokolikáté.

Turecku již otevřeně přiznává, že jeho vojáci bojující v řadách džihádistů (HTS/An Nusra) válčí a umírají v bojích proti Syrské armádě.

Protože tyto čísla si připisují teroristi při protiútocích na syrské pozice.

To tu ale bylo od začátku.

Rozdíl je nyní v tom, že už se evidentně nedostává "dobrovolníků" tak to Turci musí řešit nasazením svých vlastních pravidelných vojsk.

Prostě Game over.

Stejně jako v Lybii, když přišli, okamžitě začali umírat.

Stejně tak tady a už to ani nemohou zakrýt.

Už jen z pohledu na ty čísla to pro ně nevypadá lichotivě.

Ber to tak, že s Turky by prostě v Idlibu Syrské jednotky bojovali tak, jako tak, rozdíl je nyní v tom, že už Turky nemůže přikrýt NATO, protože Turci otevřeně bojují v řadách teroristů a to zcela mimo rámec "uvěřitelné popíratelnosti".

Tím, že je nechali Rusové vstoupit do Idlibu pod podmínkami, které samozřejmě Turci nemohli a ani nechtěli nikdy splnit, vyřadili efektivně ze hry NATO + jako bonus i Kurdy.

Protože o tom to vždycky bylo.

Ne o tom, že by se do té hry vecpali Turci, tomu prostě nešlo utéct, ti tam byly už před příchodem Ruska v 2015, ale o to eliminovat další hráče, kteří v pozadí čekali aby právě na základě konfliktu mezi Tureckem a Sýrií přišli Turecku "na pomoc".

To je teď pasé a stejně tak, jako v případě Lybie se Erdogan naprosto hloupě vecpal do situace, kdy Evropa a USA hledali obětního beránka, na kterýho ten Lybijskej průser hoděj, tak stejně tak v Sýrii si Erdogan, díky vlastní megalománii, vybral tu samou roli.

Prostě to chce jen klid a čas.

Jelikož ti "bojovníci za svobodu" v řadách HTS a AN Nusra už dnes z větší části patří do pravidelných složek turecké armády, tak se hodně brzo začnou rodiny těch mrtvých ptát, kde že to jejich synové padli a pak už Erdogana nespasí ani fanatici v ulicích, ani svěcená voda.

Mimochodem i hysterické reakce členů NATO svědčí o tom, že jsou si těchto faktů dobře známi.

Sýrie teď útok zcela jistě nezastaví a vzhledem k intenzitě ruských náletů to vypadá, že se Rusko snaží donutit Turky k dohodě za naprosto odlišných a pro Turky podstatně nevýhodnějších podmínek, než se dohodlo v Astaně.

A Turci si za to mohou sami, teď už je pouze na nich, na kolik budou ty podmínky pro Turky nevýhodné.

Čím déle to budou Turci hrát na silovou strunu, tím více mrtvých vojáků budou mít a tím více ponižující dohoda (pro ně) z toho vzejde.


00
EP
Eduard Piovarči
13. února 2020

Tak Turecko predsalen pribrzdilo Sýrsku armádu vyzbrojili Al kajdu Ampadmi a obrnenou technikou a tlačia na prímerie aby Armáda už nemohla obsadiť viac územia v Idlíbe. A vidieť to aj na ťažkom postupe Sýrskej armády okolo Aleppa.

Tak že zdá sa že Turek dosahuje to čo chce a on chce aby Idlíb bol pod tureckou správou a ochranou.

Jednania prebiehajú tuším v Moskve. Tak že sa zdá že Sýrska armáda bude čochvíla zastavená a donútená k prímeriu


00
EP
Eduard Piovarči
11. února 2020

Turecký ministr obrany Akar vyzývá NATO a Evropu, aby poskytly seriózní a konkrétní podporu k zastavení útoku Assadovy vlády na Idlibe

Wiloni dobrá análýza súhlas

Ale Turci to stále môžu komplikovať, podarilo sa im o niečo pribrzdiť dobre rozbehnutých Tigrov

Sýrska vláda už dala vyhlásenie ofenzívu nezastaví. Turci nie sú na svojom území.

Inak v Idlíbe bolo zhromaždených okolo 60 tisíc bojovníkov pred touto ofenzívou. Samozrejme majú veľké straty tak ich Turecko podporuje i preto že tam v tej oblasti majú aj nejakú svoju menšinu. Turek tam už zavádzal nové školstvo...

