Stíhání premiéra Babiše? Státní zástupce ho údajně zastavil
2. září 2019 Redakce AC24 Z domova 4055 0
Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše v případu padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo, s touto informací přichází server Deník N. (Foto: Pixabay)
 
 
loading...

Zpravodajský server se odvolává na informace ze dvou zdrojů, které mají být obeznámené se situací. Zastavení stíhání se týká i Babišových rodinných příslušníků.

Závěry státního zástupce Jaroslava Šarocha však nemusí být konečné, jelikož je nyní bude posuzovat vedení Městského státního zastupitelství v Praze.

Zákonná lhůta pro rozhodnutí v případu padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo skončila v sobotu. Mluvčí státních zástupců Aleš Cimbala ještě v pátek uvedl, že není jasné, zda bude lhůta prodloužena.

V úvahu nepřipadalo pouze zastavení trestního stíhání, ale také podání obžaloby, postoupení případu jinému orgánu, nebo i vrácení celého případu zpět policii k došetření.

„Rozhodl se (pozn. Šaroch) a úplně změnil názor,“ oznámil Deníku N jeden ze zdrojů. „To rozhodnutí odevzdal v pátek odpoledne, stíhání všech zastavil,“ měl uvést druhý ze zdrojů.

Deník N dále uvádí, že Šarochovi nadřízení nyní musí projít celý spis, který aktuálně má přes 20 tisíc stran. Následně se rozhodnou, jestli se Šarochem souhlasí. Celá situace je tady na nich.

Do té doby státní zastupitelství nikomu z obviněných nepošle žádné rozhodnutí. Podle serveru není možné odhadovat, jestli se státní zastupitelství se závěry Šarocha ztotožní.

Zdroj: snews.com

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


 

Nejoblíbenější videa

Nejoblíbenější videa je momentálně nedostupný.