Stovky tisíc lidí se zúčastnily smutečního průvodu zavražděného generála. Pro Ameriku a Izrael nastal „černý den“, uvedla jeho dcera
6. ledna 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 15169 1
V Íránu se konal pohřeb generála Kásima Sulejmáního, který byl zabit při cíleném útoku amerických raket na letišti v Bagdádu, a to v noci na 3. ledna. Dvaašedesátiletý vojenský velitel jednotek Kuds, elitních expedičních sil íránských speciálních jednotek zapojených do operací po celém Blízkém východě. (Foto:
 
 
loading...

Pro mnohé lidi v Íránu byl Sulejmání národním hrdinou a druhým nejvlivnějším mužem v zemi po ajatolláhovi Alí Chameneímu.

Během smutečního obřadu vedl modlitbu za zesnulého nejvyšší duchovní vůdce Íránu ájatolláh Sajjid Alí Chameneí.

Lidé plakali a mnozí v rukou drželi portréty zesnulého. Zatímco nad jejich hlavami nesli rakev, lidé v davu skandovali „Smrt Americe“.

Dcera generála, Zeinab Sulejmání, během pohřbu pohrozila Spojeným státům rychlou pomstou a řekla, že pro Ameriku a Izrael nastal „černý den“.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
6. ledna 2020

 

Šojgu diskutoval o situaci na Blízkém východě s náčelníkem generálního štábu íránské armády. Vojenští představitelé diskutovali o praktických krocích, jak zabránit eskalaci situace v Sýrii a na Středním východě v souvislosti s atentátem na generála Sulejmáního, velitele speciálních sil al-Quds. https://tvzvezda.ru/news/forces/content ... LX15f.html


00