Armáda zasa o niečo pokročila priamo okolo dialnice v Aleppe Až dnes som zistil že tento územný zisk majú na svedoná bývale Tigre, tamojšia osádka dokázala len brániť a na skutočnú ofenzívu nemala dosť síl tak sa to tam konečne pohlo
00
EP
Eduard Piovarči
12. února 2020

4 Viac Obcí Patria Do Rúk Sýrskej Armády V Juhozápadnej Aleppo (Aktualizácia Máp)

4 Viac Obcí Patria Do Rúk Sýrskej Armády V Juhozápadnej Aleppo (Aktualizácia Máp)

Kliknite na položku zobraziť v plnej veľkosti obrazu

Kým turecký Prezident Recep Tayyip Erdogan je plač faul hrozí Sýrii s vojenské akcie, jeho drahé al-Kajdy prepojené Idlib militantov sa stráca viac a viac oblastí do Sýrskej Armády.

O február 12, vládne sily opäť zaútočil militantné-v držbe mesta Khan Nuran, a oslobodil obcí Arnaz, Sheikh Ali, Aradah a Dhahra Sheikh Ali v juhozápadnej Aleppo.

Sýrska Armáda je teraz postupuje na pozície Hayat Tahrir al-Sham a iných radikálnych skupín v Radhwan a okolitých oblastí.

Tak naozaj pekne postupujú za pár hodín bude pokrytá široká oblasť nad dialnicou. Tu musia obsadiť väčší kus územia aby bolo Aleppo zbavené odstrelovania teroristami


00
EP
Eduard Piovarči
13. února 2020

Turecký ministr obrany Akar:

„Použijeme sílu proti každému, kdo se nepodřídí příměří - včetně radikálních elementů. Budou přijata všechna nezbytná opatření.“

"Posíláme další jednotky, abychom dosáhli trvalého příměří - budeme kontrolovat oblast."

 

Vyhlásenia Turkov začínajú byť umiernenejšie? Alebo naopak obsadia kompletne vojensky Idlíb

Armáda preto musí konať a urýchliť operáciu preto že to čo nedobije silou pripadne v Idlíbe Turecku. Do konca mesiaca je na to prakticky dosť času, ale zároveň bude treba čeliť agresii Turecka a jeho armády

 

Turecký ministr obrany Hulusi Akar uvedl, že Ankara je v procesu přípravy svých vojenských plánů v Idlibu a v případě, že režim al-Assad nedodrží lhůtu stanovenou prezidentem Erdoganem.

V prohlášení tureckých novin „Hürriyet“ Akar trval na tom, že „pokud [syrský] režim nesplní lhůtu stanovenou na konec tohoto měsíce, přejdeme k provádění plánů B a C“.

 

V odpovědi na otázku o významu plánu B turecký ministr obrany objasnil, že toto již řešili se svými americkými partnery ohledně stažení teroristů z tureckých hranic, a když turecká armáda neobdržela odpověď, tak provedla operace "Eufratský štít", "Olivová ratolest" v Aleppu a "Pramen míru" v Hasace a Rakká.

https://www.aa.com.tr/fr/analyse/idleb- ... se/1732428

 

Včera prorebelské zdroje, nebo cestovatel v čase: Turecký ministr obrany právě oznámil, že Turecko a Rusko dosáhly dohody o příměří a donutí všechny frakce (včetně džihádistů), aby ji přijaly.

 

Nová dohoda mezi Ruskem a Tureckem o Idlibu: • Dohoda o příměří. • Bezpečnostní projekt o boji proti teroristickým organizacím. • Nové mapování. • Společné hlídky na dálnici.

Armáda opäť postúpila je to jej posledný postup pred prímerím?


00
EP
Eduard Piovarči
13. února 2020
Wiloni zdá sa že sa dohodli na prímerí ale nie je jasné odkedy má začať platiť a majú sa vytíčiť nové hranice a spoločné Turecko Ruské hliadkovanie po dialnici. Turci defakto obsadia Idlíb ako svoju enklávu v Sýrii. Toto zdá sa idú dosiahnúť čo pre sýriu nie je najvýhodnejšie
00
EP
Eduard Piovarči
13. února 2020

Rusi s tým ale nesúhlasia čo je dobré:

Rozhovor s ruským velvyslancem v Turecku: Trpělivost s Tureckem ohledně nenaplnění dohody ze Soči je vyčerpaná, syrská armáda se rozhodla vzít si zpět každý centimetr své země.

Rozhodná reč, tak že sa bojuje ďalej


00
EP
Eduard Piovarči
14. února 2020

Armáda celkom zabezpečila dialnicu M5. Kam sa pohne ďalej? Na Atarib alebo ďalej na sever oslobodiť predmestie  Aleppa?

