Světový dluh dosáhl rekordní historické výše, na osobu dluží každý téměř 2 miliony korun
16. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 7351 4
Světový dluh nyní dosáhl průměrné úrovně 86 000 dolarů na osobu, informoval Mezinárodní měnový fond (MMF). Nejvíce si půjčují USA, Čína a Japonsko. Tyto země jsou odpovědné za více než polovinu světového dluhu.
 

 

 

 

Mezinárodní měnový fond prohlásil, že příchod Číny do této oblasti největších dlužníků je relativně nový jev. Od začátku nového milénia vyrostl podíl Číny v globálním měřítku z méně než tří procent na více než 15 procent v důsledku růstu úvěrů po světové finanční krizi.

Podle zprávy MMF vyrostl světový dluh na úroveň 184 trilionů dolarů v nominální hodnotě. To je ekvivalent 225 procentům světového HDP v roce 2017. Číslo je o 2 miliardy vyšší než suma, která byla původně vypočítána v říjnu, jelikož zahrnuje i dluh několika zemí, jejichž údaje nebyly dříve k dispozici.

„Díky oběma dluhům — státním i soukromým — v celém světě, GDD (světová dluhová databáze) nabízí bezprecedentní obrázek globálního dluhu v éře po druhé světové válce," prohlásil Mezinárodní měnový fond. GDD obsahuje veřejný a soukromý dluh 190 států, měří se od 50. let minulého století.

Zdroj: dawn.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Ares Mlok
16. prosince 2018
Já nic, já muzikant. Jsem Čech a tak to o mě každý ví. Kdyby snad náhodou, tak to za mě platí Porošenko, protože do Kerčského incidentu si na mě nikdo nepůjčil.
20
AZ
Antonín Zelenka
16. prosince 2018

Nevýhodou každého moderního textu je však jeho zasazení děje do vjemů a citů, které mají již jen málo společného s vjemy a city dávných pokolení vyznavačů těchto učení nebo tvůrců zázraků, svatých dluhů, respektive s vypravěči podobných dějů. Ve vyprávěních jsou podle zprávy MMF, že vyrostl světový dluh na úroveň 184 trilionů dolarů v nominální hodnotě vykreslováni tak, že usilují – jakoby v  duchu světové dluhové databáze – o společenský pokrok a nápravu nepořádků chybějících 184 000 000 000 milionů dolarů, které FEDem nebili emitovány.

Tato prostá vtipná příhoda, která je snad nejstarším zachovaným příkladem tohoto druhu ve skutečně bankovních zdrojích, pochází z rozhovorů velkého věřitele, který má víru, a jen víru, a nic jiného než víru. A pokud tu bude ta víra, dotud bude chybět 184 trilionů dolarů v nominální hodnotě, které jsou pohádkově pohřešované.

Víte, je to skličující mít veřejný a soukromý dluh 190 států, který se měří od 50. let minulého století a nevědět co dělat.

Víte co, blíží se vánoce, chtělo by to nějaký vánoční dárek ... jo, mám to, no jasně!

„Přišel jsem za tebou, mistře, z jedné velmi vzdálené země,“ řekl úvodem.

A já se zeptal: „A za jakým účelem?“

„Můj duchovní fond (GDD) mně něco svěřil a dal mi pokyn předat to někomu.“

„A komu? Kdo to má být?“ zeptal jsem se.

„Ten, kdo o tu věc sám nestojí,“ povídá, „a já jsem se po takovém pídil, ale nikoho jiného než vás, mistře, jsem nenašel. Přišel jsem, abych splnil jeho pokyn. Vše co mám s sebou vám, mistře, předám.“

„Dobře,“ povídám, „a smím vědět, o co jde?“

„Je to lektvar dlouhověkosti, tresť,“ povídá, „tedy kímijá, zázračná věda. Neznamená to, že vás budu žádat, abyste, mistře, něco udělal, spálil a proměnil či přepodstatnil. Mám zde ve své žebrácké mošně něco k předání; vyndám to a položím to před vás.“

Přede mnou najednou leželo překrásné vánočné přání, které si teď může každý přečíst.

„Vánoční sen nechej si zdát, přeje každý, kdo tě má rád. Rozvíjejme zlatodějnou nesmrtelnost aby mohla být naše víra věčná, pak dluh bude chybějící přetrvávat navěky. Přejeme srdečně, ať jsou Vánoce ta správná chvíle, kdy konečně dosáhnete vašeho největšího cíle.“


00
Buzz Aldrin
16. prosince 2018
Pokud každý člověk na světě dluží v průměru dva milióny, pak jsme rovněž každý v průměru dva milióny někomu půjčili.
10
JN
Jiří Novák
17. prosince 2018
Jo, půjčili jsme politický demo pakáži aby mohla rozhazovat a krást. Dluh je úmyslně demo elitama vytvořen, protože dlužník je vůči věřiteli ve vazalském postavení a musí držet hubu a krok. Přesně tak se k nám chová EU-jako k vazalům. Ovšem pokud se podíváme na dluh zdravým selským rozumem, tak zjistíme, že dluh už byl několikrát splacen a dlužíme jen židovskou lichvu-tedy úroky z úroků. 
00
Ares Mlok
16. prosince 2018
Já nic, já muzikant. Jsem Čech a tak to o mě každý ví. Kdyby snad náhodou, tak to za mě platí Porošenko, protože do Kerčského incidentu si na mě nikdo nepůjčil.
+ 2