Stále čekám, vzkázala Greta a vyjádřila se k nečinnosti EU vůči policejní brutalitě v USA
6. června 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 13762 0
Švédská ekologická a politická aktivistka Greta Thurnbergová na sobě po delší odmlce opět upozornila.

 
 
loading...
 

Tentokrát totiž zareagovala na Evropskou unii, konkrétně na absenci reakce této insitutuce na protesty, které probíhají ve Spojených státech a které vznikly v reakci na násilnou smrt Afroameričana George Floyda. Ten zemřel rukou policisty.

Mladičká ekoaktivistka se k celé věci vyslovila na svém účtu na Twitteru, kde uvedla, co si o celém incidentu (a nereagování na něj) myslí.

„Stále čekám na Evropskou unii a jednotlivé demokratické státy, až oficiálně odsoudí rostoucí policejní brutalitu a útoky na svobodná média v USA. Jak dlouho budeme stát opodál, přihlížet a mlčet?“ napsala ve svém příspěvku.

​Následně Thurnbergová okomentovala video, které zachycovalo protesty ve městě Buffalo na západě státu New York. Na záběrech je vidět starší muž, zhruba ve věku 75 let, kterého na ulici srazili k zemi dva policisté. Ostatní strážci zákona, kteří se nacházejí opodál, muže ležícího na zemi a krvácejícího z hlavy převážně ignorují.

Greta zareagovala na věc také na svém Facebooku, kde ostatní vyzvala ke „globální strukturální změně“. Rovněž prohlásila, že „století rasismu a sociální nespravedlnosti nezmizí samy od sebe.“
Švédská aktivistka však není jediná, komu se vražda černošského muže nelíbí. Odsoudila ji například i německá kancléřka Angela Merkelová.

„Vražda George Floyda je opět něčím opravdu, opravdu strašným,“ řekla a dodala: „Co si nyní počít? Rasismus je něco strašného. Společnost ve Spojených státech je velmi rozdělená. (…) Má očekávání od politiky stále jsou, že se pokusí o sjednocení a usmíření.“

 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor