Stav Brita otráveného Novičokem se stabilizoval. Nyní promluvil
12. července 2018 Redakce AC24 Ze světa 5693 0
Stav Brita Charlie Rowleyho, který se otrávil nervově paralytickou látkou, se podstatně zlepšil. Bylo to uvedeno ve středu 11. července na stránce Twitteru nemocnice města Salisbury.

„Už není v kritickém stavu. Jeho stav je vážný, ale stabilizovaný," řekla vedoucí středního personálu zdravotnického zařízení Lorna Wilkinsonová. Dodala, že Rowleymu je poskytována veškerá nutná péče.

„Uzdravení Rowleyho bude nějakou dobu trvat, ale pokrok, který vidíme, nás opravňuje k optimismu," dodala.

BBC News uvádí, že vyšetřovatelé už mohli provést jeho krátký výslech. „Pracovníci vyšetřovací skupiny krátce pohovořili s Charliem a doufají, že s ním opět pohovoří v nejbližších dnech," uvádí se ve zprávě Scotland Yardu. Uvádí se, že veškeré kontakty budou prováděny až po konzultaci s lékaři.

Policisté se nyní snaží zjistit, jak se Rowley a jeho partnerka Dawn Sturgessová, která zemřela 9. července, mohli otrávit. Žádné další komentáře o obsahu rozhovorů ve Scotland Yardu zatím poskytovat nechtějí. 

Rowley nabyl vědomí 10. července večer.

Britská dvojice se 30. června otrávila ve městě Amesbury, které sousedí se Salisbury. Bylo zjištěno, že byli pod vlivem nervově paralytické látky Novičok, kterou se v březnu otrávil bývalý pracovník GRU Sergej Skripal a jeho dcera Julie.

Rowley a Sturgessová byli hospitalizováni ve stejné nemocnici, v níž se léčili Skripalovi, ale žena zemřela. Na policii se domnívají, že Britové mohli najít kontejner, v němž byl do Salisbury dodán Novičok.

Zdroj: bbc.co.uk

Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor