Start první soukromé lodě Crew Dragon: Sledujte živě historický let do vesmíru
27. května 2020 Redakce AC24 Ze světa 7601 2
Prakticky vše je připraveno na dnešní start lodě Crew Dragon, na níž se američtí astronauti vydají do vesmíru. Jde zatím jen o testovací let, který navíc může narušit nepříznivé počasí. I tak ale jde o významnou událost, jejíž start se v přímém přenosu chystají sledovat miliony lidí na celém světě. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
27. května 2020

čo je na tom jedinečného že je to súkromná firma mohutne podporovaná štátom a NASA?

To by dokázali dnes vo viacerých štátoch keby mali tie prachy čo si natlačia v USA

USA plne podporovala tento kozmický súkromný sektor na svojom území a dusila pritom celú ostatnú planétu a hlavne konkurentov Rusko a Čínu všetkými možnými embargami i s použitim vojenského rozpočtu len aby napríklad Rusko nezarobilo na dodávkach plynu do EU. Doslovne gangstersky dusiť celý svet a svojich konkurentov a potom machrovať že má rozvinutý súkromný kozmický sektor aj tak im to trvalo príliš dlho kým obnovili liety na orbitu vlastnými prostriedkami

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/uplynulo-50-rokov-odvtedy-ako-clovek.html


00
EP
Eduard Piovarči
28. května 2020

Štrat bol odložený pre búrky na sobotu večer

USA CHCÚ ZASTAVIŤ NORD STREAM 2 ZA KAŽDÚ CENU

Mira Bell  Gazprom by měl po dokončení rozjet kolo soudů o ušlý zisk, kvůli průtahům To by udělali západní společnosti, proč ne Rusové. Alespoň se ukáže, jak je to s dvojím metrem u soudů, ne ?

SAMOZREJME ŽE SA UKÁŽE,

ŽE DVOJITÝ METER MÁ VEKOSŤ NIE 1 KYLOMETRA, ALE JEHO DĹŽKA SA MERIA DOSLOVNE AŽ NA SVETELNÉ ROKY!

RUSKO NEVYSÚDI NIČ

ANI VINDRU

TAK SI TO USA SIONBOYS NAPLÁNOVALI

Pokládka plynovodu Nord Stream 2 v Baltském moři

Jak zastavit Nord Stream 2? Je jenom jeden způsob, píše dánský list

© Foto : Nord Stream 2 / Axel Schmidt

Byznys 21:35 26.05.2020(aktualizováno 22:48 26.05.2020) 

Nord Stream 2 (154)

Poté, co ruský truboukladač Akademik Čerskij dorazil na místo plynovodu Nord Stream 2, existuje pouze jeden způsob, jak projekt zastavit, píše dánský deník Jyllands-Posten.

List uvádí , že plynovod způsobil konflikt mezi Ruskem, Spojenými státy a Německem. Ale významnou roli v tom hrálo i Dánsko, které zpomalilo projednání žádosti na povolení protáhnout potrubí ve svých vodách, v prosinci loňského roku pak Spojené státy uložily na projekt sankce.

© AFP 2020 / Yuri Kadobnov

Gazprom zastavil tranzit plynu přes Polsko

„Kvůli sankcím švýcarská lodní společnost Allseas zastavila provoz svého plavidla a konce potrubí byly jednoduše ponořeny na mořské dno poblíž Bornholmu,“ uvádí se. Autor článku (Martin Kaae) však poznamenává, že současné sankce neohrožují Nord Stream 2, pokud má ruská strana k dokončení projektu vlastní loď. Uvedl však, že pro investory projektů, včetně energetických společností z celé Evropy, představují hrozbu nové sankce USA, jestli budou uvaleny. „Pokud něco může Rusům zabránit v tom, aby dokončili Nord Stream 2 sami, je to nová sada amerických sankcí,“ citují se v článku slova Mateusze Kubiaka, odborníka z polské poradenské společnosti Esperis. Kromě toho autor upozorňuje na další komplikace, kterým projekt čelí. Před nedávnem Německá spolková síťová agentura (BNA) osvobodila Nord Stream od požadavků aktualizované plynové směrnice EU, a to na dobu 20 let. Rozhodnutí regulátora se však nevztahuje na Nord Stream 2 . Za další problém projektu je označováno odmítnutí Evropského soudního dvoru zrušit platnost plynové směrnice na potrubí směřující do EU ze třetích zemí. Ruská strana se hodlá proti oběma rozhodnutím odvolat.

Nord Stream 2 a sankce

Na konci loňského roku schválily Spojené státy obranný rozpočet. Ten mimo jiné zahrnoval sankce vůči společnostem zapojeným do realizaci projektu Nord Stream 2 . Švýcarská Allseas, která pokládala potrubí, téměř okamžitě oznámila zastavení práce. Poté šéf ruského ministerstva energetiky Alexandr Novak poznamenal, že ruská strana považuje za možné dokončit stavbu pomocí lodi Akademik Čerskij , upozorňoval ale, že příprava plavidla bude nějakou dobu trvat. galapeter 1313

22:42 26.05.2020 | 6

...a stejne se Rusku podari Nord Stream 2 dostavet i bez usraelskych skudcu a hovnivalu..a to je moc dobre..

lompa

00:08 27.05.2020 | 2

Sankce jsou dneska uvaleny na vše na co se podíváš a není daleko doba kdy německý podnik bude platit sankce jen pro to že koupí výrobky od druhého německému podniku a nedal přednost americkému výrobku. Jen jsem zvědavý kdy to svět pochopí a řekne a dost.

stev segal

00:10 27.05.2020 | 1

Rusko stejně zvítězí a Nord Stream bude ruskou speciální lodí dostavěn. Jen se zde opět názorně ukazuje zločinnost a škodlivost USA a jeho nesvéprávných otroků v EU a NATO !!!

aragonit

Američanom treba už konečne napráskať po tých špinavých krvavých paprčiach. Používajú len násilné fašistické prostriedky aj v podnikaní. Sú to doslovne špinaví vrahovia

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/uplynulo-50-rokov-odvtedy-ako-clovek.html

 

 


00