Švédské ženy i muži sexuálně zneužívaly uprchlíky. Případ bude řešit policie
4. července 2018 Redakce AC24 Ze světa 5479 2
Sexuální násilníci ve Švédsku zneužívali sociální stránku na Facebooku, která má pomáhat uprchlíkům z Afghánistánu. S její pomocí vyhledávali mezi nezletilými dětmi své oběti k sexuálnímu uspokojování. Mezi pachateli mají být jak muži, tak i ženy.

Na případy sexuálního zneužívání upozornil Stefan Lindquist, předseda švédské církve města Härnösand. Podle něj sexuální násilníci využívali stránku s názvem „Okamžitě zastavte vyhošťování do Afghánistánu". Správci stránky, mezi kterými jsou i někteří politici ze švédské strany Sociálních demokratů, však na tato varování nereagovali.

„Nestydaté ženy nabízely nezaregistrovaným chlapcům jídlo a přístřeší výměnou za zneužívání. Příběhy jsou plné sexuálního zneužívání, otrocké práce a znásilňování," napsal Lindquist na svůj Facebook.

Dodává, že násilí páchali jak muži, tak i ženy. Lindquist policii nahlásil zhruba deset takových případů. O případech se dozvěděl z vlastních rozhovorů s oběťmi a sociálními aktivisty. Policii udal i správce stránky za to, že o případu neinformovali a nepřijali žádná opatření. Podle nich totiž tyto informace mohly být zneužity rasisty.

„Starší muž nabídl afghánskému chlapci pokoj a jídlo. První večer za ním přišel a začal před ním masturbovat. Celé to trvalo asi měsíc. Jednou v noci ho znásilnil. Další den chlapec utekl," popisuje Lindquist jeden z případů, který se odehrál před pár měsíci ve městě Malmö.

Pro policii není snadné identifikovat podobné případy, neboť mezi oběťmi jsou často nelegální přistěhovalci, kteří se bojí informovat úřady.

Letos švédský parlament schválil kontroverzní amnestii, jež se dotkne 9 tisíc Afghánců, kteří jsou vedeni v záznamech jako „děti bez doprovodu". Nikdo z nich neměl platné průkazy totožnosti, když poprvé požádali o azyl. Z 99 % se jedná o muže a v 78 % případech lhali o svém věku.

Zdroj: voiceofeurope.com

 
 

 

 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Ares Mlok
4. července 2018
No jo předsedo, v církvích to prochází běžně, tak to zkusili jiní...
10
Jarin G.
4. července 2018

Ne že bych se chtěl těch úchyláků zastávat. Jen by mě zajímal postoj švédských novinářů, politiků & spol. k tomuhle:

 

 

 

Slavná fotka z Jemenu. Vzadu šestiletá Tehani, vedle ní její manžel, pětadvacetiletý voják. V popředí stojí dívčina jen o dva roky starší sestra.


10
Ares Mlok
4. července 2018
No jo předsedo, v církvích to prochází běžně, tak to zkusili jiní...
+ 1