Štefec: Zřídíme u nás americkou základnu za naše peníze, dobrovolně a rádi
23. ledna 2020 Redakce AC24 Z domova 53619 8
Musím uznat, že Saša Vondra umí rozjet diskusi na sociálních sítích skoro lépe než jeho "soukmenovec v modré" Pavel Novotný, píše na svém facebooku Jaroslav Štefec. (Foto: Youtube)

 

 
 
 
 

Vondrův úžasný nápad zřídit v ČR co nejrychleji "společnou" leteckou základnu s USA navíc přesně zapadá do osvědčeného schématu "kupte co nejdražší vrtulníky (nebo letadla) - postavte pro ně za vaše peníze letiště - vybudujte za vaše peníze logistickou základnu a vycvičte personál - požádejte nás, abychom se na ní nastěhovali - kongres to schválí - vy budete platit provoz a další náklady - nebudete mít žádnou možnost do provozu základny kecat a nad jejím územím a posádkou nebudete mít jakoukoliv jurisdikci". A to vše "dobrovolně a rádi".

V diskusích k tomuto návrhu se nejčastěji skloňuje, že to je přece logické, protože "patříme na Západ". Ano, to je pravda. I když nejspíš jinak, než si nemyslící uživatelé této floskule představují. Spíše než na Západ patříme jako stát ekonomicky a tím i sociálně Západu. Hlavně Německu, Francii a Holandsku. Politicky patříme USA, jestli se v případě ČR dá o nějaké politice vůbec mluvit.

ČR jako státu a tudíž i nám, občanům, na jejím území už neříká "pane" téměř nic včetně pitné vody, a ten zbytek také směřuje urychleně k "odnárodnění". Kromě silnic, umožňujících lepší propojení superskladů, supermarketů a výroben nadnárodních společností český stát už 30 let neinvestuje prakticky do ničeho nového, co by zlepšilo jeho (a tím i naši) ekonomickou bilanci.

Přiznávám, že ani pořádně nevím, co si pod pojmy "patřit na Západ" a "patřit na Východ" vlastně představit. Podle zeměpisných souřadnic jsme tak nějak uprostřed, takže bychom měli patřit v první řadě sami sobě. A teprve pak hledat, co pro nás je výhodné hledat na západě, a co na východě.

Co nám "patření na Západ" nebo "patření Západu" kdy přineslo dobrého? "Ochranu" Německa, jemuž jsme byli našimi tehdejšími západními "spojenci" 30. 9. 1938 svěřeni do "bezvýhradné péče"? Za 6 let stála 1000 x více životů českých občanů, než "ochrana" vojsky Varšavské smlouvy za celých 22 let. Počítaje v to i oběti dopravních nehod.

A co se týče "patření Východu", je nejspíše míněno tomu Blízkému a Střednímu - jedněmi z největších investorů do nemovitostí v ČR jsou v současné době bohatí šejkové ze Saúdské Arábie, Emirátů a dalších arabských zemí. Asi tak, končí komentář Jaroslav Štefec.

Zdroj: pz.cz

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


P1
Potlouk 1
23. ledna 2020
Víš co, Sašo?  Jdi do p......e!  Okřídlená hláška z pelíšků by na tohohle mongola padla jak ulitá.
10
V2
Vaclav 2
23. ledna 2020
chybí ti tam písmenka...nemělo to být "do prdele?
20
P1
Potlouk 1
23. ledna 2020
Cenzor nikdy nespí. Nebo mi blbne klávesnice :)
10
EP
Eduard Piovarči
23. ledna 2020

Je to hovädo v Americkej riti tomu už odtiaľ netrčia ani topánky.

Takých blbcov žente z Čiech kade ľahšie inak sa amerických vojsk nikdy nezbavíte


10
glossy diamond
24. ledna 2020

ODS už mluví, jako by měla volby v kapse a očekávala jen o kolik procent to dalším stranám natře. Ještě dlouhá doba ovšem uplyne, než bude podrobena dalšímu volebnímu neúspěchu, dalšímu zklamání. Otázkou je, proč o tom americkém okupování mluví ten rozježenec už teď. Vůbec - je to téma, na které ODS nachytá dostatek voličů, i mladých, nezkušených? Chystá se nějaká prasárna a my to jen tušíme a odhadujeme, čeho se bude týkat.

Vondra je šmejd od pohledu a prastaré drby (které vznikaly ještě v dobách, kdy mu nerostly tak krásné fousy), o něm mluvily jako o figurce, kterou má přes různé humanitární a lidumilné organizace vč. CIA zaháčkována americká administrativa. Už některé jeho výroky a snahy v minulosti leccos naznačovaly.

Saša patří do prdele, to je jisté. Není to žádný nebohý, komunisty uzurpovaný disident. Jak řekl jiný známý klasik: "Jo, to je pěkná svině!"

no


00
TL
tivukiz larjem
24. ledna 2020

Oracle Globe is open for guest posts – and by submitting a guest post you could gain exposure, inbound links and relevant readers via organic traffic.

guest post   | guest posting   | sponsored post


01
LU
Leoš Ungr
24. ledna 2020
Nestačí že zlodějská ODS rozkradla ČR ještě z nás budou dělat terč
00
EP
Eduard Piovarči
25. ledna 2020

USA treba vyautovať a izolovať čím skôr tým lepšie


00
V2
Vaclav 2
23. ledna 2020
chybí ti tam písmenka...nemělo to být "do prdele?
+ 2

TL
tivukiz larjem
24. ledna 2020

Oracle Globe is open for guest posts – and by submitting a guest post you could gain exposure, inbound links and relevant readers via organic traffic.

guest post   | guest posting   | sponsored post

- 1