Sýrie posílá další jednotky na jih země navzdory americkým varováním
17. června 2018 Redakce AC24 Ze světa 6889 3
Syrská armáda pokračuje ve shromažďování jednotek na jihu země. Spojené státy však opakovaně varovaly syrskou vládu před ofenzivou na jihozápadě země.

 

Poslední varování přišlo tento čtvrtek, avšak nezaznělo, co přesně mohou Spojené státy podniknout.

Ve čtvrtek americké ministerstvo zahraničí varovalo, že zásah syrské vlády na jihozápadě země může vést k pohraničnímu konfliktu.

„Opět opakujeme, že Spojené státy podniknou tvrdá a náležitá opatření v reakci na porušení (příměří) v této oblasti," stojí v prohlášení, které opakuje obdobnou hrozbu z konce května.

Nicméně podle agentury Reuters syrská armáda pokračuje v ostřelování pozic povstalců v regionu Dar'á na jihozápadě země v blízkosti Golanských výšin, které okupuje Izrael.

Minulý listopad Spojené státy, Rusko a Jordánsko uzavřely dohodu, která mimo jiné volá po snížení a konečném odstranění zahraničních sil a cizích ozbrojenců z této oblasti v zájmu zajištění dlouhodobého míru.

Tato dohoda byla interpretována jako snaha o odstranění z oblasti íránských vojáků a Teheránem podporovaných šíitských milic, proti jejichž přítomnosti dlouhodobě vystupuje Izrael.

V pátek izraelský premiér Benjamin Netanjahu telefonicky hovořil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o situaci v Sýrii a o bezpečnosti na izraelsko-syrské hranici. Oba státníci vyjádřili svou připravenost posílit koordinaci svých aktivit v Sýrii, což má zahrnovat i boj proti mezinárodním teroristům.

Zdroj: reuters.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JN
Jaromír Novák
17. června 2018
Stejně jako Syřanè si ve vlastní zemi a na svém území nemohou dělat co uznají za vhodné ,to samé ani my v ČR , kdy jsme zaprodáni a neofico 17 spolkovou zemí neofaš.chalifátu führer Merkel alias Hitler v ,,sukni,,.
30
PE
Pátý Element
17. června 2018

POSILA SAUDSKA ARABIE SVE JEDNOTKY DO JEMENU VE VIDEU ?

https://www.youtube.com/watch?v=bew9OzvCnSw


00