Sýrska Armáda Zisky V Juhozápadnej Aleppo Otvorenej Ceste Na Atarib (Aktualizácia Máp)

Sýrska Armáda Zisky V Juhozápadnej Aleppo Otvorenej Ceste Na Atarib (Aktualizácia Máp)

Kliknite na položku zobraziť v plnej veľkosti obrazu

O február 13, Sýrske vládne sily a ich spojencov zabezpečené obcí Radhwan, Mughayr, Zuhrat Madain a niekoľko blízkych bodov v juhozápadnej Aleppo. Tak, oni tlačil cúval Hayat Tahrir al-Sham militantov z diaľnici M5 a ďalšie, a vytvorili ďalšie nárazníková zóna, v blízkosti západný vstup do mesta Aleppo.

Táto záloha v juhozápadnej Aleppo tiež vytvorené podmienky pre zatlačte smerom mesta Atarib riadený Hayat Tahrir al-Sham. Ak vláda vojakov opt tomto smere, pravdepodobne to tak bude aj preddavok na Pluku 46 oblasti, Kaft Taal a Kafr Ammah. Keď sa tieto body sú oslobodený, cesta na Atarib budú otvorené.


00
EP
Eduard Piovarči
15. února 2020

„Je nám zapovězeno pokojně spát bez očištění Sýrie od teroristických organizací a režimu,“ řekl Erdogan ve svém projevu o Idlibu. https://sptnkne.ws/bw2b

Erdogan chce teda vyčistiť Sýriu od teroristickej organizácie režimu v tom prípade pokladá za teroristickú organizáciu aj Sýrsku armádu aj Rusko a ruskú armádu. TOTO JE DOKONALÉ Teraz podla Turka treba odstrániť teroristu Asada a teroristu Putina zo Sýrie preto že mu prišlapli kurie oko v IDLÍBE:-)

Sýrska Armáda Zabezpečuje Niekoľko Mestských Oblastí V Aleppo Mesto Outskirt

Kliknite na položku zobraziť v plnej veľkosti mapy. Zdroj: (@Suriyakmaps) na Twitteri.

Turek hodlá dať dohromady svetovú koalíciu proti Assadovmu režimu a Rusku v Sýrii. Už mu je dobrá aj Amerika ktorá mu šla len nedávno po krku v zorganizovanom vojenskom puči

https://aragonit11.blogspot.com/2020/02/koronavirus-operacia-syrskej-armady-v.html

 

 


00
EP
Eduard Piovarči
16. února 2020

Turecko hrozí vytlačením syrské armády z Idlibu do konce února Dnes 13:31 – AnkaraNovinky

Ankara je odhodlána do konce února zatlačit zpět syrská vládní vojska od tureckých pozorovacích stanovišť v syrské provincii Idlib, kterou jako poslední neovládá režim Bašára Asada. V sobotu to řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. https://aragonit11.blogspot.com/2020/02/koronavirus-operacia-syrskej-armady-v.html


00
EP
Eduard Piovarči
16. února 2020

Obrana sa militantom v Západnom Aleppe úplne rozpadla

Turecký ministr zahraničí Çavuşoğlu říká, že informoval Rusko - Lavrova o potřebě zastavit útoky v severní Sýria

Lavrov: Ruské akce v Sýrii odpovídají těm, které nařizuje rezoluce RB OSN č. 2254. Svrchovanost Sýrie a územní celistvost je zaručena RB OSN.

Armáda má teraz jediný cieľ obsadiť územie vznikajúceho kotla nad Aleppom a stretnúť sa s armádnym frontom na severe, ktorému sa rovnako darí stláčať kotol nad Aleppom. S týmto už Turecko teraz nič nespraví. Do 24 hodín nanajvyš 48 hodín budú militanti s kotla vytlačení

Súbor obrazu: AFP

Napriek svojej dobrej príprave a veľkému počtu, útočníci boli rozdrvení v blízkosti Kafr Halab a Miznaz. DSP, podporená Syrian Arab Air Force (SyAAF) a ruskej Leteckých Síl (VKS), odrazil útok v rámci jednej hodiny. Podľa pro-vládnych zdrojov, armáda zničila jedenásť obrnených vozidiel a bojových tankov HTS a jeho spojencov. Teroristické skupiny stratili 60 svojich elitných bojovníkov.  

      Kotol sa už rúca obráncovia ustupujú ak nie utekajú. Je to už len otázka hodín niekoľkých hodín a celé severozápadné širšie okolie Aleppa bude obsadené armádou. S týmto už Turecko naozaj nič neurobí


10